Madonna Lift Laser CO2 Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Wiotka i pozbawiona blasku skóra? Pojawiające się zmarszczki? A może nieestetyczne przebarwienia, rozstępy, blizny lub różnego rodzaju zmiany skórne? Współcześnie nie są to problemy, których nie da się złagodzić. Specjaliści z naszej kliniki Biogenica korzystają w tym celu m.in. z lasera frakcyjnego CO2 – bezpiecznego, a zarazem skutecznego sposobu na odmłodzenie, przywrócenie kolorytu cerze, spłycenie blizn czy zniwelowanie przebarwień. Jak dokładnie przebiega tego typu terapia i jak dbać o skórę po zabiegu laserem CO2? 

Spis treści:

 1. Laseroterapia – nowa jakość
 2. Co warto wiedzieć o laserowym frakcjonowaniu skóry laserem CO2?
 3. Przygotowanie do laseroterapii
 4. Jak dbać o skórę po zabiegu laserem CO2 – podstawowe wskazówki

Laseroterapia – nowa jakość

Różnego rodzaju laseroterapie wniosły niezwykle wiele do świata medycyny estetycznej. Dzięki nim wiele zabiegów, które dotąd wiązały się z inwazyjnymi działaniami, można było zastąpić szybką, bezpieczną, mało ingerującą w ciało metodą. Co więcej, nie tracąc przy tym na skuteczności. Wręcz przeciwnie – lasery, jeśli są odpowiednio stosowane przez doświadczonych specjalistów, nie powodują blizn, ryzyko powikłań po ich użyciu jest niewielkie, a krótki i bardzo komfortowy okres rekonwalescencji sprawia, że niemalże od razu można wrócić do codziennych aktywności. Owszem, wiele zależy od konkretnego lasera i zabiegu, jaki się nim wykonuje (głębokości działania wiązki energii, obszaru na ciele, intensywności problemu etc.), ale jeśli chodzi o stosowany w naszej klinice Biogenica laser CO2 – na pewno należy on do godnych zaufania.

Co warto wiedzieć o laserowym frakcjonowaniu skóry laserem CO2?

 • Tego typu urządzenie pozwala na zindywidualizowanie zabiegu – specjalista w kontrolowany sposób aplikuje wiązkę lasera tylko na wybranym obszarze, ustalonej wcześniej głębokości i o określonym, dopasowanym do konkretnego problemu stopniu działania. 
 • Ewentualny dyskomfort jest maksymalnie zminimalizowany – skóra przed samą sesją laseroterapii jest przygotowywana i znieczulana miejscowo kremem znieczulającym. Dodatkowo na ograniczenie doznań bólowych wpływa sam przebieg zabiegu (wspomniane już precyzyjne ustawienia parametrów). 
 • Zabiegi z użyciem lasera CO2 można łączyć z innymi, dodatkowo zwiększając efekty (np. z zabiegami z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego).
 • Dużym plusem jest to, że laser CO2, z którego korzystamy w naszej klinice Biogenica, w większości przypadków pozwala na przeprowadzanie sesji nawet latem, nie narażając pacjentów i pacjentek na wystąpienie ewentualnych przebarwień (działanie lasera nie powoduje termicznej stymulacji komórek barwnikowych) – jeszcze do niedawna nie było to możliwe!
 • Laser CO2 jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym. Odpowiednie ustawienie parametrów pozwala na pracę niemal na każdym obszarze ciała – można dzięki niemu odnowić skórę twarzy, załagodzić blizny potrądzikowe, zmniejszyć rozstępy na udach, biodrach, brzuchu, zniwelować przebarwienia na dłoniach i wiele, wiele innych!

Przygotowanie do laseroterapii

Skoro laser CO2 jest bezpieczny w doświadczonych rękach ale nie można powiedzieć, że jest mało inwazyjny. Rekonwalescencja trwa zwykle około tygodnia. Czy w ogóle potrzebne są jakiekolwiek dodatkowe działa po tego typu terapii? Owszem, chcąc zapewnić sobie najwyższy stopień wspomnianego bezpieczeństwa oraz wesprzeć efekty, należy trzymać się wskazówek specjalistów – zarówno tych dotyczących przygotowania do zabiegu, jak i pielęgnacji skóry już po laseroterapii oraz stosowania dodatkowych narzędzi służących poprawie efektu ostatecznego.

Jeśli chodzi o przygotowania, w wielu przypadkach nie są konieczne żadne szczególne działania. Może być jednak wskazane zażywanie określonych środków przeciwwirusowych, co dotyczy osób mających skłonność do nawracających opryszczek – zwykle jest to jednak konieczne tylko przez zaledwie 2 dni przed zabiegiem i zawsze wiąże się z indywidualnymi zaleceniami lekarza.

Co jednak istotne, jako przygotowanie można też uznać zapoznanie się z listą przeciwwskazań. Nie jest ona długa i większość osób spokojnie może podejść do zabiegu. Konieczne jest jednak wykluczenie, czy w danym przypadku nie występują następujące ograniczenia:

 • stosowanie sterydów i retinoidów;
 • łuszczyca;
 • aktywny trądzik, opryszczka lub niektóre choroby skóry i infekcje skórne;
 • choroby onkologiczne;
 • niektóre choroby o podłożu autoimmunologicznym;
 • ciąża oraz laktacja.

Spokojnie, nie trzeba o tym wszystkim pamiętać samodzielnie. Przed każdym zabiegiem obowiązkowym etapem jest bowiem konsultacja wstępna – to właśnie wtedy lekarz dopyta m.in. właśnie o ewentualne przeciwwskazania, a także pozostawi przestrzeń na wszelkie pytania i wątpliwości.

Jak dbać o skórę po zabiegu laserem CO2 – podstawowe wskazówki

Zabieg już za Tobą? Pora zatem zastosować zalecenia lekarza! Specjalista na wspomnianej wcześniej konsultacji lub po samym zabiegu dokładnie opisze, co należy robić, a czego unikać. Jak to jednak zostało wspomniane, nie są to uciążliwe ograniczenia. 

Najmniej przyjemne są pierwsze 3- 4 dni, kiedy to bezpośrednio po laseroterapii występują obrzęk i zaczerwienienie obszaru zabiegowego, a następnie sączenie osocza z tzw. otworów ablacyjnych. Można przy tym odczuwać dyskomfort, ponieważ skóra jest jeszcze tkliwa, mało odporna na czynniki zewnętrzne. Już samo to wskazuje, że należy poświęcić jej początkowo nieco więcej uwagi niż zwykle i obchodzić się z nią delikatnie, unikając wszelkich podrażnień. Konieczne jest w tym zakresie stosowanie zaleconych przez lekarza specjalnych kosmetyków oraz bezwzględne unikanie promieni słonecznych – po zabiegu trzeba liczyć się z czasowym zakazem opalania. 

Czy to dużo? Raczej nie są to wymagania nie do spełnienia. Warto więc trzymać się wszystkich wskazówek, ponieważ odpowiednia troska – stosowanie zaleceń specjalisty oraz dbanie o higienę – pozwala na uniknięcie ewentualnych powikłań, w tym np. infekcji czy przebarwień. Zdarzają się one bardzo rzadko, ale nawet tak niewielkie ryzyko nie jest powodem do rezygnacji z dodatkowego dbania o siebie. By zachować bezpieczeństwo i zwiększyć efekty zabiegu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o terapii laserem CO2, w tym m.in. pogłębić swoją wiedzę o tym, jak pielęgnować skórę po takim zabiegu? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji – umów się na konsultację w klinice Biogenica i zadaj wszelkie nurtujące Cię pytania: https://www.biogenica.pl/kontakt/