Odmlodzenie okolic oczu Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Oczy są zwierciadłem duszy.

Czasami kobietom nie potrzebne są słowa, by pokazać co czują, co myślą, czego chcą. Oczy są zwierciadłem duszy. Spojrzenie może przyciągać, bądź odpychać w zależności od nastroju. Jednakże każdej kobiecie zależy, by mieć piękne, zadbane okolice oczu. Cienka skóra, setki tysięcy ruchów gałki ocznej, niesprzyjające warunki atmosferyczne i nie do końca higieniczny tryb życia powoduje, że oczy wyglądają nieatrakcyjnie, a skóra powiek zdradza Twój wiek. Część kobiet  uważa, że ciężki makijaż i sztuczne rzęsy potrafią zatuszować pewne defekty. W rzeczywistości powodując, że oczy wyglądają na ciężkie,  niewypoczęte, a czasem nawet groteskowe.

Według idei kliniki piękna Biogenica podstawą do pięknych oczu jest odpowiednia pielęgnacja, a w przypadku widocznych już oznak starzenia profesjonalne i dobrze dobrane zabiegi estetyczne. Aby stało się to możliwe lekarz musi dokładnie ocenić oczekiwania pacjenta i możliwe metody do wykorzystania w celu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Pielęgnacja to podstawa.

Jednym z najczęstszych problemów są utrwalające się zmarszczki mimiczne. U młodych kobiet, prewencyjnie można stosować toksynę botulinową typu A, która zrelaksuje mięśnie i pozwoli jakby odpocząć skórze powiek. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest seria zabiegów mezoterapi igłowej, bądź frakcjonowania igłowego DERMAPEN , które odżywi i nawilży delikatną skórę wokół oczu. Kiedy jednak nastąpi utrwalenie zmarszczek botox, już nie wystarcza. Wówczas warto zastanowić się nad dodatkowym ich wypełnieniem kwasem hialuronowym, który wypchnie zmarszczki dając ładny, naturalny i świeży wygląd.

Dolina łez

U niektórych osób zdarza się, że dolina łez (czyli miejsce od wewnętrznego kącika oka, aż do policzka) jest nad wyraz wyraźna. Ubytki tłuszczu, wiotkość tkanki, zmęczenie i zaniedbanie powodują, że nie tylko oczy, ale cała buzia wygląda na zmęczoną i wiele starszą niż jest w praktyce. Coraz częściej w celu jej wypełnienia stosuje się kwas hialuronowy. Nie jest to dobry wybór, ponieważ ma on tendencje do zaciągania wody to w efekcie daje wrażenie sinego wybrzuszenia. Idealnym rozwiązaniem w walce z zapadniętą doliną łez jest preparat Radiesse oraz zabieg przeszczepu tłuszczu.

Pielęgnacja dla kobiet po 40-stce.

U kobiet po 40 roku życia warto poza samymi wypełniaczami również wykonać zabieg frakcjonowania laserowego ablacyjnym laserem CO2, nazywany również Madonna Lift. Dzięki temu stymuluje się fibroblasty do produkcji kolagenu, co sprawia, że skóra staje się gęstsza, a zmarszczki ulegają spłyceniu. W niektórych przypadkach zabieg ten pozwala odsunąć w czasie zabieg blepharoplastyki, jednakże nigdy go nie zastąpi. Czasami w zaawansowanym wieku dopiero połączenie zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej (jak wycięcie nadmiaru skóry czy usunięcie poduszeczek tłuszczowych) i medycyny estetycznej może dopiero pozwolić na osiągnięcie rewelacyjnych efektów.

Cienie i zasinienia.

Kolejnym problemem z którym zgłaszają się pacjentki to cienie pod oczami. W tym przypadku warto zastanowić się nie tylko nad mezoterapią, czy frakcjonowaniem mikroigłowym i wypełniaczami, ale również nad zabiegiem laserowym, który pogrubiając skórę sprawi, że drobne naczynka staną się mniej widoczne. Natomiast jeżeli etiopatogeneza zasinień jest inna, można również wykonać specjalny peeling chemiczny, który poprawi koloryt skóry wokół oczu. Może on również zlikwidować drobne przebarwienia.

Prosaki, włókniaki, brodawki.

Ostatnim elementem, który może spowodować, że nie jesteśmy zadowolone z wyglądu swoich powiek mogą być brodawki, prosaki, włókniaki, a nawet kępki żółte. Te znamiona można w bardzo prosty sposób zniwelować laserem CO2 z końcówką chirurgiczną. Zabieg pomimo, iż nie należy do przyjemnych trwa stosunkowo niedługo i daje zadowalające efekty.

Jak można zauważyć medycyna estetyczna dysponuje wieloma możliwościami, które wciąż są rozwijane i udoskonalane, po to, by pacjent mógł osiągnąć jak najlepszy efekt nie wyłączając się przy tym z życia towarzyskiego czy zawodowego na długi okres. Należy jednak pamiętać, że tylko dobry specjalista może zagwarantować zadowalający efekt zabiegu.