Zmarszczki wokół oczu
Skóra powiek jest jednym z najdelikatniejszych miejsc naszego ciała. Jest 4 razy cieńsza, niż ta na policzkach. Dodatkowa jest regularnie rozciągana i zaginana np. podczas mrugania (średnio 10-20 razy na minutę) i uśmiechu (wówczas skóra unoszona jest poprzez mięśnie jarzmowe). Powstawanie zmarszczek wokół oczu (potocznie nazywanych kurzymi łapkami) jest procesem naturalnym, niemniej jednak znacznie postarza cały obraz twarzy.
Zabiegiem wykonywanym profilaktycznie w celu zapobiegania ich utrwalania jest stosowanie iniekcji z użyciem botoksu (np. ). W przypadku, w którym zmarszczki („kurze łapki”) są widoczne pomimo braku mimiki niezbędne jest ich wypełnienie. Zazwyczaj do tego celu stosuje się słabo usieciowany kwas hialuronowy (np. StylAge S). Niezwykle ważne jest aby efekt zabiegu był spektakularny, a jednocześnie bardzo naturalny. Chcąc dobrze zadbać o skórę wokół oczu warto również jest rozważyć zabiegi laserowe (np. Madonna Lift), które zastymulują produkcję kolagenu w skórze poprawiając jej napięcie i gęstość. Jest to niezwykle istotne w przypadku starzenia się skóry powiek i pozwala na długi czas osunąć w czasie zabiegi chirurgiczne jak np. plastyka powiek.
Jak często muszę powtarzać zabieg?
Efekt zabiegu zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 8. Równoległe zastosowanie iniekcji z botoksem pozwala na znaczne wydłużenie efektu zabiegu.
Czy zabieg jest bolesny?
Wypełnianie zmarszczek wokół oczu („kurzych łapek”) jest dość precyzyjnym zabiegiem, dlatego bardzo często stosuje się maść znieczulającą.
Zalecany preparat i średni czas utrzymywania się efektu
- StylAge S – stosowany do wypełnień płytkich zmarszczek
Czas trwania zabiegu:
Znieczulenie: 30 minut
Zabieg: 10 minut
Jakie są efekty uboczne?
Po zabiegu może wystąpić tymczasowe zaróżowienie skóry, związane z podrażnieniem, drobne siniaczki i wyczuwalne grudki kwasu hialuronowego. Wszystkie objawy mijają w ciągu kolejnych 12 dni.
Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż i kosmetyki kamuflujące.