Redukcja tkanki tłuszczowej Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Tłuszczyk, którego nie możesz spalić

Coraz więcej pacjentek w gabinecie medycyny estetycznej skarży się na trudności ze zrzuceniem nadmiernej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy brzucha, podbrzusza, bioder i bryczesów. Stan taki jest spowodowany rozrostem tkanki tłuszczowej w okresie ciąży. Pomimo trendu na zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia w domu, nie każdej kobiecie udaje się pozbyć problemu niechcianych fałdek. Tkanka tłuszczowa oporna na ćwiczenia? Zobacz jak się jej pozbyć.

Zabiegi kosmetyczne (np. drenaż limfatyczny, presoterapia, masaż podciśnieniowy, lipoliza ultradźwiękowa, RF) mogą poprawić jędrność skóry oraz zmniejszyć cellulit, ale niestety mało inwazyjne zabiegi nie dają spektakularnych efektów. Przy wybiórczym osadzaniu się tkanki tłuszczowej często okazuje się, że niezbędna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Oporna tkanka tłuszczowa?

To już nie problem – tylko co wybrać? Lipoliza czy liposukcja?

Najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym zabiegiem jest wówczas lipoliza iniekcyjna. Lekarz po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu podaje w głąb tkanki specjalny koktajl który niszczy błony komórkowe adipocytów i emulguje zawarty w nich tłuszcz.

Bardziej spektakularne jednak efekty daje zabieg lipolizy laserowej z liposukcją np. SlimLipo 3D. Pozwala on usunąć nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową z wybranych partii ciała. Atutem zabiegów laserowych jest dodatkowe, wewnętrzne podgrzanie skóry, która w efekcie ulega obkurczeniu, a jej elastyczność znacznie się polepsza, dając efekt liftingu, porównywalny niejednokrotnie do chirurgicznej plastyki powłok brzusznych.

Decydując się na którykolwiek z zabiegów pamiętaj o tym, by skonsultować go z lekarzem medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach może być wykonanie specjalistycznych badań lekarskich. Decyzji o lipolizie czy liposukcji nie zostawiaj również na ostatnią chwilę (np. miesiąc przed ślubem), ponieważ przy niektórych zabiegach wymagany jest okres rekonwalescencji, a na efekty czasami trzeba czekać nawet 3-6 miesięcy.