Dermapen Mezoterapia Mikroigłowa Poznań Biogenica

Wraz z upływem lat skóra traci swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki, różnego rodzaju przebarwienia i przesuszenia, a cera traci swój koloryt. Na szczęście medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele metod terapii tego typu problemów. Fotoodmładzanie czy mezoterapia – czy któraś z nich będzie odpowiedzią na wyzwania, z którymi mierzy się Twoja skóra? Na czym polegają i którą metodę wybrać? Wyjaśniają eksperci z gabinetu BIOGENICA z Poznania!

Fotoodmładzanie – co warto wiedzieć?

Fotoodmładzanie to nic innego jak laserowy resurfacing. W tym zakresie znakomicie sprawdza się laser CO2, który ma bardzo wszechstronne działanie. Jednocześnie jest też bezpieczny i pozwala na dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta lub pacjentki. Na jakie problemy odpowiada ta metoda? Wskazaniami do zabiegów fotoodmładzania m.in. są:

  • różnego rodzaju przebarwienia;
  • inne oznaki starzenia się skóry, w tym utrata jej gęstości, jędrności, blasku;
  • blizny, np. potrądzikowe, powypadkowe czy pooparzeniowe, a także rozstępy.

Co istotne w kontekście odmładzających właściwości terapii laserem CO2, wykonywane nim zabiegi pozwalają na naprawę, wzmocnienie, a także przebudowę struktury kolagenowej. Kolagen jest najważniejszym białkiem dla naszej skóry, a wraz z upływem lat – niestety – zanika. Powoduje to zwiotczenie skóry, utratę jej elastyczności, grubości, odporności na działanie czynników zewnętrznych itd. 

Warto jednak zwrócić dodatkową uwagę na urządzenia, którym wykonuje się tego typu zabiegi. Czy na pewno są to sprzęty najnowszej generacji? W gabinecie BIOGENICA specjaliści korzystają z lasera CO2, który ma dużą moc (60W) oraz posiada możliwość pracy bardzo krótkim impulsem (poniżej 100us) lub impulsem wielokrotnym – 5X. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie fotoodmładzania niemalże przez cały rok, bez ryzyka skutków ubocznych pod postacią przebarwień. Praca tego lasera powoduje bowiem remodeling struktury kolagenowej bez przegrzewania tkanki, a co za tym idzie – bez termicznej stymulacji komórek barwnikowych. Dzięki temu fotoodmładzanie weszło na zupełnie nowy poziom skuteczności i – przede wszystkim – znacznie wyższego bezpieczeństwa!

Mezoterapia – jak działa i na co pomaga?

Mezoterapia to zabieg o bardzo szerokim zastosowaniu. Może pomóc z cellulitem, rozstępami czy łysieniem. Głównie jest jednak sprawdzonym i skutecznym sposobem na odżywienie, ujędrnienie i tym samym odmłodzenie skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Co więcej, może mieć także znakomite działanie anti-aging, ponieważ skład podawanych w trakcie mezoterapii preparatów można w pełni dostosować do potrzeb pacjentów i pacjentek.

Klasyczną odmianą mezoterapii jest mezoterapia igłowa, która przeprowadzana jest przy pomocy cienkich igieł. Specjalista dokonuje niewielkich, punktowych nakłuć skóry, które pozwalają dostarczyć w jej głąb określone substancje aktywne (np. witaminy, antyoksydanty, polifenole, kwas hialuronowy, peptydy). Innym rodzajem mezoterapii jest frakcjonowanie mikroigłowe Dermapen – jego przebieg bazuje na w pełni zautomatyzowanych procesach. Do specjalnej platformy mikronakłuwania frakcyjnego dołącza się cartridge z 16 mikroigłami. Te zaś wykonują nawet 1920 mikronakłuć na minutę! Pozwala to przeprowadzić niezwykle szybki, wydajny i skuteczny zabieg, który:

  • pomaga zredukować zmarszczki;
  • ujędrnia i wzmacnia skórę;
  • spłyca blizny;
  • poprawia elastyczność skóry;
  • przywraca jej zdrowy, naturalny koloryt.

Co istotne, zabieg Dermapen wiąże się z większym komfortem niż mezoterapia igłowa, a także pozwala na pełną kontrolę głębokości nakłuć. Eksperci z poznańskiego gabinetu BIOGENICA podkreślają, że jest to absolutnie bezkonkurencyjna metoda w swojej kategorii. Dostarcza bowiem w głąb skóry wszystkie niezbędne składniki, pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, a także stymuluje uwalnianie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. 

Fotoodmładzanie czy mezoterapia – co wybrać?

Każda z tych metod ma wiele plusów i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepsze będzie fotoodmładzanie, czy mezoterapia (zarówno ta igłowa, jak i mikroigłowa). Kluczowe jest bowiem indywidualne podejście i dokładne poznanie problemu, z którym mierzy się skóra określonej osoby. Lekarze z gabinetu BIOGENICA zaznaczają, że niezbędne jest w tym celu przeprowadzenie dokładnego wywiadu w czasie konsultacji wstępnych. Tego typu spotkanie jest koniecznością, by optymalnie dopasować terapię, maksymalizując przy tym zarówno zakładane efekty, jak i bezpieczeństwo.

Bardzo często zalecane jest wykonanie zabiegów laserowych a mezoterapia mikroigłowa polecana jest jako zabieg uzupełniający, poprawiający ostateczny efekt całej terapii.

Myślisz o tym, by umówić się na wspomnianą konsultację? A może chcesz wiedzieć jeszcze więcej o fotoodmładzaniu czy mezoterapii? Skontaktuj się z kliniką BIOGENICA w Poznaniu – eksperci są tam dla Ciebie: https://www.biogenica.pl/kontakt/