Botox Jaw – leczenie bruksizmu

Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej, mający na celu korekcję napięci mięśni żwaczy. Przerost tego mięśnia prowadzi w skrajnych przypadkach do tzw. bruksizmu, a co za tym idzie do kilku niemiłych przypadłości w życiu codziennym. Oprócz nienaturalnego wyglądu twarzy – tzn. brak wyraźnego owalu (twarz przybiera kwadratowy kształt o męskich proporcjach) pacjenci skarżą się również na ścieranie zębów trzonowych, zgrzytanie zębami podczas snu i uporczywymi bólami głowy, będącymi konsekwencją nadmiernego obciążania stawu skroniowo-żuchwowego, który ostatecznie też może zostać uszkodzony.

Sam zabieg jest dosyć prosty do wykonania dla doświadczonego lekarza i przy zastosowaniu się do pewnych zasad nie grozi na ogół żadnymi powikłaniami.

Pacjenci oprócz poprawy jakości życia zwykle bardzo zadowoleni są ze szczuplejszego wyglądu twarzy.

Botox Jaw wymaga jak każdy zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej powtarzania co kilka miesięcy, jednakże w tej okolicy wykonuje się go zwykle rzadziej niż w innych

Botox Jaw Bruksizm – Warto zapamiętać

Cel zabiegu/wskazania
Zmniejszenie napięcia mięśni żwaczy, poprawa owalu twarzy, zapobieganie ścieraniu się zębów trzonowych, profilaktyka bólów głowy.

Przeciwwskazania
ciąża, laktacja, choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego np miastenia gravis , schorzenia neurologiczne i autoimmunologiczne (przeciwskazanie względne)

Czas trwania
15 minut

Zalecenia pozabiegowe
Przez kilka godzin po zabiegu unikamy masażu, korzystania z sauny czy solarium.

Objawy po zabiegu
Lekkie zaróżowienie w miejscy wkłucia. Możliwe siniaki

Efekty zabiegu
Smuklejszy owal twarzy, redukcja bólów głowy, zmniejszona tendencja do ścierania zębów, złagodzenie bruksizmu.

Efekty przed i po

Posted on Dr Krzysztof Łuksza