Liposukcja – lipoliza laserowa

Zabieg lipolizy laserowej z liposukcją jest najnowszą wersją osławionej niegdyś liposukcji. Dzięki zastosowaniu lasera SLIMLIPO marki Palomar możemy w bezpieczny sposób usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów ciała począwszy od podbródka, poprzez plecy, ramiona, brzuch, boczki uda, aż po kolana włącznie.

Największym atutem zabiegu jest fakt, ze nie wymaga on znieczulenia ogólnego, długiego okresu rekonwalescencji czy pobytu w szpitalu.

Różnica w stosunku do tradycyjnej liposukcji polega na tym, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym, natomiast niszczenie komórek tłuszczowych nie jest wykonywane na zasadzie mechanicznej destrukcji tkanki wraz z nerwami i naczyniami krwionośnymi, ale delikatnie przy pomocy włókna laserowego w tępej, nie niszczącej tkanek cienkiej kaniuli. Znacznie zmniejsza to dyskomfort pacjenta i ból pozabiegowy oraz przyspiesza proces gojenia. Zatem poza samym upłynnieniu komórek tłuszczowych następuje również ich odessanie. Poza tym, termiczne podgrzanie kolagenu promieniem laserowym po wewnętrznej stronie skóry stymuluje jego przebudowę, co w efekcie minimalizuje nam możliwość wystąpienia rozstępów oraz zwisania nadmiaru luźnej, wiotkiej skóry.