Powiększanie ust należy do czołówki najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Nic dziwnego – pozwala osiągnąć naturalny efekt pełnych i wymodelowanych warg, jest uznawany za bezpieczny (mowa o zabiegu wykonywanym kwasem hialuronowym), jego cena nie jest zaporowa (wiele osób może sobie na niego pozwolić), a do tego jest niezwykle szybki. Ile dokładnie trwa powiększanie ust i co warto o nim wiedzieć? Oto najważniejsze informacje od ekspertów z naszej Kliniki Biogenica!

Powiększanie ust – kwas hialuronowy idzie z pomocą

Na powiększanie ust zgłaszają się osoby niemal w każdym wieku – zarówno młodzi ludzie, którzy nie są zadowoleni ze swojego kształtu warg, w tym np. mają widoczne ich asymetrie, jak i osoby nieco starsze. W tym drugim przypadku duże znaczenie ma upływ czasu, w związku z którym wargi tracą swoją objętość, zdecydowanie trudniej o ich odpowiednie odżywienie oraz nawilżenie, a kąciki ust powoli opadają. Rozwiązaniem na to są właśnie zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

W ich trakcie aplikuje się w obszarze czerwieni wargowej implanty wypełnione odpowiednim preparatem, bogatym właśnie w opisywany tu kwas hialuronowy – takie działania nadają ustom przede wszystkim objętości. Jeśli zaś umiejscawia się implanty na brzegu czerwieni wargowej, uzyskuje się wtedy efekt w zakresie korekty konturu ust. Często oba te działania wykonuje się jednocześnie, choć należy pamiętać, że są też inne, stosowane przez specjalistów techniki zabiegowe.

Co ważne, wszystko jest przeprowadzane ambulatoryjnie, co już po części jest odpowiedzią na pytanie, ile trwa powiększanie ust – fakt, że jest to zabieg ambulatoryjny mówi o tym, iż nie ma konieczności pozostawania w klinice na dłużej niż czas jego trwania. Od razu po nim można wrócić do domu, a następnego dnia spokojnie można już pracować i wykonywać inne aktywności – powiększanie ust kwasem hialuronowym wiąże się bowiem z wyjątkowo krótką i zupełnie nieuciążliwą rekonwalescencją.

Ile trwa przygotowanie do powiększania ust?

Jest to pierwsza (lecz niejedyna!) dobra wiadomość – zabieg powiększania ust właściwie nie wymaga żadnych przygotowań. Choć – co ważne – na kilka dni przed nie powinno się stosować aspiryny oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W samym dniu powiększania ust należy zaś unikać ekspozycji na słońce czy innych rodzajów silnego nagrzewania ciała, jak np. sauny czy solarium, a także intensywnego treningu. Co więcej, na zabieg warto przyjść bez makijażu ust (choć, rzecz jasna, specjaliści przygotowujący miejsce zabiegowe i tak dokładnie je oczyszczą).

Warto też podkreślić, że przed zabiegiem eksperci z naszej kliniki Biogenica przeprowadzają konsultację wstępną. W trakcie wywiadu są sprawdzane ewentualne przeciwwskazania, omawia się zakładane cele i oczekiwania ze strony pacjentki czy pacjenta. Jest to też dobry moment na zadanie lekarzowi wszystkich nurtujących pytań.

Ile trwa powiększanie ust – przebieg całego procesu

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny, tak i tutaj na finalny czas trwania wpływ ma wiele czynników. Istotne są m.in. natężenie problemu i ilość korekt, jakie chce się przy pomocy kwasu hialuronowego wprowadzić. Ważny jest też wybór wspomnianych już technik zabiegowych, a także technik znieczuleń. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, zwykle wystarczające okazuje się zastosowanie znieczulenia w specjalnym kremie, którego aplikacja trwa zaledwie chwilę – niewiele dłużej trzeba zaś poczekać na początek jego działania (zazwyczaj około 30-40 minut).

Właściwie zaraz po przygotowaniu skóry i zaaplikowaniu znieczulenia, lekarz rozpoczyna wstrzykiwanie preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły. W kolejnym kroku dokładnie go rozprowadza, metodą rozmasowywania, modelując tym samym obszar zabiegowy. Na koniec stosuje się jeszcze środki mające na celu zmniejszyć ryzyko wystąpienia drobnych siniaczków i… gotowe!

Całość procesu, wraz z oczekiwaniem na rozpoczęcie działania znieczulenia, nie trwa więc dłużej niż godzinę. A ile trwa powiększanie ust, jeśli chodzi o sam zabieg? Zazwyczaj jest to zaledwie około 15-20 minut – co ma ogromne znaczenie we współczesnym, pędzącym świecie, gdzie wygospodarowanie dłuższej wolnej chwili nieraz graniczy z cudem.

Powiększanie ust nowa jakość uśmiechu

Powiększanie ust jest szybkie i – co ważne – skuteczne! Pierwsze efekty widać zaraz po zastosowaniu preparatu, choć na finalny rezultat trzeba zaczekać kilka dni (maksymalnie kilkanaście). Jest to czas potrzebny na odpowiednie „ułożenie się” implantów. Przez pierwsze dni mogą być też widoczne delikatne obrzęki, lekkie zasinienia czy zaczerwienienia. Mijają jednak bardzo szybko, pozostawiając usta wypełnione, odżywione i gładkie.

Jeśli chcesz powiększyć usta, skontaktują się z naszą kliniką Biogenica w Poznaniu – opowiemy Ci więcej o samym zabiegu i umówimy na specjalistyczną konsultację: https://www.biogenica.pl/kontakt/.