Usuwanie blizn i rozstępów w Poznaniu

Blizny i rozstępy potrafią bardzo skutecznie wpływać na samoocenę. Obniżają ją i sprawiają, że nie chcemy oglądać swojego ciała, nie mówiąc już o pokazywaniu go innym. Spotkania w większym gronie, wyjście na plażę, basen czy nawet zbliżenia z ukochaną osobą. Wszystkie mogą stać się problemem, powodując wiele negatywnych emocji.

Przyczyn powstawania tego typu zmian jest wiele. Na część z nich mamy wpływ. Na przykłąd wzmożona troska o skórę w czasie ciąży czy utrzymywanie w miarę stałej masy ciała. Dla przykłądu szybkie tycie może powodować rozstępy. Ponadto różnego rodzaju wypadki, operacje, poparzenia, silny trądzik pozostawiają pamiątki, których wolelibyśmy nie mieć. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma w zanadrzu wiele rozwiązań, które mogą pomóc zredukować blizny i rozstępy!

W klinice Biogenica jesteśmy świadomi, jak ważne jest zadbanie o ten obszar. Usuwając blizny, często pomagamy odzyskać wiarę w siebie, komfort bycia we własnej skórze i wewnętrzny spokój. Każde znamię, bliznę czy rozstęp traktujemy przy tym indywidualnie, co pozwala nam zagwarantować najwyższy poziom usług. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc – nasze doświadczenie i wiedza są do Twojej dyspozycji.

Usuwanie blizn i rozstępów – jakimi metodami możemy Ci pomóc?

Co warto wiedzieć o zabiegach usuwania blizn?

Laserowe usuwanie blizn

Laser CO2 to we współczesnych gabinetach medycyny estetycznej podstawa. To narzędzie, które pozwala podejść do każdego pacjenta i pacjentki w indywidualny sposób. Przy jego pomocy możliwe jest odmłodzenie skóry, niwelowanie przebarwień, przebudowa struktury kolagenowej czy właśnie laserowe usuwanie blizn. W tym blizn potrądzikowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych, powypadkowych, w tym także usuwanie blizn przerostowych i rozstępów. Jest to zabieg uznawany za bezpieczny, nie wymaga szczególnego przygotowania, a jednocześnie zapewnia naprawdę dobre efekty.

Dowiedz się więcej: frakcjonowanie laserem CO2.

Usuwanie blizn kwasem hialuronowym

Jednym z prostszych i szybszych sposobów na złagodzenie blizn zapadłych jest ich wypełnienie kwasem hialuronowym. To substancja, która w naturalny sposób występuje w naszych organizmach, stąd też jej podanie uznawane jest za bardzo bezpieczne. Jednocześnie kwas hialuronowy ma wyjątkowe właściwości wiązania wody, które sprawiają, że jest znakomitym wypełniaczem. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie widoczności blizn. Ponadto nawilżenie i odżywienie skóry w danym obszarze – sprawdź: zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Lipofilling – bezpieczny przeszczep tłuszczu

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pobranie tkanki tłuszczowej z organizmu. W następnej kolejności takie jej opracowanie, które pozwala chwilę później wykorzystać ją jako naturalny wypełniacz. Własny tłuszcz sprawdza się znakomicie także z tego względu, że ryzyko jego odrzucenia właściwie nie istnieje. W tym przypadku dawca, jak i biorca materiału, to ta sama osoba! Co więcej lipofilling pozwala poddać korekcji blizny, znacznie zmniejszając ich widoczność – poznaj szczegóły: lipofilling.

Chcesz dowiedzieć się więcej o metodach usuwania blizn i rozstępów, które stosujemy w naszej klinice Biogenica? A może chcesz skonsultować swój przypadek i np. dopytać, czy laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest dla Ciebie najlepszą opcją? Jak powinno wyglądać usuwanie blizny po CC w Twoim przypadku? Czy usuwanie blizn kwasem hialuronowym to dobry pomysł? Na wszystkie pytania odpowiedzą nasi specjaliści – jesteśmy tu dla Ciebie: https://www.biogenica.pl/kontakt/

Dowiedz się więcej na temat usuwania blizn:

Blizny pooperacyjne Poznań

Blizny potrądzikowe Poznań