Usuwanie znamion, brodawek i włókniaków

Brodawki, włókniaki, znamiona i wykwity skórne stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale również umieszczone w okolicy twarzy (głównie zarostu u mężczyzn, szyi, pach, okolic biustu i pachwin) stanowią spory defekt estetyczny wielu osób. Zahaczane łańcuszkami, drażnione przez odzież, nadrywane podczas golenia krwawią sprawiając tym samym ból.

Niewiele osób jest świadomych, że w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej można w szybki sposób usunąć znamiona za pomocą odpowiedniego lasera z końcówką chirurgiczną np. lasera ablacyjnego CO2.

Podczas wizyty w gabinecie lekarz medycyny dokładnie obejrzy zmianę i pozytywnie zakwalifikuje do zabiegu. Duże brodawki mogą zostać znieczulone, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu podczas zabiegu. Usuwanie włókniaków i małych znamion przebiega w dość szybki i mało bolesny sposób. Bezpośrednio po zabiegu na miejscu brodawki zostaje utworzony strupek, który wygaja się samoistnie. Zwykle zabieg nie pozostawia widocznych blizn. Zależy to również od wielkości zmiany. Każda budząca wątpliwość zmiana zawsze zostaje pobrana do badania histopatologicznego.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza