Lipoliza laserowa – liposukcja

Lipoliza laserowa z liposukcją jest najnowszą wersją osławionej niegdyś liposukcji. Dzięki zastosowaniu lasera SlimLipo 3D marki Palomar możemy w bezpieczny sposób usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów ciała począwszy od podbródka, poprzez plecy, ramiona, brzuch, boczki uda aż po kolana włącznie.

Największym atutem zabiegu lipolizy laserowej z liposukcją jest fakt, ze nie wymaga on znieczulenia ogólnego, długiego okresu rekonwalescencji czy pobytu w szpitalu.

Różnica w stosunku do tradycyjnej liposukcji polega na tym, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym, natomiast niszczenie komórek tłuszczowych nie jest wykonywane na zasadzie mechanicznej destrukcji tkanki wraz z nerwami i naczyniami krwionośnymi, ale delikatnie przy pomocy włókna laserowego w tępej, nie niszczącej tkanek cienkiej kaniuli. Znacznie zmniejsza to dyskomfort pacjenta i ból pozabiegowy oraz przyspiesza proces gojenia. Poza samym upłynnieniu komórek tłuszczowych następuje również ich odessanie. Poza tym, termiczne podgrzanie kolagenu promieniem laserowym po wewnętrznej stronie skóry stymuluje jego przebudowę, co w efekcie minimalizuje nam możliwość wystąpienia rozstępów oraz zwisania nadmiaru luźnej, wiotkiej skóry.

Więcej informacji na temat lasera SlimLipo 3D znajdziecie w artykule Slim Lipo 3D – laserowe modelowanie sylwetki

Efekty przed i po

Posted on Dr Krzysztof Łuksza