Zapadnięte policzki

Zapadnięte policzki Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Zapadnięte policzki

Wraz z upływem czasu skóra w obrębie kości policzkowych zaczyna się zapadać. Uwidaczniają się wówczas doliny łez, w bruzdach nosowo-wargowych oraz poniżej kącików ust pojawiaj się zmarszczki, a po bokach obwisają chomiki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to efekt ubytku tkanki tłuszczowej w skórze twarzy. Proces ten nazywany jest szkieletyzają. Zapadanie się policzków może być również spowodowane nagłą utratą wagi.

W celu przywrócenia policzkom dawnych proporcji najczęściej w medycynie estetycznej stosuje się zabiegi wolumetryczne. Do tego celu stosuje się kwas hialuronowy (np. StylAge L), hydroksyapatyt wapnia (Radiesse), kwas L-polimlekowy (Sculptra), oraz własny tłuszcz pacjenta.

Jeżeli natomiast obniżenie poziomu policzka spowodowane jest wiotkością skóry warto pomyśleć o uzupełnieniu wolumetrii kości policzkowych zabiegami ujędrniającymi jak np. frakcjonowanie laserowe laserem ablacyjnym CO2, zabiegami z użyciem fal radiowych (RF) czy podczerwieni (IR).

Jak często muszę powtarzać zabieg?

Efekt zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego wstrzykniętego w okolice kości jarzmowych utrzymuje się zwykle około 12-24 miesięcy. Zatem kolejny zabieg powtarzamy nie wcześniej niż po roku.

Radiesse utrzymuje się w skórze do dwóch lat. W przypadku podania zbyt małej ilości preparatu zabieg można powtórzyć po 2-ch miesiącach.

Sculptra – zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów w 6-tygodnioym odstępie czasu.

Przeszczepiony tłuszcz natomiast potrafi utrzymywać się w tkankach nawet 4 lata.

Czy zabieg jest bolesny?

Wypełnianie zapadniętych policzków nie należy do bolesnych zabiegów w związku z czym nie wymaga żadnego znieczulenia. Atutem większości preparatów do wolumetrii jest ich wzbogacenie o lidocainę.

W przypadku przeszczepu tłuszczu konieczne jest znieczulenie miejscowe.

Zalecany preparat

  • StylAge L, XL, XXL  – daje długotrwałe rezultaty,
  • Radiesse – pozwala w naturalny sposób odzyskać objętość policzków poprzez stymulowanie powstania nowych włókien kolagenowych,
  • Sculptra – również stymuluje kolagen wypełniając tym samym zapadnięte policzki,
  • własny tłuszcz – daje długotrwały i naturalny efekt.

Czas trwania zabiegu:

Zabieg: 10 minut

Jakie są efekty uboczne?

Po zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego, preparatu Radiesse czy Sculptra  może wystąpić tymczasowe zaróżowienie skóry, związane z podrażnieniem, drobne siniaczki i wyczuwalne grudki. Wszystkie objawy mijają w ciągu kolejnych 12 dni.

W przypadku przeszczepu tłuszczu obrzęk i zasinienia mogą utrzymywać się nawet 3 tygodnie.

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż i kosmetyki kamuflujące.

Badania:

W przypadku przeszczepu tłuszczy niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań krwi i moczu.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza