Problem: Liposukcja u mężczyzn

Liposukcja u Mężczyzn Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Twój problem: Męski bęben zamiast brzucha – liposukcja u mężczyzn

„Witam, na jednym z forów internetowych wyczytałem, że dzięki zabiegowi liposukcji mogę wyrzeźbić płaski brzuch, bez diety i korzystania z hardcorowych ćwiczeń. Mam 188 cm wzrostu i 115 kg wagi. Ćwiczę na siłowni 3 razy w tygodniu, ale bądźmy szczerzy – do wakacji zostało niewiele czasu, a i zapał we mnie jest zdecydowanie mniejszy. Ja wiem, że głównie to kobiety korzystają z zabiegów estetycznych, ale mężczyźni też mają swoje potrzeby. Czy jest to możliwe, żeby odessać cały tłuszcz z brzucha? Czy liposukcja dla mężczyzn różni się czymś od tej dla kobiet?

Irek, 46

Witam Panie Ireneuszu,

Prawdą jest, że kobiety stanowią zdecydowaną większość osób, korzystających z zabiegów estetycznych. Na szczęście nie wszystkie procedury polegają tylko na upiększaniu. Część z nich polega właśnie na modelowaniu sylwetki jak np. odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha.  Mężczyźni bardzo często korzystają za zabiegów wspomagających efekty pracy na siłowni . Różnica pomiędzy liposukcją u kobiet i mężczyzn polega na tym, że jako Panowie, chcemy po zabiegu osiągnąć efekt tzw. 6-cio paku.

Niestety jak to Pan określił „bęben” jest wynikiem naszego uwielbienia do napojów alkoholowych – stąd często nazywany jest „brzuchem piwnym”.  Częste wzdęcia mogą być również wynikiem różnego rodzaju zaburzeń odżywiania, alergii pokarmowych i innych chorób. W wielu przypadkach mocno uwypuklony brzuch z mierną ilością tłuszczu podskórnego świadczyć może o otłuszczeniu narządów wewnętrznych i rozpoczynającym się tzw. Zespole metabolicznym. Zdarza się również, że całkowicie nie jesteśmy świadomi posiadania tzw. przepukliny pępkowej. Przed zdecydowaniem się na zabieg lekarz, do którego się Pan uda będzie musiał przeprowadzić z Panem wywiad i dokładnie przebadać, w celu wykluczenia powyższych problemów.

Liposukcja u mężczyzn jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów u tzw. płci brzydkiej. Niestety efekt końcowy zabiegu zależy od tego w jakim stanie przychodzi do nas pacjent. Na pewno kłamstwem byłoby stwierdzenie, że podczas liposukcji odsysa się 100% tkanki tłuszczowej, a także określenia typu – odessiemy Panu 5 litrów tłuszczu. Wszystko jest zależne od budowy ciała, struktury mięśni, typu tkanki tłuszczowej oraz wieku pacjenta. Oczywiste jest, że najlepsze rezultaty osiąga się u Panów, u których nie występuje spora nadwaga oraz tych, którzy starają się zadbać o dietę i regularne ćwiczenia. Z listu, który Pan napisał wynika, że jest Pan oczytany i świadomy procedur i konsekwencji takich zabiegów. W pana przypadku sugeruję wykonanie zabiegu lipolizy laserowej z liposukcją, ponieważ posiada ona dwie najważniejsze zalety:

  • nie wyłączy Pana z chodzenia na siłownię, już po kilku dniach będzie mógł Pan kontynuować treningi
  • laser jest bardzo precyzyjny i pozwoli na obkurczenie skóry od wewnątrz pozwalając na ładne przyleganie skóry do mięśni.

U niektórych, zwłaszcza młodszych Panów istnieje możliwość wykonturowania nawet 6-cio paku. Najważniejsze jest jednak aby jak najszybciej rozważył Pan możliwość wykonania tego zabiegu,