Laser CO2 – Deka SmartXide DOT 2 RF Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Wysokiej jakości laser frakcyjny jest jednym z tych urządzeń, bez których wręcz nie można wyobrazić sobie współczesnej, profesjonalnie prowadzonej kliniki medycyny estetycznej. Wykonywane nim zabiegi są bowiem bardzo skuteczne, bezpieczne i – co ważne – można dostosować je do wielu różnych zmiennych, dzięki czemu mają bardzo szerokie zastosowanie. Jak podkreślają specjaliści z naszej Kliniki Biogenica, ich innowacyjność wpływa też na wyjątkowo krótki czas rekonwalescencji – czy jednak może być jeszcze szybszy? Sprawdź, jak przyspieszyć gojenie po laserze frakcyjnym!

Laser frakcyjny CO2 – odpowiedź na wiele problemów

Jak to zostało wspomniane, laser frakcyjny CO2 ma niezwykle szerokie spektrum działania. Daje bowiem możliwość szczegółowego ustawienia takich parametrów, jak np. Ilość energii, jaką emituje – gęstość otworów ablacyjnych i ich ilość, moc impulsu, czas jego trwania, a nawet wielokrotność. Specjalista może wybierać spośród różnych końcówek zabiegowych lasera, dostosowując dzięki temu jego pracę do problemu, z jakim zgłasza się pacjent lub pacjentka. Owe możliwości indywidualizacji terapii sprawiają, że laserowe frakcjonowanie skóry laserem CO2 może być przeprowadzane niemalże na całym ciele! Dzięki niemu możliwe jest:

 • odmłodzenie skóry twarzy – pobudzenie procesów regeneracyjnych, wzmocnienie i przebudowa struktury włókien kolagenowych (czyli najważniejszego białka dla naszej skóry);
 • zredukowanie rozstępów – na udach, pośladkach, ramionach itd.;
 • redukcja wiotkości skóry – zwiększenie jej jędrności oraz elastyczności;
 • łagodzenie przebarwień;
 • niwelowanie blizn – różnego rodzaju: potrądzikowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych itd.;
 • kompleksowa odnowa skóry na wybranym obszarze.

Regeneracja po laserowym frakcjonowaniu skóry

Dużym plusem współczesnych, innowacyjnych laserów jest znaczne skrócenie czasu rekonwalescencji po zabiegu. Po terapii z zastosowaniem lasera frakcyjnego, który mamy w naszej poznańskiej klinice Biogenica, obserwujemy m.in. mniejszy obrzęk pozabiegowy niż ten, który towarzyszy pacjentkom i pacjentom po innych podobnych terapiach. Warto więc podkreślić, że wybór kliniki, która oferuje odpowiedni sprzęt, jest właściwie jedną z pierwszych odpowiedzi na pytanie, jak przyspieszyć gojenie po laserze frakcyjnym. 

Co więcej, poza wspomnianymi tu efektami, widzimy również, że tego typu zabiegi mają obecnie także znacznie zmniejszony dyskomfort – ewentualna bolesność jest silnie ograniczona, co wiąże się nie tylko ze stosowanym znieczuleniem (specjalny krem), lecz przede wszystkim z konstrukcją samego lasera.

Czego jednak konkretnie należy spodziewać się po zabiegu laserem CO2? Warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu skóra będzie rozgrzana, czemu będą towarzyszyć też zaczerwienienie i obrzęk. Po kilku minutach  pojawi się także sączenie osocza z miejsc, w którym laser robił zaplanowane mikrouszkodzenia. Po kolejnych kilku dniach pojawią się zaś cieniutkie strupki, które następnie będą się stopniowo złuszczać. Wszystko te będzie wiązało się także z tkliwością odczuwaną podczas dotykania skóry. Co jednak istotne, cały proces obejmuje zwykle kilka do kilkunastu dni, po których efekty zaczną być stopniowo widoczne – należy bowiem pamiętać, że laser frakcyjny pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Potrzebują one czasu, by móc się w pełni dokonać. Ten czas to zwykle 3- 6 miesięcy, chociaż progres przebudowy obserwujemy nawet po 1,5 roku,

Zwykle finalne rezultaty obserwuje się więc po około 8 tygodniach, choć – co ważne – wcale nie oznacza to, że przez cały ten czas jakiekolwiek procesy gojenia będą widoczne na zewnątrz. W większości dzieją się pod skórą, która cały czas dla nas „pracuje” – 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu!

Jak przyspieszyć gojenie po laserze frakcyjnym – odpowiednie przygotowanie

Istotnym elementem, który również wpływa na czas regeneracji, jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Absolutnie nie jest to uciążliwe czy czasochłonne, po prostu należy pamiętać o kilku kwestiach:

 • przed laseroterapią nie należy stosować kremów zawierających retinoidy czy kwasy;
 • nie powinno się w miejscu poddawanym terapii przeprowadzać wcześniej jakichkolwiek zabiegów złuszczających czy innych laseroterapii;
 • nie można stosować wcześniej określonych ziół oraz zawierających je preparatów, należą do nich: nagietek, skrzyp, dziurawiec (jest to istotne przeciwwskazanie do zabiegu);
 • może być też konieczne stosowanie odpowiedniego środka przeciwwirusowego na 2 dni przed zabiegiem – dotyczy to osób, które mierzą się z nawracający opryszczkami. Co ważne, to wskazanie jest zalecane przez lekarza w konkretnych sytuacjach.

Jak przyspieszyć gojenie po laserze frakcyjnym – co robić po zabiegu?

Już na konsultacji wstępnej, która jest koniecznym etapem przed zabiegiem w naszej Klinice Biogenica, lekarz pokrótce może wyjaśnić, jak wygląda pielęgnacja po zabiegu. Gdy zaś zostanie wykonany, przekazywane są dokładne informacje o tym, jak postępować. 

Podobnie jak podczas przygotowań, nie są to czynności szczególnie uciążliwe czy wprowadzające jakikolwiek dyskomfort, a sprawiają, że ryzyko niepożądanych efektów znacznie maleje. O czym zatem należy pamiętać?

 • Należy stosować odpowiednie kosmetyki – tylko te, które zaleci nasz specjalista. Na pewno należy unikać wszelkich środków, które mogą podrażniać skórę. W gabinecie Biogenica wszystkie preparaty konieczne w procesie gojenia wydawane są pacjentom i ich cena wliczona jest w koszt zabiegu
 • Konieczne jest bezwzględne unikanie opalania oraz dodatkowo stosowanie przez co najmniej 4 tygodnie od zabiegu kremów z filtrem SPF 30- 50.
 • W miejscu poddanemu zabiegowi nie należy na początkowym etapie regeneracji nadużywać wody – szybki prysznic z niezbyt ciepłą wodą (a na pewno nie gorącą!) będzie optymalny.
 • Nie należy też w okresie rekonwalescencji przytulać się do ukochanych pupili – zwierzęta mogą przenosić szkodliwe dla nas patogeny, a podrażniona skóra jest bardzo podatna na ich działanie.
 • Trzeba też codziennie wymieniać ręcznik, którym wyciera się miejsce poddane laseroterapii, a najlepiej w pierwszych dniach w ogóle wycierać je ręcznikiem papierowym. Zwykły, materiałowy ręcznik stanowi bowiem wilgotne środowisko, które jest idealne do rozwoju wspomnianych już patogenów.

Co istotne, zastanawiając się, jak przyspieszyć gojenie po laserze frakcyjnym, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim pierwszy z wymienionych tu punktów. Dlaczego? Ponieważ wskazane przez specjalistów kremy nie tylko łagodzą miejsce zabiegowe, lecz także stymulują regenerację i tym samym właśnie przyspieszają gojenie.

Chcesz wiedzieć więcej o przebiegu tego typu laseroterapii? A może już podjęłaś/podjąłeś decyzję o zabiegu? Skontaktuj się z naszą Kliniką Biogenica w Poznaniu – udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji: https://www.biogenica.pl/kontakt/.