wiotka skóra na ramionach

Wiotka skóra i rozstępy

Podczas gwałtownego przybierania na wadze (np. w 6-8 miesiącu ciąży) skóra zdecydowanie zwiększa swoją objętość rozciągając się. Białka odpowiedzialne za jej sprężystość jak np. kolagen czy elastyna tracą swoje właściwości i zmieniają strukturę. Nasza skóra po prostu zaczyna wisieć. U większości kobiet poza utratą elastyczności skóry na brzuchu, piersiach i udach uwidaczniają się również rozstępy. Pacjentki często szukają mało inwazyjnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Niestety aby uzyskać widoczne rezultaty należy wykonać wiele zabiegów, które w sumie mogą dawać kwoty znacznie wyższe niż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wiotka skóra? Powiedz stop i znów poczuj się pięknie.

W momencie kiedy chcemy skutecznie poprawić wygląd naszej skóry i zredukować przebarwienia warto pomyśleć na zabiegami laserowymi.Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej posiadają aktualnie wysokiej klasy skuteczne urządzenia np. laser CO2. Zabieg frakcjonowania skutecznie stymuluję odbudowę zniszczonych włókien kolagenowych i elastynowych, zmuszając jednocześnie fibroblasty do zastępowania ich nowymi białkami strukturalnymi. Na skutek resurfacingu jaki zachodzi w skórze rozstępy stają się płytsze, węższe i mniej widoczne, a skóra odzyskuje dawny poziom napięcia i jędrności.

Alternatywnym zabiegiem w przypadku niewielkich zmian może być frakcjonowanie mikroigłowe (inaczej mezoterapia mikroigłowa) przy zastosowaniu urządzenia o nazwie Dermapen. Zabieg jest stosunkowo mało bolesny, jednakże wymaga wykonania pełnej serii (4-6 zabiegów) w zależności od stopnia wiotkości skóry i wielkości rozstępów.