epilacja laserowa okolic bikini

Depilacja laserowa bikini to jeden z częściej wybieranych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Pozwala zaoszczędzić wiele czasu, zapewniając estetyczny efekt przez cały rok. Ty również zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, ale wciąż nie możesz się zdecydować? Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej bikini!

Kto może się poddać depilacji laserowej bikini?

Chociaż istnieją pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej (np. ciąża, karmienie piersią, epilepsja, nowotwory czy stosowanie leków i ziół światłouczulających), większość pacjentów może bez problemu zdecydować się na ten zabieg. Niektórzy zastanawiają się też, czy ich typ włosków nie będzie zbyt dużym wyzwaniem dla lasera. Nie należy się jednak obawiać. Różne typy owłosienia wymagają innego podejścia, a często także urządzenia, jednak współcześnie możliwa jest skuteczna depilacja u niemal każdego. Aby dobrać właściwy program postępowania, koniecznie umów się na konsultację u naszego specjalisty, który z pewnością pomoże Ci w walce o doskonale gładką skórę.

Czy depilacja laserowa bikini jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania włosków z okolic bikini

Zabieg ten to sposób na trwałe pozbycie się wszystkich włosków z wybranej okolicy. Po przeprowadzeniu pełnej serii nie będziesz musiała martwić się o ich odrastania, w tym również o wrastające włoski. Pamiętaj tylko, aby zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu w sprawdzonej klinice, w której podobne procedury przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

Czy wystarczy jedna sesja depilacji laserowej, aby pozbyć się wszystkich włosków?

Niestety, nie wynaleziono jeszcze metody, która by to umożliwiła. Światło lasera niszczy włoski, odnajdując ich mieszki dzięki wychwytywaniu melaniny, dlatego możliwe jest to wyłącznie, gdy włos jest w fazie wzrostu (anagenu). Liczba zabiegów, które pozwolą w pełni pozbyć się owłosienia w okolicach intymnych, określana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Zazwyczaj wynosi ona około 4-5 sesji.

Czy depilacja laserowa bikini poradzi sobie z wrastającymi włoskami?

Jednym z podstawowych warunków usunięcia włosków podczas określonej sesji jest faza, w jakiej aktualnie się znajdują. Włoski w fazie wzrostu zostaną usunięte bez względu na swój stan. Dzięki temu nareszcie będziesz mieć szansę na pozbycie się problemu wrastania włosków, a co za tym idzie dyskomfortu i nieestetycznego wyglądu skóry.

Czy depilacja laserowa wiąże się z wysokimi kosztami?

Prawdą jest, że depilacja laserowa wymaga nieco większego nakładu finansowego w krótszym czasie. Pamiętaj jednak, że te pieniądze bardzo szybko Ci się zwrócą. Wystarczy, że skrupulatnie podliczysz swoje miesięczne wydatki na maszynki, pianki, kremy, plastry z woskiem czy wizyty u kosmetyczki. Wyszło więcej, niż sądziłaś? Taką kwotę będziesz musiała wydawać stale przez wiele lat. A teraz sprawdź nasz cennik zabiegów depilacji laserowej bikini. Prawda, że wygląda przystępnie?

Czy depilacja laserowa bikini w domu i w klinice dają takie same efekty?

Nie chodzi tu tylko o pewne trudności techniczne, jakie możesz napotkać, próbując samodzielnie wykonać ten wcale nie łatwy zabieg. Różnica tkwi w dużej mierze w urządzeniach, które są dostępne do użytku domowego i profesjonalnego. Te pierwsze muszą zapewniać użytkownikom-amatorom maksymalne bezpieczeństwo. Co oczywiście wiąże się ze spadkiem skuteczności. Jeśli zatem pragniesz pozbyć się włosków na zawsze, lepszym wyjściem będzie profesjonalny zabieg.

Czy depilację okolic bikini można wykonać również latem?

Laserową depilację okolic bikini można wykonywać przez cały rok. Musisz jednak liczyć się z tym, że jeśli planujesz np. wakacje nad morzem, potrzebna Ci będzie dodatkowa ochrona przeciwsłoneczna. Jeśli o to nie zadbasz, mogą dotknąć Cię takie problemy, jak podrażnienia i przebarwienia, a także ból podczas kolejnej sesji.

Czy depilacja laserowa bikini jest bezpieczna skóry?

Depilacja laserowa wykonana przez profesjonalistę w gabinecie to zabieg w pełni bezpieczny dla skóry. Warunkiem jest tu jednak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, czyli wybór odpowiedniej kliniki, słuchanie zaleceń specjalisty co do przygotowań i późniejszego postępowania, a także szczere poinformowanie o swoim stanie zdrowia i przyjmowanych lekach, w tym również ziołowych. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań do wykonania procedury, oprócz okresu ciąży i laktacji lub uszkodzeń i niektórych chorób skóry, jest właśnie stosowanie środków fotouczulających. Należą do nich choćby retinoidy czy dziurawiec.

Rozważasz zabieg depilacji laserowej? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą Biogenica w Poznaniu i ustalcie plan działania!