kwas hialuronowy

Która z nas nie chciałaby zachować pięknego, świeżego, cudownie młodego wyglądu przez długi czas? Niestety, czas biegnie nieubłaganie, a skóra traci jędrność, gęstość i elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Na szczęście ten proces da się spowolnić, a częściowo nawet cofnąć jego efekty! Ważne jednak, aby wybrać zabieg odpowiedni dla siebie. Poznaj prawdziwe hity – nici liftingujące oraz wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. O opisy zabiegów poprosiliśmy ekspertów kliniki Biogenica w Poznaniu.

Na czym polega zabieg nićmi liftingującymi?

Nici liftingujące początkowo zdobył ogromną popularność w Korei Południowej, by wkrótce podbić serca miłośników piękna na całym świecie. Ich działanie jest dwutorowe, co pozwala uzyskać doskonałe efekty. Specjalnie opracowaną nić umieszcza się w skórze za pomocą drobnych nakłuć. Pozostają one w skórze dzięki drobnym haczykom. W ten sposób można uzyskać natychmiastowy rezultat napięcia skóry i poprawy jej owalu – tłumaczą eksperci kliniki Biogenica w Poznaniu. Jednak to nie koniec. Nici wykonane są bowiem z rozpuszczalnych, w pełni wchłanialnych substancji, które pobudzają syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach. Dzięki temu skóra ulega intensywnej przebudowie jeszcze długo po przeprowadzeniu procedury, zyskując coraz lepsze napięcie i gęstość oraz cudowną elastyczność.

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to substancja niezwykle popularna, zarówno jako dodatek do kosmetyków, jak i substancja stosowana w zabiegach estetycznych. Najczęściej wykorzystuje się jego nieusieciowaną formę, która doksonale pełni rolę wypełniacza. Pozwala ona wykonać zabieg wolumetrii, czyli przywracania twarzy właściwego kształtu i objętości, a także wypełniania blizn czy bruzd i zmarszczek – wyjaśniają specjaliści kliniki Biogenica. Preparat podaje się w miejsce zabiegowe za pomocą cienkiej kaniuli, po czym starannie układa. Dodatkową zaletą wykorzystania kwasu hialuronowego jako wypełniacza są również jego właściwości odżywcze i nawilżające. Skóra po podaniu staje się znacznie lepiej napięta, nawodniona i elastyczna, a także zyskuje gładkość, miękkość i zdrowy koloryt.

Nici liftingujące a kwas hialuronowy – najważniejsze różnice

Zarówno nici liftingujące, jak i kwas hialuronowy mają działanie odmładzające skórę. Zazwyczaj jednak stosuje się je w nieco innych sytuacjach. Jeżeli Twoim największym problemem jest ścieńczenie i utrata wyraźnego owalu twarzy, prawdopodobnie najlepszym pomysłem będą nici liftingujące. Dzięki mechanicznemu napięciu oraz pobudzeniu procesów odbudowy pozwolą Ci pozbyć się dręczącego Cię kłopotu. Dobrze sprawdzą się również na innych partiach twarzy, których wygląd zmienił się pod wpływem grawitacji, np. przy opadającej powiece. Z kolei kwas hialuronowy doskonale poradzi sobie w miejscach, w których skóra uległa ścieńczeniu i wymaga wypełniania. To świetny sposób na wolumetrię wybranych okolic, np. żuchwy, policzków czy doliny łez. Kwas hialuronowy zalecany jest również w przypadku głębszych bruzd czy blizn.

Jak długo utrzymują się efekty obu zabiegów?

Rezultaty nici liftingujących mogą utrzymywać się średnio do ok. 2 lat. Warto przy tym wiedzieć, że produkt wchłania się w pełni po ok. 6 miesiącach, a pozostałe rezultaty związane są właśnie z procesem odbudowy. Podobną trwałość ma preparat na bazie kwasu hialuronowego – on również może utrzymać się do ok. 24 miesięcy. Oczywiście, zarówno w  przypadku nici liftingujących, jak i kwasu hialuronowego, gdy rezultaty przestaną być zadowalające, można wykonać kolejną procedurę.

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi i kwasem hialuronowym

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nićmi liftingującymi oraz kwasem hialuronowym w dużej mierze się pokrywają. Do przeciwwskazań ogólnych należą ciąża i karmienie piersią, nowotwory oraz niektóre choroby autoimmunologiczne. Ze względu na konieczność przerwania ciągłości skóry zabiegu zwykle nie przeprowadza się u osób z nieleczoną cukrzycą, obniżoną krzepliwością krwi czy infekcją w miejscu zabiegowym. Problemem może być również skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz uczulenie na którykolwiek składnik preparatów stosowanych podczas zabiegu.