Współcześnie stosowane metody powiększania ust są mało inwazyjne i uznawane za naprawdę bezpieczne. Podstawą we wstrzykiwanych preparatach jest bowiem kwas hialuronowy, który występuje w naszych organizmach w naturalny sposób. Są jednak –  mimo wszystko – pewne czynności, których powinno się po zabiegu unikać. Czego dokładnie nie wolno robić po powiększaniu ust? Wyjaśniają nasi specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Biogenica!

Spis treści:

  • Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?
  • Powiększanie ust – na co uważać po zabiegu?
  • Regeneracja i pierwsze efekty modelowania ust

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Jak to zostało wspomniane, stosowane obecnie preparaty do powiększania ust bazują na kwasie hialuronowym. Ma on znakomite właściwości wiązania wody, dlatego też świetnie sprawdza się w zabiegach regeneracyjnych, nawilżających i odżywiających skórę (w tym celu wykorzystuje się nieusieciowany kwas hialuronowy), jak i tych związanych z wypełnianiem – czy to wygładzaniem zmarszczek, korektą kształtu nosa, modelowaniem owalu twarzy, czy właśnie powiększaniem ust (tutaj zastosowanie znajduje usieciowany kwas hialuronowy). Co przy tym ważne, jest to nie tylko skuteczny sposób na uzyskanie naturalnych efektów wolumetrycznych, lecz także bezpieczny!

Kwas hialuronowy występuje w naszych ciałach w naturalny sposób (najwięcej jest go w skórze). Dzięki temu jego podanie nie wiąże się zwykle z wystąpieniem efektów ubocznych czy odrzuceniem preparatu – ryzyko jest minimalne. Co więcej, sam zabieg nie wymaga użycia skalpela, a zatem jego inwazyjność jest niewielka. Podawane implanty z kwasem hialuronowym są też niezwykle delikatne i łatwo „układają się” w ciele. W znacznej większości przypadków nie ma więc obaw, że jeśli efekt nie będzie zadowalający, nie da się nic z tym zrobić – pole do działania jest ogromne, choć w rękach doświadczonych specjalistów, zazwyczaj nie ma potrzeby korekty. Raczej jest chęć jak najdłuższego zachowania uzyskanych efektów! 

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy zacząć od odpowiedniej troski pozabiegowej – nie jest ona szczególnie wymagająca, ale na pewno trzeba pamiętać, czego nie wolno robić po powiększaniu ust.

Powiększanie ust – na co uważać po zabiegu?

Choć zabieg modelowania i powiększania ust w Klinice Biogenica w Poznaniu jest uznawany za bezpieczny, konieczne jest przestrzeganie określonych zasad. Pozwoli to jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko jakichkolwiek ewentualnych powikłań, a także korzystnie wpłynie na uzyskane rezultaty oraz ich trwałość. O jakich zasadach mowa i czego nie powinno się robić po powiększaniu ust?

  • Przez kilka pierwszych dni należy unikać mocnego nacisku na miejsce zabiegowe – najlepiej starać się w ogóle nie dotykać ust i ich okolic. Wskazane jest także częste mycie i dezynfekowanie rąk (w razie, gdyby nawet nieświadomie do dotyku doszło);
  • Przez godziny dni powinno się zrezygnować z intensywnych treningów
  • Początkowo lepiej unikać też kolorowych kosmetyków – wskazane jest za to częste nawilżanie warg (pomocna może być wazelina, a także produkty, które wskaże specjalista);
  • Zaraz po zabiegu nie można stosować peelingów lub innych zabiegów, które mogą podrażnić usta;
  • Współczesne preparaty kwasu hialuronowego nie są już tak wrażliwy na działanie wysokich temperatur jak kiedyś, więc nie ma potrzeby rezygnowania ze słońca czy sauny
  • niewskazane jest także picie alkoholu w dniu zabiegu.

Regeneracja i pierwsze efekty modelowania ust

Jak widać, pielęgnacja ust nie jest po zabiegu szczególnie kłopotliwa. Wszystkie wskazówki są bardzo łatwe do wprowadzenia w życie. Tym bardziej, że tego typu rekonwalescencja trwa zwykle tylko kilka lub kilkanaście dni. Początkowo może bowiem pojawić się lekki obrzęk i towarzyszące mu zaczerwienienie – zazwyczaj samoistnie mijają po około 72 godzinach. U niektórych osób, zwłaszcza tych z wrażliwą skórą, mogą pojawić się także siniaczki w miejscach wkłucia – one także szybko się wchłoną, nie pozostawiając na dłużej żadnych śladów. 

Co przy tym istotne, efekty zabiegu widoczne są zaraz po jego wykonaniu. Warto jednak na finalne rezultaty powiększania ust poczekać około 10-14 dni. W tym czasie preparat będzie miał szansę „ułożyć się” w ustach, a wspomniane obrzęk i zaczerwienienie całkowicie odejść w zapomnienie. Żeby jednak tak było, zdecydowanie warto pamiętać o wymienionych wyżej wskazówkach, czego nie wolno robić po powiększaniu ust. Co więcej, w naszym gabinecie Biogenica, przed tego typu zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja wstępna, w czasie której lekarz może mieć dodatkowe zalecenia. Wszystko jednak zależy od indywidualnego przypadku – bo do każdego w taki właśnie sposób podchodzimy!

Jeśli chcesz zapisać się na zabieg powiększania ust lub po prostu sprawdzić, czy na pewno jest to opcja dla Ciebie – skontaktuj się z nami! W poznańskim gabinecie medycyny estetycznej Biogenica odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości: https://www.biogenica.pl/kontakt/