Zapadnięta dolina łez

Problem: zapadnięta dolina łez

„Witam, mam 29 lat i za 5 miesięcy jest mój ślub. Każda kobieta w tym dniu chciałaby wyglądać olśniewająco. Kupiłam suknie, wybrałam kwiaty, umówiłam się na makijaż próbny i wówczas uświadomiłam sobie, że ten ślub nie będzie idealny. A wszystko z powodu moich oczu. Od dziecka miałam problem z zapadniętymi oczami. Często pytano mnie czy jestem chora, zmęczona, niewyspana. Wydawało mi się, że się do tego przyzwyczaiłam, ale ślubny makijaż na nowo ukazał mój defekt. Chciałabym wyglądać świeżo, pięknie i naturalnie. Wykonywałam już kilka zabiegów kosmetycznych, chłodziłam powieki zimnymi okładami, kupiłam drogie kremy, a nawet stosowałam mezoterapię. Niestety efekty są praktycznie niezauważalne. Szukam metody, która skutecznie pozwoli mi pozbyć się dołów pod oczami, aby w tym szczególnym dniu nikt nie pytał czy jestem chora. Panie doktorze czy jest na to rada?” – Jola, 29

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w okolicy oczu są niezwykle popularne. Niestety pomimo lansowania w mediach wybranych metod – nie wszystkie są skuteczne. Ważne jest aby problem związanym z zapadniętą doliną łez dokładnie zweryfikował certyfikowany i doświadczony lekarz medycyny estetycznej, ponieważ może być on niezwykle złożony. Przede wszystkim wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest nasza skóra, czy jest cienka, czy gruba, czy posiadamy poduszeczki tłuszczowe, a może przepuklinki, a nawet jakiej wielkości są nasze oczodoły jak bardzo wypukłe mamy kości jarzmowe i policzki. Z Pani relacji wynika, że z problemem zapadniętej doliny łez zmaga się Pani od dziecka. Mamy niewiele czasu – 5 miesięcy. W mojej opinii niezbędne jest wykonanie dwóch zabiegów.

Pierwszy to przeszczep tłuszczu. Dzięki niemu wypełnimy zapadnięte doliny łez, wewnętrzny kąt oka oraz przywrócimy objętość policzkom. W mojej ocenie lipofilling pozwala osiągnąć najbardziej naturalne i długotrwałe efekty.

Drugim zabiegiem, który polecam jest madonna lift – czyli frakcjonowanie laserem CO2 skóry wokół oczu. Zaletami procedury jest dokonanie obkurczenia tkanek oraz zastymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu. W efekcie dochodzi do liftingu skóry powiek oraz jej zagęszczenia. Dzięki tym zabiegom również sińce pod oczami przestaną być widoczne lub przynajmniej ulegną znacznej poprawie.Sugeruję wykonanie obu zabiegów jak najszybciej, ponieważ na pierwsze efekty może czekać Pani nawet 3 miesiące.

Obie techniki wykonać można jednego dnia, co ma ogromne znaczenie ze względu na konieczność wyłączenia się z życia społecznego na ok. 7 dni. Dwukrotne wyłączenie zwykle nie jest możliwe w realiach życia codziennego. Mam nadzieję, że efekt będzie olśniewający, a Pani w tym wyjątkowym dniu będzie czuła się komfortowo.