Nieinwazyjne odmładzanie - mezoterapia bezigłowa

Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam coraz więcej rozwiązań, które potrafią w spektakularny sposób poprawić nasz wygląd i przywrócić skórze młodość. Coraz więcej osób, pragnąc osiągnąć olśniewające rezultaty, decyduje się na kuracje łączone. Ty również marzysz o rozświetlonej, gładkiej twarzy, której może nie dać Ci pojedyncza procedura? Dowiedz się, czy możliwe jest wykonanie mezoterapii igłowej po botoksie. Na nasze pytania odpowiedzieli specjaliści z kliniki Biogenica w Poznaniu.

Mezoterapia po botoksie – czy to dobry pomysł?

Botoks w połączeniu z mezoterapią potrafią dać spektakularne efekty. Dlatego odpowiedź brzmi: jak najbardziej, mezoterapię można przeprowadzić w technice łączonej wraz z iniekcjami  z botoksu, ale w odwrotnej kolejności. Najpierw mezoterapia z użyciem dermapena a później Botoks, który doskonale wygładzi skórę, a mezoterapia skutecznie zrewitalizuje tkanki. Zazwyczaj oba zabiegi wykonać można na jednym spotkaniu, ale zawsze powinien o tym decydować lekarz – podkreśla nasz specjalista kliniki Biogenica w Poznaniu .

Jakie rezultaty można osiągnąć, stosując botoks i mezoterapię?

Botoks jest preparatem, który ma za zadanie wygładzenie zmarszczek i bruzd. Działa on na zasadzie zakłócenia przepływu impulsów nerwowych, dzięki którym możliwe są skurcze mięśnia. Zasada jest prosta – gdy dany mięsień twarzy nie może się poruszać, nie jest również możliwe powstanie zmarszczek mimicznych w tym miejscu. Co więcej, te już powstałe nie będą się pogłębiać, a wręcz ulegną znacznemu spłyceniu. Z kolei mezoterapia to po prostu podanie silnie odżywczej substancji w głąb tkanki. Skóra staje się intensywnie odżywiona, wygładzona oraz zregenerowana. Co więcej, niektóre preparaty do mezoterapii potrafią zwalczyć również inne problemy skórne w zależności od rodzaju użytego preparatu – dodają eksperci kliniki Biogenica.

Jak się przygotować do zabiegu botoksem?

Tak, jak przed każdym zabiegiem, przed podaniem botoksu niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Ma ona na celu wykluczenie wszelkich ewentualnych przeciwwskazań, a także omówienie oczekiwań pacjenta oraz spodziewanych efektów. W jej trakcie lekarz przekazuje również najważniejsze zalecenia przed i pozabiegowe. Zazwyczaj jest to zrezygnowanie na kilka godzin po iniekcji  w dniu zabiegu z ćwiczeń fizycznych, korzystania z sauny, solarium czy basenu.

Jak się przygotować do zabiegu mezoterapii?

Przygotowania do zabiegu mezoterapii wyglądają podobnie jak w przypadku botoksu. Z pewnością konieczna będzie konsultacja wstępna, podczas której dodatkowo specjalista zdecyduje, podanie jakiej substancji będzie najlepsze w tym przypadku.

Zalecenia po zabiegu botoksem

Po wykonaniu zabiegu botoksem przez ok. 3-4 godziny nie należy masować miejsca podania preparatu. W tym czasie nie można również wykonywać forsownych ćwiczeń fizycznych.

Zalecenia po mezoterapii

Skóra po przeprowadzeniu mezoterapii jest bardzo wrażliwa. Dlatego należy pielęgnować ją kosmetykami specjalnie do tego przeznaczonymi. Są to specjalne płyny odkażające oraz kremy antybakteryjne. Warto również nakładać krem o wysokim faktorze, co najmniej SPF30. Przez ok. 24 godziny nie zaleca się wykonywania makijażu oraz spożywania alkoholu.