usuwanie zmarszczek botoksem

Zastosowanie botoxu – a konkretniej to ujmując: toksyny botulinowej typu A – jest niezwykle szybkim, prostym i skutecznym zabiegiem, który pozwala zredukować zmarszczki mimiczne. Od wielu lat stosują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ciesząc się z efektu odmłodzenia. Przy jego użyciu można wygładzać m.in. zmarszczki poprzeczne na czole oraz tzw. „lwią zmarszczkę”. Na czym dokładnie polega tego typu zabieg i ile kosztuje wstrzyknięcie botoxu w czoło? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  1. Czym właściwie jest botoks?
  2. Botoks – co warto wiedzieć?
  3. Cena – ile kosztuje botox podany w czoło?

Czym właściwie jest botoks?

Botoks to potoczna nazwa wspomnianej już toksyny botulinowej typu A, która pochodzi od konkretnej marki. Jeden z pierwszych tego typu preparatów nazywał się właśnie w ten sposób. Nie jest on jednak jedyny. W naszej klinice Biogenica stosujemy przede wszystkim preparat Azzalure – bezpieczny, dokładnie przebadany lek, który w rękach specjalistów przynosi naprawdę wyjątkowe efekty. Potwierdza je duża popularność zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Nieustannie korzysta z nich wiele osób, niwelując m.in. zmarszczki na czole, lwiej zmarszczce, kurze łapki” wokół oczu oraz lecząc nadpotliwość dłoni, pach lub czoła.

Co więcej, botoks znajduje zastosowanie także w innych obszarach, jak chociażby leczenie bruksizmu (czyli nocnego, niekontrolowanego zgrzytania zębami, które w dużej mierze wynika z nadmiernej aktywności mięśni żwaczy i – co się z tym wiąże – zaciskania szczęki). Prowadzić to może do bólów napięciowych głowy, uszkodzeń stawu skroniowo- żuchwowego, oraz pękania i ścierania szkliwa na zębach.

Skąd aż tyle zastosowań opisywanego tu środka? Toksyna botulinowa typu A ma bowiem działanie neuromodulujące. Wpływa na neuroprzekaźniki, a dokładnie: blokuje wydzielanie acetylocholiny w synapsie. Skutkuje to swego rodzaju „paraliżem” mięśni. Po podaniu preparatu przestają one pracować – nie kurczą się, dzięki czemu we wskazanym obszarze nie rusza się też nadmiernie skóra. Może odpocząć, rozluźnić się i tym samym wygładzić zmarszczki mimiczne, które przecież powstają właśnie na skutek ruchu – są efektem naszej mimiki twarzy. 

Botoks – co warto wiedzieć?

  • Zabieg trwa naprawdę krótko, co we współczesnym pędzącym świecie ma ogromne znaczenie – to zaledwie kilkanaście minut, a efekty pozostają na kilka dobrych miesięcy!
  • Co dokładnie oznacza w tym kontekście określenie „kilka”? Botoks utrzymuje się zwykle od 2 do 6 miesięcy – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji i troski o siebie.
  • Zabieg botoksem nie cechuje się szczególną bolesnością, dlatego znaczna część osób nie potrzebuje żadnego znieczulenia – jeśli jednak ktoś ma dużą wrażliwość na ból lub jest to istotne ze względów psychologicznych (np. w związku z niechęcią do igieł), możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia pod postacią specjalnych kremów.
  • Kiedy widoczne są pierwsze efekty botoksu? Zwykle po 3-7 dniach, maksymalnie do 2 tygodni. Po tym czasie – czyli po 14 dniach – w naszej klinice odbywają się zwykle kontrole lekarskie, na których ocenia się wraz ze specjalistą osiągnięte rezultaty i/lub dokonuje się ewentualnych poprawek (taka wizyta wliczona jest w koszt zabiegu).
  • Dużym plusem jest to, że wstrzyknięcie botoksu nie wiąże się z wymaganiem szczególnej rekonwalescencji – od razu po zabiegu wychodzi się z kliniki i można wrócić do swoich codziennych zadań. Wystarczy przez pierwszych kilka godzin delikatnie traktować miejsce podania preparatu, unikając dotykania i masowania tego obszaru. Należy też unikać m.in. promieniowania laserowego, a w dłuższym okresie sauny i solarium (powodują one wzrost temperatury, na co botoks jest wyjątkowo wrażliwy, w związku z czym krócej mogą być widoczne efekty zabiegu).

Cena – ile kosztuje botox podany w czoło?

Na koszt tego typu zabiegów składa się wiele czynników. Po pierwsze, sam preparat. Po drugie, doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg. Po trzecie, odpowiednio przygotowana klinika itd. Wszystko to wymaga wysokiej troski, jakości i profesjonalnego podejścia. Jeśli więc cena botoksu jest w jakimś miejscu „podejrzanie” niska – czyli znacznie różniąca się od generalnie pojawiających się na rynku cen – powinna zapalić się czerwona lampka. Może to świadczyć o tym, że któryś z wymienionych tu punków nie jest spełniony, a w takim przypadku nie warto ryzykować! Chodzi tu w końcu nie tylko o wygląd, lecz przede wszystkim – zdrowie.

Jaki zatem budżet jest konieczny i ile kosztuje botox podany w wymieniony tu obszar, czyli czoło? Zazwyczaj jest to około 500 zł. Mowa o zastosowaniu botoksu w celu redukcji zmarszczek poprzecznych na czole lub „lwiej zmarszczki” (pionowa bruzda pojawiająca się pomiędzy brwiami). Co jednak ważne, cena botoxu może nieco różnić się u kobiet i mężczyzn. Wszystko wynika z tego, że znajdujący się w tym obszarze mięsień jest u panów większy niż u pań, co wymaga nieco intensywniejszych działań – w ich przypadku koszt zwykle jest więc ustalany indywidualnie.

Co istotne, jak to zostało wspomniane – w klinice Biogenica w cenę wliczona jest też kontrola pozabiegowa, którą przeprowadza się 14 dni po wstrzyknięciu botoksu. 

Chcemy też, żeby z zabiegu mogła skorzystać jak największa liczba osób – także ci, którzy nie mają w jednym momencie możliwości zapłacenia całej wymaganej kwoty. Mamy więc kilka opcji rozłożenia kosztów na raty (4, 8 lub 12 rat) bądź odroczenia płatności o 30 dni. Chcesz wiedzieć więcej o tego typu ułatwieniach ? A może już planujesz zabieg? Skontaktuj się z nami – udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji: https://www.biogenica.pl/kontakt/