Sposoby na zwalczanie cellulitu

Jak skutecznie walczyć z cellulitem

Cellulit to problem coraz większej liczby kobiet. Zmagają się z nim nie tylko panie z nadwagą ale także te które są szczupłe. Defekt jakim jest cellulit tak naprawdę zwykle nie ma niewiele wspólnego z nadmiarem kilogramów.

Nieodpowiednia dieta i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej przyczyniają się do pogłębiania tego mało estetycznego problemu, jednak jest on nieco bardziej złożony i wiąże się z m.in. zaburzeniem pracy układu limfatycznego w obrębie ud, a także może być spowodowany zaburzeniami gospodarki hormonalnej w organizmie kobiety oraz genetyką.

Co możemy zrobić aby pozbyć się tzw. „pomarańczowej skórki”?

Postawmy na zdrową dietę pamiętając o piciu odpowiedniej ilości wody oraz aktywność fizyczną. Kolejnym elementem będą specjalnie przeznaczone do tego typu problemu zabiegi m.in. masaże podciśnieniowe RDT, karboksyterapia czy mezoterapia igłowa.

Przedstawimy teraz Państwu zabiegi jakie możemy zaproponować w naszym gabinecie.

Masaż podciśnieniowy RDT 

Zabieg charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością, a jego działanie powoduje przyspieszenie drenażu, przywrócenie prawidłowej cyrkulacji krwi i limfy w tkankach powierzchownych, a także poprawę dotlenienia i odżywienia komórek skóry właściwej i tkanki podskórnej wynikiem czego jest pięknie napięta i wygładzona skóra. Podczas zabiegu nie używamy żadnego kostiumu pracując bezpośrednio na skórze. W dość krótkim czasie uzyskujemy efekt ujędrnienia. Masaż możemy również stosować w przypadku świeżych blizn, rozstępów, przy zmniejszonej cyrkulacji limfy oraz otyłości. Systematycznie stosując te zabiegi uzyskujemy redukcję cellulitu, obrzęków, jak również znacznie polepsza się struktura skóry, jej napięcie i jędrność.

Przeciwwskazania do zabiegu: gorączka, ciąża, nowotwory, niewydolność płuc i serca, zakrzepowe zapalenie żył, choroby bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry, otwarte rany.

Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów: minimum 10 zabiegów, 1-3 razy w tygodniu

Mezoterapia igłowa preparatem RRS Ha Cellutrix firmy Aesthetic Dermal 

Zabieg polegający na aplikowaniu do skóry właściwej i tkanki podskórnej koktajli zawierających szereg aktywnych składników odżywczych i lipolitycznych pozwalających nie tylko przyspieszyć redukowanie cellulitu, ale także wspomoże redukcję tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi natomiast o substancję, która zostaje wstrzyknięta, to jest to najczęściej mieszanka np. rutyny z kofeiną, w składzie jest również Witamina C, A, B2, fukoksantyna, kwas jabłkowy, kwas mlekowy czy kwas bursztynowy, czasem krzemionkę organiczną i wiele innych.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża oraz okres karmienia piersią, alergie (na składniki zawarte w znieczuleniu, koktajlach stosowanych w mezoterapii), tendencja do bliznowców, siniaków, trudności w wygajaniu ran, zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia), cukrzyca (nieunormowana), infekcje bakteryjne i grzybicze, pasożytnicze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, niektóre choroby autoimmunologiczne.

Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów: 6-10 zabiegów w odstępach 1-3 tygodniowych

Karboksyterapia

Karboksyterapia należy do dość specyficznych zabiegów z grupy mezoterapii igłowej, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych procedur zamiast leku, koktajlu odżywczego czy nawet osocza, podczas zabiegu zostaje podany gaz medyczny – dwutlenek węgla. Substancja ta jest dobrze znana naszemu organizmowi i podawana w odpowiednich ilościach jest bezpieczna.

Podawany za pomocą bardzo cienkiej igły dwutlenek węgla wręcz natychmiastowo przenika do okolicznych tkanek zakwaszając środowisko powodując rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych. Następuje wówczas zwiększony przepływ krwi, a tym samym lepsze utlenowanie i odżywienie komórek, a także szybsze usuwanie zbędnych produktów ubocznych przemiany materii. Jest to spowodowane naturalnym procesem eliminacji CO2 z organizmu jako metabolitu procesu oddechowego.

Przyspieszenie mikrocyrkulacji pozytywnie wpływa również na prawidłowy drenaż limfatyczny dzięki czemu karboksyterapia idealnie nadaje się również do walki z cellulitem.

Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów: 6-10 zabiegów w odstępach tygodniowych

Przeciwwskazania: ciąża oraz okres karmienia piersią, tendencja do bliznowców, trudności w wygajaniu ran, zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia), cukrzyca (nieunormowana), choroby wirusowe (zwłaszcza aktywna opryszczka), infekcje bakteryjne i grzybicze, pasożytnicze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, niektóre choroby autoimmunologiczne, niewydolność nerek, wątroby, choroby płuc.

Zabieg kosmetyczny Dr BABOR SKIN TREATMENT – STOP Cellulite Wraps

Bandaże antycellulitowe aktywizują procesy redukcji tłuszczu w komórkach skóry i zapobiegają jego ponownemu gromadzeniu się. Wspomaga skórną przemianę materii oraz usuwanie jej produktów. Wzmacnia sieć włókien kolagenowych, a tym samym poprawia strukturę tkanki łącznej. Skóra staje się gładsza i bardziej jędrna, a cellulit zredukowany.

Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów: 8-10 zabiegów, maksymalnie 2 zabiegi w tygodniu.