Botox Jaw – Bruksizm

Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej mający na celu korekcję mięśnia żwacza. Przerost tego mięśnia prowadzi w skrajnych przypadkach do tzw. bruksizmu, a co za tym idzie do kilku niemiłych przypadłości w życiu codziennym. Oprócz nienaturalnego wyglądu twarzy – tzn. brak wyraźnego owalu (twarz przybiera kwadratowy kształt o męskich proporcjach) pacjenci skarżą się również na ścieranie zębów trzonowych, zgrzytanie zębami podczas snu i uporczywymi bólami głowy, będącymi konsekwencją nadmiernego obciążania stawu skroniowo-żuchwowego.

Sam zabieg jest dosyć prosty do wykonania dla doświadczonego lekarza i przy zastosowaniu się do pewnych zasad nie grozi na ogół żadnymi powikłaniami.

Pacjenci oprócz poprawy jakości życia zwykle bardzo zadowoleni są ze szczuplejszego wyglądu twarzy.

Botox Jaw wymaga jak każdy zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej powtarzania co kilka miesięcy, jednakże w tej okolicy wykonuje się go znacznie rzadziej niż w innych

Botox Jaw Bruksizm – Warto zapamiętać

Cel zabiegu/wskazania
Zmniejszenie napięcia mięśni żwaczy, poprawa owalu twarzy, zapobieganie ścieraniu się zębów trzonowych.

Przeciwwskazania
ciąża, laktacja, choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego np miastenia gravis , schorzenia neurologiczne i autoimmunologiczne, niektóre schorzenia o podłożu autoimmunologicznym,Względne: – choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Cohna, choroba Grave-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, etc.

Czas trwania
15 minut

Zalecenia pozabiegowe
Przez kilka godzin po zabiegu unikamy masażu, korzystania z sauny czy solarium.

Objawy po zabiegu
Lekkie zaróżowienie w miejscy wkłucia.

Efekty zabiegu
Smukły owal twarzy, redukcja częstotliwości bólu głowy, zmniejszona tendencja do ścierania zębów, złagodzenie bruksizmu

Efekty przed i po

Posted on Dr Krzysztof Łuksza