Na czym polega lipoliza laserowa z liposukcją Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Lipoliza laserowa z liposukcją jest jedną z metod konturowania i poprawiania niedoskonałości sylwetki ciała. Nie jest przeznaczona dla osób zbyt szczupłych, ani dla zbyt otyłych.

W opinii dr Krzysztofa Łukszy:

„Zabieg lipolizy bądź liposukcji nie jest to sposobem na odchudzenie o 30 kg i utratę 30 cm w obwodzie brzucha. Zabieg służy do poprawy wyglądu i wykonturowania sylwetki. Pacjenci z nierealnymi oczekiwaniami nie powinni rozważać wykorzystania tej metody dla osiągnięcia „cudownego efektu”. Osobiście nigdy takiego efektu przy użyciu jakiejkolwiek metody nie widziałem.”

Odchudzenie, zmiana sylwetki i jej proporcji to gra zespołowa.

Potrzebna jest współpraca ze strony pacjenta– na pewno zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i trybu życia, ćwiczenia fizyczne, możliwe, że współpraca z trenerem, dietetykiem i psychologiem.

Sam zabieg lipolizy laserowej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem technik nasiękowych. Po sporządzeniu dokumentacji fotograficznej i znieczuleniu okolicy zabiegu wprowadzane jest do tkanki tłuszczowej w specjalnej prowadnicy włókno laserowe. Naszym celem jest zniszczenie komórek tłuszczowych (adypocytów) i zemulgowanie tłuszczu, który jako dysfunkcyjna tkanka jest później usuwany z organizmu w przebiegu różnych mechanizmów metabolicznych.

Podczas zabiegu odessane zostaje to, co ma konsystencję płynną. Jako uzupełnienie procedury uważam za niezbędne wykonanie serii masaży podciśnieniowych w okresie do 1 miesiąca po zabiegu. Do procedury używane są źródła światła o długości od 800 do 1200 nm oraz 1440 i 1470 nm. Są to tzw. Lasery diodowe z diodą pompowaną półprzewodnikowo. Najczęściej stosowane długości fali to 940, 980,1064, 1440 i 1470 nm.

Ocena kliniczna uzyskanych efektów miarodajna jest po ok 3 miesiącach od zabiegu. Bywa, że w dłuższym okresie efekt ulega polepszeniu. Jako uzupełnienie procedury czasami decyduję się na dodatkową lipolizę chemiczną w danym obszarze, co poprawia efekt ostateczny. Wykonuje to nie wcześniej niż po 1-2 mies po lipolizie laserowej. Zwykle po tej dodatkowej procedurze zalecam dodatkowa serię drenaży podciśnieniowych w postaci cykli masażu z wykorzystaniem urządzeń z końcówkami zasysającymi skórę.