Laser Frakcyjny CO2 to urządzenie pozwalające na uzyskanie doskonałych efektów oraz poprawę wyglądu skóry.

Frakcjonowanie laserem CO2

Laserowe frakcjonowanie skóry laserem CO2 jest od kilku lat techniką, od której właściwie wszędzie na świecie rozpoczyna proces odmładzania pacjenta. Co więcej przy odpowiednich umiejętnościach lekarza i odpowiednim urządzeniu wyniki zabiegu są często zaskakująco dobre, czasami wręcz niewiarygodnie fantastyczne.

Trudno sobie natomiast dzisiaj wyobrazić poważny gabinet medycyny estetycznej, który nie miałby w swojej ofercie takiego zabiegu. Od tej procedury zaczyna się większość terapii zaplanowanych na dłuższą metę.

Technika frakcjonowania laserowego należy do tzw. technik nazywanych wyspowymi lub kolumnowymi. Po pierwsze – Polegają one na kontrolowanej aplikacji energii wiązki laserowej w wybranym obszarze w sposób częściowo uszkadzający dany obszar, na zaplanowanej głębokości i odpowiednio dobranym stopniu. Po drugie -Naprzemiennie z uszkodzonymi pozostają fragmenty nieuszkodzonej tkanki, co znacznie przyspiesza proces gojenia oraz zmniejsza ryzyko powikłań.

Aplikacja energii wiązki laserowej, a właściwie wielu wiązek wychodzących z odpowiedniej końcówki zabiegowej (frakcjonującej) tzw. skanera odbywa się na odpowiednio przygotowana i znieczuloną powierzchnię skóry. Lekarz ustawia odpowiednie parametry zabiegowe; tzn gęstość energii; składa się na nią ilość i odległość wiązek (tworzą one tzw kolumny ablacyjne w tkance), czas trwania impulsu, jego moc oraz ewentualnie wielokrotność impulsu, co pozwala skrócić jego długość i co za tym idzie znacznie zmniejsza tzw resztkowe uszkodzenia tkanek, ogranicza ilość powikłań i przebarwień i po prostu mniej boli.

Tego rodzaju techniki w zależności od potrzeb łączy się często z zastosowaniem przeszczepów tłuszczu, osocza bogatopłytkowego i izotretinoiny aplikowanej na powierzchnię skóry. Połączenie tych technik pozwala znacznie przyspieszyć proces gojenia oraz polepszyć efekty. Jest to doskonała forma przygotowania skóry do kolejnych technik z wykorzystaniem na przykład toksyny botulinowej czy wypełniaczy. Kontrolowany proces uszkodzenia tkanki indukuje nasz organizm do regeneracji i odbudowy całej struktury kolagenowej i elastynowej skóry wraz ze zwiększeniem ilości kolagenu w tkance oraz często z pogrubieniem i obkurczeniem na całej jej grubości (poprawa napięcia, lifting).

Laser frakcyjny CO2 – Nowa technika zabiegowa

NOWOŚĆ – Nowa formuła zbiegu laserem CO2

(nareszcie mniej bólu i szybsze gojenie)

Zabieg w znacznej większości przypadków może być wykonywany w okresie wakacyjno – letnim – nareszcie!

Od tego roku mamy do zaoferowania Państwu nową metodę zabiegu frakcjonowania laserem CO2.

Dysponujemy nowym laserem o bardzo dużej mocy – 60W, który posiada możliwość wykorzystania bardzo krótkiego impulsu (poniżej 100us) oraz impulsem wielokrotnym – 5X.

Stwarza to nowe możliwości zabiegowe. Dzięki takim możliwościom zabiegi laserowe tego typu mogą być wykonywane praktycznie przez cały rok bez ryzyka spowodowania przebarwień. Działanie biologiczne tego rodzaju impulsu powoduje remodeling kolagenu bez efektu przegrzania tkanki. W ten sposób unikamy termicznej stymulacji melanocytów (komórek barwnikowych). Tego rodzaju impulsy stosujemy również do leczenia przerosłych blizn, bliznowców i keloidów.

Osiągane efekty są fantastyczne

CECHY ZABIEGU

  • znaczne zmniejszenie bolesności
  • mniejszy obrzęk
  • szybsze gojenie
  • zabieg praktycznie nadaje się dla każdego pacjenta wymagającego resurfacingu

UWAGA:

Zabieg wykonujemy po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Niektórzy pacjenci mogą wymagać silniejszego przegrzania dla innego efektu.

ZAPRASZAMY!!!

Zastosowanie

  • kompleksowa odnowa i przebudowa skóry na całej jej grubości w danym obszarze
  • naprawa, wzmocnienie i przebudowa struktury kolagenowej
  • leczenie różnego rodzaju blizn – np. potrądzikowych, powypadkowych, pooperacyjnych czy oparzeniowych
  • leczenie rozstępów i wiotkości tkanek
  • leczenie przebarwień (przy przebudowie najpierw następuje złuszczenie)

Zabieg taki wykonany może być praktycznie w dowolnej okolicy ciała.

Zabiegi na twarz wykonujemy zawsze łącznie z powiekami – laserowy lifting powiek – Madonna Lift!

Laser frakcyjny CO2 – Warto zapamiętać

Cel zabiegu/wskazania
Poprawa jędrności i kolorytu skóry, redukcja zmarszczek i blizn, poprawa napięcia skóry i jej obkurczenie,

Przygotowanie do zabiegu
Na 2 dni przed zabiegiem pacjent zażywa Heviran ( w przypadku nawracających opryszczek –jeżeli tak zleci lekarz)

Przeciwwskazania
Stosowanie retinoidów i sterydów, ciążka i okres karmienia piersią, łuszczyca, aktywny trądzik, choroby nowotworowe, aktywna opryszczka, infekcje skórne, nierealne oczekiwania pacjenta.

Rodzaj znieczulenia
Maść zawierająca 23% lidocainy i 3,5% tetrakainy

Czas trwania
Cała twarz około 2,5 godziny ze znieczuleniem i chłodzeniem
(z czego 15-20 minut to czas trwania samego zabiegu laserowego na twarz)

Zalecenia pozabiegowe
Bezwzględny zakaz opalania się po zabiegu, stosowania innych kosmetyków niż zalecone, wykonywanie innych zabiegów przez okres 1-3 miesięcy.

Objawy po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu spory obrzęk i zaczerwienienie, przez kolejne 1-2 dni po zabiegu występuje sączenie osocza z otworów ablacyjnych, skóra jest tkliwa przy dotyku.

Możliwe powikłania
W przypadku niezachowania higieny i zaleceń lekarza: infekcje, przebarwienia, blizny

Przeczytaj też: Gojenie blizn, a fizjoterapia

Efekty przed i po