Madonna Lift

Madonna Lift Laser CO2 Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Madonna Lift

Madonna lift – czyli zabieg frakcjonowania laserowego laserem ablacyjnym CO2

„Nie pozwól by Twoje oczy zdradziły Twój wiek! Odmłódź skutecznie skórę wokół oczu, niech Twoje spojrzenie znów uwodzi młodzieńczym blaskiem. Wybierz zabieg Madonna Lift – młodsza, gęsta skóra i spłycone zmarszczki bez skalpela. ” – to typowe opisy reklamy zabiegów laserowych stosowanych na powieki. Warto czy nie warto? Zapraszamy do lektury 🙂

Coraz więcej pacjentów poszukuje zabiegów, które są alternatywne w stosunku do chirurgii plastycznej. Obawa przed znieczuleniem ogólnym, bliznami i wysokimi cenami sprawia, iż coraz więcej osób w coraz młodszym wieku korzysta z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pomimo, iż ta dziedzina nigdy w 100% nie zastąpi tradycyjnych zabiegów to jednak jest w wielu przypadkach pozwala nie tylko znacznie odsunąć w czasie zabiegi chirurgii plastycznej, ale także lepiej przygotować pod ewentualne zabiegi w przyszłości.

Dlaczego Madonna Lift?

Skóra na powiekach jest czterokrotnie cieńsza niż w innych rejonach twarzy. Ponadto oczy są najbardziej ruchomym narządem. Powstawanie kurzych łapek – czyli zmarszczek mimicznych jest zatem zupełnie fizjologicznym stanem. Brak snu, stres, nieodpowiednia dieta, promieniowanie słoneczne czy też nieodpowiednia pielęgnacja może sprawić, iż wokół Naszych oczu pojawią się nie tylko zmarszczki, ale również obrzęki i przebarwienia. Stanie się cienka i wiotka. Botox oczywiście zadziała, ale tylko na kurze łapki. Jeżeli zastanawiasz się co zrobić z resztą by czuć się młodo, to zabieg frakcjonowania laserowego laserem CO2 jest skierowany szczególnie dla Ciebie.

Jak działa?

Zabiegi laserowe stają się aktualnie głównym trendem w zabiegach estetycznych. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i doświadczeniu lekarza można w świetny sposób poprawić wygląd swojej skóry, a także ją odmłodzić. Zabieg frakcjonowania laserowego laserem CO2 na powiekach zarówno górnych i dolnych ma za zadanie: złuszczyć i odświeżyć skórę, dzięki odpowiedniemu stopniu dermabrazji spłycić przebarwienia i zmarszczki, a także dokonać resurfacingu. Dzięki dokonaniu kontrolowanego oparzenia podczas laserowego tworzenia kolumn ablacyjnych dochodzi do koagulacji kolagenu. Wówczas Nasz organizm otrzymuje impuls o destrukcji włókien kolagenowych i mobilizuje fibroblasty do jego odtworzenia w nadmiarze. Dzięki temu skóra staje się gęstsza i jędrniejsza, a tym samym dłużej pozostaje młoda.

Czy ten zabieg wyłącza mnie z życia codziennego?

Bezpośrednio po zabiegu powieki są obrzęknięte, zaczerwienione i pacjent może odczuwać pieczenie. Mogę pojawić się również siniaczki. Objawy te powinny ustąpić w przeciągu 7 dni od zabiegu – wówczas można ewentualnie nałożyć makijaż. Wyłączenie z życia codziennego jest zatem decyzją samego pacjenta. Na pewno jednak w tych dniach zaleca się ścisłe stosowanie do zaleceń, unikanie wszelkiego rodzaju pyłów, detergentów w obrębie obszaru leczenia. Tym bardziej nie zaleca się nakładanie między innymi sztucznych rzęs.

Po okresie 10 dni w skórze odczuwalny będzie ubytek wody. W tych dnia niezbędne jest pielęgnowanie skóry wokół oczu odpowiednio dobranymi kremami zawierającymi witaminę E i C. Po 3-4-ech tygodniach od wykonania zabiegu następuje redukcja mikoobrzęku pozapalnego wówczas skóra może wydawać się nawet gorszej jakości niż przed zabiegiem. Pomiędzy 1, a 3 miesiącem następuje przebudowa kolagenu i tak naprawdę dopiero po trzech miesiącach od zabiegu ocenia się efekt zabiegu, czyli: gęstsza, jędrniejsza skóra, spłycone zmarszczki i przebarwienia, cienie pod oczami są zdecydowanie mniej widoczne, a poranne obrzęki słabsze. Oczy odzyskują dawny blask i młodość. Od tej pory nie będą już zdradzać ile naprawdę masz lat.

Ważne:

  • Po zabiegu przez minimum 4 tygodnie regularnie stosuj kremy z filtrem promieniowania UV – w przeciwnym wypadku możesz uzyskać wiele nowych przebarwień.
  • Unikaj stosowania retinolu po zabiegu – może on sprawić, że skóra stanie się cieniutka i wiotka.
  • Nie wykonuj zabiegu usuwającego zaróżowienie skóry – naczynka dotleniają i odżywiają komórki, które są odpowiedzialne za produkcje m.in. kolagenu.
  • Nie rozdrapuj strupków.
  • Uważaj na infekcje!

Madonna Lift – przed i po