Ile kosztuje liposukcja brzucha

Ile kosztuje liposukcja?

Płaski brzuch, smukłe uda, idealne wcięcie w talii – to marzenie każdego. Jaki jest najprostszy sposób na uzyskanie takiego efektu – poddać się zabiegowi liposukcji. Nie ma co ukrywać, że coraz więcej Polek i Polaków poddaje się zabiegom chirurgicznym modelującym ciało. Ogromny wybór wśród metod, urządzeń i gabinetów wykonujących taki zabieg sprawia, że potencjalny pacjent ma mętlik w głowie. Zastanawia się którą metodę wybrać. Ile kosztuje liposukcja? Wiele gabinetów medycznych czy nawet kosmetycznych oferuje zabiegi alternatywne, nazywane niepoprawnie liposukcją bez skalpela, w których cena zabiegu wyszczuplającego kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Skupmy się jednak na jedynej skutecznej metodzie redukcji tkanki tłuszczowej, czyli  liposukcji chirurgicznej.

Wertując strony internetowe najpopularniejszych Polskich klinik można zaobserwować dość spore dysproporcje cenowe, przykładowo:

  • liposukcja brzucha waha się w cenach od 5 000 do 12 000 zł,
  • odsysanie tłuszczu z boczków to koszt pomiędzy  4 000 a 8 000 zł,
  • redukcja tkanki tłuszczowej ud 5 000 a 10 000 zł.

Każdy z nas lubi dbać o swoje finanse, ale również i o zdrowie. Zatem zastanówmy się skąd biorą się powyższe różnice.

Liposukcja chirurgiczna, a wspomagana laserem – która kosztuje więcej?

Nie trudno jest zauważyć, że cena skalpela i tradycyjnego ssaka znacznie odbiega od ceny urządzenia wspomagającego liposukcję jak np. VaserLipo, SlimLipo, BodyJet, Cellulaze. Większość lekarzy nie pracujących na tych urządzeniach, uważa, że są to jedynie gadżety mające za zadanie sprzedać zabieg. W rzeczywistości każde z nich zdecydowanie zmniejsza inwazyjność zabiegu, poprawia efekt końcowy, zapobiega powstawaniu nierówności, wewnętrznym krwotokom, zatorom, a nawet skraca okres rekonwalescencji. Przykładowo przy zastosowaniu lasera lipolitycznego poza samym zniszczeniem komórek tłuszczowych następuje podgrzanie skóry od wewnątrz, co dodatkowo poprawia efekt obkurczenia skóry po liposukcji. Jeżeli chcesz osiągnąć maksymalnie dobry efekt zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej – warto zdecydować się na liposukcję wspomaganą np. laserem, ultra- czy infra- dźwiękami.

Doświadczenie lekarza, a cena liposukcji

Osiągnięcie tytułu specjalisty z danej dziedziny wymaga nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy. Dobre i profesjonalne szkolenia z branży medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej potrafią osiągać gigantyczne ceny. Ilość wykonanych zabiegów ma wpływ na wytrenowanie ręki, wyczucie w dłoniach i wiedzę, umożliwiającą  wykonanie zabiegu liposukcji zachowując przy tym największy poziom bezpieczeństwa. Jeżeli zatem cena zabiegu jest bardzo niska, może to sugerować, że osoba wykonująca zabieg – dopiero się uczy i pragnie zdobyć doświadczenie.

Znieczulenie i pobyt w szpitalu jako dodatkowy koszt zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej

Liposukcja tradycyjna ze względu na swoją inwazyjność wymaga znieczulenia ogólnego. W związku z tym do kosztu zabiegu dochodzi cena opłacenia wynajęcia sali operacyjnej, lekarza anestezjologa, pielęgniarki anestezjologicznej oraz opłaty za co najmniej 1 dniowy pobyt w szpitalu. Sprawdzając cenę zabiegu dokładnie sprawdź czy oferta zawiera właśnie ten dodatkowy koszt. Na konsultacji u lekarza – specjalisty dokładnie zapytaj, czy Twój zabieg wymaga znieczulenia ogólnego.

Cena netto czy brutto – ile rzeczywiście zapłacisz za liposukcję

Opłacanie podatków nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy dla każdego obywatela. Zawsze jednak  koszt podatku dolicza się do zabiegu. W większości przypadków w cenniku zamieszczane są ceny ostateczne, czyli brutto. W razie wątpliwości warto zadzwonić i potwierdzić cenę. Podobnie bywa w przypadku usług z zakresu medycyny estetycznej. Niektóre gabinety czasami podają ceny netto. Jeżeli nie chcesz zostać zaskoczony podczas dokonywania płatności – koniecznie doprecyzuj rzeczywisty koszt zabiegu liposukcji przed jego wykonaniem. Pamiętaj o obowiązku wystawienia faktury lub rachunku za zabieg (może być rachunek z kasy fiskalnej). Będzie to jedyny Twój dowód na wykonanie zabiegu w danej placówce, gwarantujący Ci zachowanie wszelkich praw pacjenta i konsumenta.

Koszty dodatkowe, o których nie wiedziałeś decydując się na liposukcję

W punkcie dotyczącym znieczulenia opisaliśmy wstępnie jeden z dodatkowych elementów jakim może być pobyt w klinice. Warto podkreślić, że np. zabiegi wspomagane urządzeniami jak np. laserem do lipolizy SlimLipo nie trzeba wykonywać znieczulenia ogólnego, a tym samym nie ma potrzeby pobytu w szpitalu przez jedną dobę. Koszty dodatkowe w każdym rodzaju liposukcji mogą stanowić natomiast:

  • cena ubranka uciskowego ok 400 zł,
  • koszt karnetu na zabiegu drenujące po liposukcji, które wspomagają i maksymalizują efekt (należy wykonać minimum 10 zabiegów),  cena za 1 zabieg może wahać się od 70 do 150 zł,
  • kontrola pozabiegowa (w większości gabinetów jest ona bezpłatna),
  • koszt ewentualnej korekty,
  • koszt leczenia w przypadku wystąpienia powikłań (szanujące się gabinety wykonują leczenie we własnym zakresie).

Ile kosztuje liposukcja? Podsumowując – cena zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej może w każdym gabinecie kształtować się na całkiem innym poziomie wyjściowym. Warto dokładnie zbadać co w sobie zawiera, aby po zabiegu nie być zaskoczonym wartością widniejącą na rachunku.