Jak zniwelować przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia na twarzy

Nierównomierny koloryt skóry na twarzy jest problemem coraz większej grupy kobiet. Hiperpigmentacja (czyli przebarwienia na twarzy) może być wywołana nie tylko przez promieniowanie słoneczne, ale także przez wahania hormonalne (okres ciąży, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, czas menopauzy). Każdy gabinet medycyny estetycznej posiada szeroką ofertę zabiegów rozjaśniających przebarwienia. Najpopularniejsze zabiegi niwelujące hiperpigmentację ze skóry twarzy to:

• Cosmelan lub Dermamelan,

• peelingi chemiczne czyli kwasy (AHA, BHA, TCA)

• mezoterapia igłowa,

• zabiegi na bazie pochodnych witaminy A – retinolu np. maska tretinoinowa, Yellow Peel

• zabiegi laserowe np. frakcjonowanie laserowe.

Większość z wymienionych powyżej zabiegów polega na zewnętrznym złuszczeniu górnych warstw naskórka . W zależności od intensywności przebarwień i agresywności zastosowanej metody możemy wykonać jeden bądź kilka zabiegów.

Z doświadczenia najlepszych lekarzy medycyny estetycznej wynika, że w przypadku przebarwień wywołanych burzą hormonalną u kobiet najskuteczniejszą metodą ich niwelowania jest połączenie zabiegu frakcjonowania laserowego (np. zabieg Golden Touch), w odpowiednim oczywiście ustawieniu parametrów lasera, wraz z zastosowaniem różnych preparatów w technikach skojarzonych oraz odpowiednie prowadzenie terapii podtrzymującej efekt po zabiegu.

Podczas całej kuracji niezbędne jest rzetelne stosowanie kremu z filtrem UV, aby przebarwienia na twarzy nie powróciły.

Bardzo często zdarza się, że przy opornych przebarwieniach na twarzy, po zabiegu laserowym lekarz medycyny estetycznej mimo wszystko zaleca dodatkowo stosowanie kremu Dermamelan Tretament (zwłaszcza w sezonie letnim). Częstotliwość aplikacji dermokosmetyku powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami.