Naturalnie wyglądające usta – jakie są idealne proporcje ?

Proporcje idealnych i naturalnych ust Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica Piękne usta

Naturalnie wyglądające usta – jakie są idealne proporcje?

Zdarza Ci się czasem spojrzeć na jakąś kobietę i powiedzieć sobie w myślach „O Boże, powiększała sobie usta. Jak ona wygląda? Kto jej to zrobił? Najpierw idą usta, później cała reszta przy delikatnej twarzy.” Taki obraz zdecydowanie odstręcza Cię od podkreślenia własnych ust kwasem hialuronowym? Uwierz nam, że w 100% Cię rozumiemy. A dlaczego?

Proporcje idealnych i naturalnych ust

Gabinet medycyny czy kosmetyki estetycznej?

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest aktualnie bardzo popularnym, aby nie rzec modnym zabiegiem upiększającym. Niestety ilość „gabinetów” medycyny estetycznej nie zawsze idzie w parze z jakością. W ostatnich latach odmładzanie twarzy i ciała stoi bliżej komercji i biznesu niż rzeczywistych potrzeb klienta. Niejednokrotnie też niewiele ma wspólnego z medycyną. Dobry i doświadczony lekarz medycyny estetycznej decydując się na wykonanie zabiegu najpierw dokładnie przeanalizuje rysy i proporcje twarzy, biorąc pod uwagę pozycję en face, obu profili i półprofili. Niezwykle istotna jest również wiedza na temat stanu i jakości skóry, ewentualnych wiotkości czy miejscowych dystrofii prowadzących do zmarszczek.

Jakie są idealne proporcje naturalnych ust?

Aby powiększone usta nadal wyglądały atrakcyjnie należy przede wszystkim przyjrzeć się bliżej ich naturalnym proporcjom. Przede wszystkim stosunek górnej wargi do dolnej u większości osób wynosi 1/3 : 2/3. Podczas powiększania ust kwasem hialuronowym niezwykle ważne jest aby ich wielkość , objętość i kształt dobrać wprost proporcjonalnie do wielkości obszaru między kolcem nosowym, a górną granicą czerwieni wargowej oraz dolną granicą czerwieni wargowej i końcem brody. Warto zaznaczyć, że również szerokość twarzy, jej proporcje i asymetrie jak również kształt i wielkość nosa odgrywają ogromną rolę w prawidłowym modelowaniu ust.

Skąd się bierze kaczy dziubek?

Niestety około 50% pacjentek trafiających do naszego gabinetu na pierwszą wizytę prosi lekarza medycyny estetycznej o powiększenie tylko i wyłącznie górnej wargi. Zachowania takie można tłumaczyć tylko i wyłącznie rozpowszechnianiem w mediach zdjęć wynaturzonych celebrytek, które coraz częściej stają się antyreklamą zabiegów upiększających i odmładzających. W profesjonalnej klinice medycyny estetycznej taki zabieg jest niedopuszczalny. Sprawia, że usta wyglądają sztucznie i wulgarnie. Nadmierne wypełnianie górnej wargi może negatywnie wpłynąć na cały wygląd twarzy. Podczas powiększania obszaru czerwieni wargowej zwiększeniu następuje również objętość tkanek otaczających. Przy nadmiernej ilości kwasu hialuronowego może nastąpić wywinięcie ust potocznie nazywanym efektem „kaczego dziubka” lub „parówki”, a także powiększeniem się zmarszczek w bruzdach nosowo-wargowych.

Idealnie powiększone usta

To takie, które pozwalają Ci zachować naturalny, estetyczny, elegancki i schludny wygląd. Czerwień wargowa jest wypełniona, podkreślona i odmłodzona, ale jednocześnie nie zmienia rysów Twojej pięknej twarzy. Perfekcyjnie wykonany zabieg modelowania ust przy zastosowaniu kwasu hialuronowego zapewni Ci 100% satysfakcji. Korzystając z certyfikowanych placówek i usług doświadczonych lekarzy unikniesz przykrych komentarzy wśród znajomych.

Przeczytaj również:

Anatomia i budowa ust dla laików

Powiększanie ust – cena, a wartości dodane

Odmładzanie skóry wokół czerwieni wargowej

Powiększanie ust, a kwas hialuronowy

Tanie usta