Depilacja laserowa skuteczne usuwanie owłosienia

Usuwanie owłosienia z ciała jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych zarówno w klinikach medycyny estetycznej, jak i gabinetach kosmetycznych. Metod jest wiele, choć nie wszystkie cechują się równie wysoką skutecznością. Przykładowo ciepły wosk i pasta cukrowa usuwają włosy wraz z cebulkami. Jednakże nie niszą mieszków włosowych, w związku z czym zabiegi należy regularnie powtarzać. Przeciwieństwem jest laser – po wykonaniu całej serii depilacji laserowej, włoski znikają na stałe!

Co ciekawe, depilacja laserowa jest w medycynie estetycznej znana od dawna. Po pierwsze zabieg wykonywany był głównie u osób cierpiących na hirsutyzm. Osób u których nadmierne owłosienie powodowało duży dyskomfort estetyczny, związane z tym trudne emocje, a nawet odtrącenie społeczne. 

Po drugie, początkowo tego typu laseroterapie były niezwykle bolesne i długotrwałe. W wyniku czego często stosowano maści znieczulające, a ceny zabiegów osiągały astronomiczne kwoty. Wprowadzenie na do gabinetów kosmetycznych alternatywy w formie urządzeń typu IPL szybko zyskało na popularności. Tu jednak utrudnieniem była mała skuteczność, spora liczba zabiegów niezbędnych do osiągnięcia pożądanych efektów i wysokie ryzyko powikłań – to doprowadziło do ostudzenia zapału osób pragnących cieszyć się idealnie gładką skórą. Na szczęściej dziś tego typu problemy mamy już za sobą!

Usuwanie owłosienia – Depilacja laserowa urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma

Urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie laserów, służących do usuwania owłosienia. Został stworzony przez lidera urządzeń laserowych – izraelską firmę Alma Lasers. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i otwarciu na potrzeby dzisiejszych pacjentów, urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma jest nie tylko niezwykle inteligentnym urządzeniem, ale także skutecznym i bezpiecznym.

Spośród aktualnie dostępnych urządzeń, urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma to najbardziej kompletne i najskuteczniejsze rozwiązanie do laserowej depilacji włosów. Łącząc wiele długości fal i technologii, umożliwia oferowanie usług większej grupie pacjentów z różnymi typami włosów. Co więcej, zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok, przeprowadza się je bardzo szybko i osiąga najlepsze możliwe rezultaty kliniczne.

Urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma jest aktualnie jedynym urządzeniem na rynku, które łączy w sobie moc trzech laserów: aleksandrytowego, diodowego i Nd: YAG. Dzięki temu jest niezwykle skuteczne w usuwaniu owłosienia u osób o różnych karnacjach i kolorach włosów. Firma Alma Lasers, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stworzyła bowiem specjalne technologie – SHR, In-Motion oraz ICE – które rozwiązały wszystkie wcześniejsze problemy.

SHR – komfortowa epilacja z procedurą IN- Motion TM

Jest to unikalna i rewolucyjna technologia, która jest bezpieczna i efektywna dla wszystkich karnacji, typów i kolorów włosów. Podczas zabiegu głowica lasera jest praktycznie w sposób ciągły przesuwana po obszarze zabiegowym. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie dokładnie pokryć cały fragment ciała, który jest poddawany depilacji laserowej, zapobiec ewentualnym poparzeniom i znacznie skrócić czas wykonywania zabiegu.

Usuwanie owłosienia

SHR wykorzystuje procedurę IN-Motion TM, dzięki której cały zabieg jest szybszy i bardziej komfortowy dla pacjenta.

Ideą nowej technologii IN-Motion TM jest kilkukrotne deponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, przy jednoczesnej likwidacji mieszków włosowych oraz blokadzie zdolności skóry do ich wytwarzania w przyszłości.

Usuwanie owłosienia

Laser pracuje również w procedurze najbardziej znanej, tzw. stemplowej HR. W tego typu procedurze głowica jest przykładana miejsce przy miejscu. Najlepiej sprawdza się na mniejszych powierzchniach.

Usuwanie owłosienia

ICE 

Jest opatentowanym systemem, który podczas wykonywania zabiegu równomiernie chłodzi powierzchnię skóry. Dzięki temu nie odczuwa się bólu ani żadnego innego dyskomfortu.

Urządzenie ICE służące do - Usuwanie owłosienia

Dioda – 810 nm

Głowica z większym oknem zabiegowym umożliwia przeprowadzenie większej liczby zabiegów w krótszym czasie.

Jak zatem można łatwo wnioskować, nareszcie zabiegi depilacji laserowej przestaną być kojarzone z bólem i dyskomfortem. Urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma jest innowacyjnym urządzeniem, wyposażonym w najnowocześniejsze technologie, które służą usuwaniu nadmiernego owłosienia z każdej okolicy ciała. 

Głowica z większym oknem zabiegowym umożliwia przeprowadzenie większej liczby zabiegów w krótszym czasie.

Nareszcie zabiegi epilacji laserowej przestaną być kojarzone z bólem i dyskomfortem. Urządzenie do depilacji laserowej firmy Alma jest innowacyjnym urządzeniem, wyposażonym w najnowocześniejsze technologie służące usunięciu nadmiernego owłosienia z każdej okolicy ciała. Jeżeli chcesz szybko i skutecznie usunąć włosy z twarzy i ciała koniecznie zapisz się już dziś na pierwszy zabieg. Przekonaj się, że warto.

 

 

 

 

Usuwanie owłosienia – Co warto wiedzieć?

Efekty depilacji laserowej

Po zakończeniu całej serii zabiegów można pozbyć się ponad 90% owłosienia! Co jednak ważne, dzieje się to stopniowo. W czasie jednej sesji średnio usuwanych jest około 30% włosów – mniej więcej tyle jest w fazie anagenu (aktywnej fazie wzrostu włosa). 

Jeśli zaś chodzi o trwałość efektów, wiele zależy od czynników indywidualnych. U niektórych osób owłosienie już nigdy nie odrośnie, u innych pojawią się zaś delikatne, pojedyncze włoski. Zwykle jednak dzieje się to po wielu miesiącach, po których często wystarczy tylko raz powtórzyć zabieg i znów mieć 100% komfortu!

Co równie istotne, warto pamiętać, że depilacja laserowa pomaga w radzeniu sobie z wrastającymi włoskami oraz jest duża ulgą dla osób, u których owłosienie bardzo szybko odrasta. Częsta depilacja maszynką może bowiem powodować obtarcia skóry, jej przesuszenie i tym samym zwiększone ryzyko infekcji. Depilacja laserowa pozwala tego wszystkiego uniknąć, w efekcie dając gładką, miękką i delikatną skórę.

Ile trwa depilacja laserowa?

Dokładna długość jednej sesji zależy od wielkości obszaru poddawanego depilacji. Przykładowo wąsik usuwa się w kilka minut, zaś całe nogi mogą zająć około 30-45 minut.

Zalecenia po depilacji laserowej

W czasie wykonywania serii depilacji laserowej należy zrezygnować z opalania, a także przegrzewania skóry, np. w saunie czy jacuzzi. Niewskazany jest także basen. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu należy zrezygnować również z siłowni. Konieczna jest używanie kremów z wysokimi filtrami SPF (najlepiej co najmniej SPF 50).

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Depilacja laserowa, jak w zasadzie każdy zabieg, ma pewne przeciwwskazania. Przed każdym zabiegiem w naszej Klinice odbywają się jednak konsultacje wstępne. Konsultacje w trakcie których rozpatruje się m.in. właśnie to, czy oby na pewno w danym przypadku nie występują czynniki wykluczające możliwość przeprowadzenia danej terapii. 

Do przeciwwskazań do depilacji laserowej należą: przyjmowanie retinoidów, leków, suplementów lub ziół o działaniu fotouczulającym (np. dziurawiec czy nagietek). Ponadto aktywna choroba nowotworowa, ciąża oraz laktacja, padaczka i inne – pełną listę omawia się przed zabiegiem.

Usuwanie owłosienia – Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Zwykle wskazane jest wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach co 4-8 tygodni. W zależności od obszaru poddawanego depilacji oraz czynników indywidualnych, które ocenia specjalista.

Jeżeli chcesz szybko i skutecznie usunąć owłosienie, koniecznie zapisz się na pierwszy zabieg. Przekonaj się, że warto – czekamy na Ciebie w naszej Klinie Biogenica!