Na czym polega lipoliza laserowa z liposukcją Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Jak przygotować się do liposukcji

Konsultacja, badania i pozytywna ocena wstępna są już za Tobą. Ustalono termin zabiegu liposukcji. Zastanawiasz się jednak czy musisz w jakikolwiek sposób  dodatkowo przygotować się do tego zabiegu? Jeśli tak, to poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek.

Na czczo czy nie?

Przede wszystkim najważniejsze jest, jakiemu rodzajowi znieczulenia zostaniesz poddany. Przy znieczuleniu ogólnym na zabieg musisz przyjechać na czczo. W przypadku znieczulenia miejscowego – możesz zjeść posiłek, ale nie później niż na 2 godziny przed planowanym zabiegiem.

Czy muszę zrezygnować z lekarstw, które aktualnie przyjmuję?

Jeżeli aktualnie jesteś poddany jakiemukolwiek leczeniu i stale przyjmujesz leki koniecznie skonsultuj ich sposób zażywania przed zabiegiem. Możliwe, że niektóre z nich będziesz musiał odłożyć na kilka dni przed zabiegiem, albo zdecydowanie ograniczyć dawkowanie.

Problemy z krzepliwością krwi?

W niektórych gabinetach na podstawie otrzymanych wyników badań lekarz może zalecić zastrzyki z lekiem przeciwzakrzepowym. Preparat podaje się w celu zapobiegania powikłaniom pozabiegowym jakim są zatory.

Czy zażywanie aspiryny jest przeciwwskazaniem do liposukcji?

Jeżeli w ostatnim tygodniu przed zabiegiem zostały przyjęte jakiekolwiek leki przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne lub pochodne salicylanów lub innych preparatów działających antyagregacyjnie na płytki krwi koniecznie poinformuj o tym lekarza przed zabiegiem, ponieważ osłabiona krzepliwość krwi może doprowadzać do krwotoków wewnętrznych.

Czy dieta ma wpływ na zabieg odsysania tkanki tłuszczowej?

Na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem liposukcji należy wprowadzić dietę lekkostrawną, niezbędna jest również abstynencja alkoholowa. Dzięki temu lepiej zareagujesz na podane znieczulenie, zmniejszy to ryzyko powikłań pozabiegowych, a także ułatwi i przyspieszy rekonwalescencję. Decydując się na liposukcję należy również odstawić lub chociaż ograniczyć palenie papierosów i korzystanie z innych anty-zdrowotnych używek.

Jak przygotować się do liposukcji – w dniu zabiegu

  • Przed zabiegiem należy się dokładnie wykąpać.
  • Jeżeli w miejscu poddanym zabiegowi wyrastają włosy należy je ogolić (informacja niezbędna zwłaszcza podczas liposukcji mężczyzn).
  • Nie aplikować na skórę żadnych kosmetyków.
  • Należy założyć czyste, wygodne i ciemne ubranie, łatwe do zdjęcia i założenia.
  • Nie należy zakładać biżuterii.