Laserowe usuwanie owłosienia

Usuwanie owłosienia z ciała jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych zarówno w gabinetach medycyny estetycznej jak i kosmetycznych. Ciepły wosk i pasta cukrowa usuwają włosy wraz z cebulkami, jednakże nie niszą mieszków włosowych wobec czego zabiegi należy regularnie powtarzać. Depilacja laserowa jest znana w medycynie estetycznej od dawna. Pierwotnie zabieg wykonywany był głownie u osób cierpiących na hirsutyzm, u których nadmierne owłosienie powodowało duży dyskomfort estetyczny, a nawet odtrącenie społeczne. Początkowo zabiegi depilacji laserowej były niezwykle bolesne i długotrwałe, wobec czego często stosowano maści znieczulające, a ceny zabiegów osiągały astronomiczne kwoty. Wprowadzenie na do gabinetów kosmetycznych alternatywy w formie urządzeń typu IPL szybko zyskało na popularności. Niestety mała skuteczność, spora liczba zabiegów niezbędnych do osiągnięcia pożądanych efektów i wysokie ryzyko powikłań doprowadziło do ostudzenia zapału osób pragnących cieszyć się idealnie gładką skórą.

Soprano Ice

Soprano Ice jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie laserów służących do usuwania owłosienia. Został stworzony przez lidera urządzeń laserowych – izraelską firmę Alma Lasers. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i otwarciu na potrzeby dzisiejszych pacjentów laser Soprano Ice jest nie tylko niezwykle inteligentnym urządzeniem, ale także skutecznym i bezpiecznym.

Spośród aktualnie dostępnych urządzeń Soprano Ice to najbardziej kompletne i najskuteczniejsze rozwiązanie do laserowej depilacji włosów.

Łącząc wiele długości fal lasera i technologii, urządzenie Soprano Ice umożliwia oferowanie usług większej grupie pacjentów z różnymi typami włosów przez cały rok, szybkie przeprowadzenie zabiegów i osiąganie najlepszych możliwych rezultatów klinicznych.

Laser Soprano Ice jest aktualnie jedynym urządzeniem na rynku łączącym w sobie moc trzech laserów: aleksandrytowego, diodowego i Nd: YAG, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny w usuwaniu owłosienia u osób o różnych karnacjach i kolorach włosów.

Firma Alma Lasers wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stworzyła specjalną technologie SHR, In-Motion oraz ICE, które rozwiązały wszystkie te problemy.

SHR– komfortowa epilacja z procedurą IN- Motion TM

Jest to unikalna i rewolucyjna technologia, która jest bezpieczna i efektywna dla wszystkich karnacji skóry, typów i kolorów włosów. Podczas zabiegu głowica lasera jest praktycznie w sposób ciągły przesuwana po obszarze zabiegowym bez długotrwałych przerw. Dzięki tej technologii jesteśmy wstanie dokładnie pokryć cały obszar zabiegowy oraz zapobiec oparzeniom i znacznie skrócić czas wykonania zabiegu.

 

SHR wykorzystuje procedurę  IN- Motion TM, dzięki której cały zabieg jest szybszy i bardziej komfortowy dla pacjenta.

Ideą nowej technologii IN- Motion TM jest kilkukrotne deponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, przy jednoczesnej likwidacji mieszków włosowych oraz blokadzie zdolności skóry do ich wytwarzania w przyszłości.

Laser pracuje również w procedurze najbardziej znanej tzw. stemplowej HR. Głowica w takiej procedurze jest przykładana miejsce przy miejscu. Najlepiej sprawdza się na mniejszych powierzchniach.

ICE – jest opatentowanym systemem, który równomiernie chłodzi powierzchnię skóry podczas wykonywania zabiegu.

Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu ani żadnego innego dyskomfortu.

 

Aleksandryt – technologia lasera diodowego 755 nm

Laser diodowy działający w oparciu o długość fali aleksandrytu.

Charakteryzuje się bardzo wysoką absorbcją energii przez chromofor melaniny, 25% większa niż dla lasera diodowego 810 nm.

Duża absorbcja stanowi idealne rozwiązanie w redukcji włosów jasnych i cienkich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dioda – 810 nm

Głowica z większym oknem zabiegowym umożliwia przeprowadzenie większej liczby zabiegów w krótszym czasie.

Nareszcie zabiegi epilacji laserowej przestaną być kojarzone z bólem i dyskomfortem. Laser firmy Alma Soprano ICE jest innowacyjnym urządzeniem, wyposażonym w najnowocześniejsze technologie służące usunięciu nadmiernego owłosienia z każdej okolicy ciała. Jeżeli chcesz szybko i skutecznie usunąć włosy z twarzy i ciała koniecznie zapisz się już dziś na pierwszy zabieg. Przekonaj się, że warto.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza