usuwanie zmarszczek, blizn Poznań

Im więcej lat mamy, tym więcej zyskujemy doświadczenia, wspomnień i życiowej satysfakcji. Wiek odzwierciedla się również w wyglądzie naszej skóry, która niestety zaczyna się starzeć zdecydowanie wcześniej, niż hart ducha. Cera i ciało po 30. roku życia zmieniają się diametralnie, dlatego skóra potrzebuje mocnej stymulacji. Sprawdź, jakie zabiegi warto wykonywać, aby zachować jędrną i piękną skórę.   

Spis treści:

  • Jakim zmianom ulega skóra osób w wieku 30 lat? 
  • Mezoterapia – idealny zabieg na pierwsze oznaki starzenia po 30. 
  • Coś dla ciała po 30. – ujędrniające zabiegi redukujące cellulit i rozstępy 

Jakim zmianom ulega skóra osób w wieku 30 lat? 

Za jędrność i gęstość skóry odpowiadają m.in. jej podstawowe składniki – kolagen i elastyna, a także kwas hialuronowy, który wypełnia macierze międzykomórkowe zapewniając skórze nawilżenie. Komórki nie są wieczne. Prawidłowo ulegają systematycznej wymianie na nowe, a odbudowa skóry zapewnia nam młodość. Niestety wraz z upływem lat (wcześniej niż przed 30. rokiem życia), komórki organizmu tracą naturalną zdolność do regeneracji, przez co również włókna kolagenowe i elastyna stają się słabsze, a tkanki nie są już tak intensywnie nawilżone, jak u dwudziestolatków. 

Cienka, słaba i odwodniona skóra staje się podatna na podrażnienia, w tym wpływ zanieczyszczeń, czy promieni słonecznych. Gdy naskórek traci zdrowy fundament, skóra staje się wiotka, pozbawiona napięcia i zaczynają powstawać zmarszczki, a niekiedy również przebarwienia. Proces ten u każdego przebiega inaczej, ponieważ na kondycję skóry ogromny wpływ mają predyspozycje genetyczne, ale też styl życia: stres, sen, dieta, czy aktywność fizyczna. Deficyt składników skóry można jednak zredukować za pomocą dostępnych metod z zakresu medycyny estetycznej. 

Mezoterapia – idealny zabieg na pierwsze oznaki starzenia po 30. 

Wraz z upływem lat skóra traci zdolność do regeneracji, dlatego zabiegi dla kobiet po 30. roku życia powinny przede wszystkim stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Pozwoli to nie tylko zredukować pierwsze oznaki starzenia się skóry, ale też skutecznie spowolnić ten proces i dłużej cieszyć się gładką, sprężystą cerą. Jednym z zabiegów, którego działanie opiera się na intensyfikacji naturalnej przebudowy tkankowej jest mezoterapia. Zabieg taki może być wykonywany na różne sposoby, takie jak np.:

  • mezoterapia igłowa,
  • mezoterapia bezigłowa,
  • frakcjonowanie mikrogiłowe Dermapen.

Już mikronakłucia wykonane w skórze działają na nią stymulująco – w wyniku zainicjowanych procesów naprawczych stare komórki zostają szybciej wymienione na nowe, które są zdrowsze i mocniejsze. Sieć włókien kolagenowych w miejscu zabiegowym ulega zagęszczeniu, tworzy się elastyna zwiększajaca sprężystość skóry. Dodatkowo w trakcie mezoterapii można zastosować koktajle odżywcze dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. Ponieważ są one wprowadzane znacznie głębiej, niż w przypadku zastosowania powierzchownego, działają szybciej i skuteczniej. 

Mezoterapia to zabieg dla kobiet po 30. roku życia i nie tylko. Metoda ta poprawia kondycję cery, redukuje oznaki starzenia i działa profilaktycznie, jak również wspiera redukcję niedoskonałości na ciele, takich jak np. rozstępy, blizny czy cellulit. Doskonałe efekty tepapeutyczne daje również zastosowanie osocza bogatopływkowego, które zawiera skoncentrowaną ilość czynników wzrostu stymulujących przebudowę skóry. 

Coś dla ciała po 30. – ujędrniające zabiegi redukujące cellulit i rozstępy 

Pierwsze oznaki starzenia się skóry zwykle widoczne są na twarzy, jednak po 30. roku życia warto zadbać również o skórę ciała, która często także wymaga regeneracji. W wieku 30 lat częstym problemem jest utrata jędrności, a także zmiany w postaci rozstępów i cellulitu występujące głównie na biuście, pośladkach, udach i brzuchu. Do zabiegów polecanych kobietom, które chcą zredukować niedoskonałości, a także ujędrnić i wygładzić ciało należą m.in.: 

  • drenaż limfatyczny,
  • karboksyterapia,
  • zabiegi laserowe.  

Uznałaś, że po 30. roku życia warto stymulować skórę, poprawić jej kondycję i własne samopoczucie? Bardzo dobrze! Umów się na konsultację w klinice Biogenica w Poznaniu. Specjaliści ocenią stan Twojej skóry i pomogą w wyborze najlepszego zabiegu.