Zabiegi jesień zima 2021

Wiele czynników wpływa na tempo starzenia się skóry. Duże znaczenie oczywiście mają:

  • odziedziczone geny
  • stosowane używki w szczególności alkohol oraz tytoń który niszczy naczynia krwionośne oraz powoduje, że skóra jest gorzej ukrwiona oraz wyłącza ze swojej funkcji fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu w skórze
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz częste korzystanie z solarium,
  • rodzaj wykonywanej przez nas pracy, praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, praca na powietrzu (promieniowanie UV)czy po prostu bardzo stresowy typ pracy- wydzielanie kortyzolu
  • sposób w jaki pielęgnujemy naszą skórę czyli kosmetyki oraz kremy z filtrem.

W okresie jesienno – zimowym nasilenie promieniowania ultrafioletowego jest znacznie mniejsze niż w okresie letnim. W związku z tym warto pomyśleć o zabiegach które nawilżą, zregenerują oraz poprawią wygląd skóry.

Do najskuteczniejszych zabiegów należą:

Mezoterapia mikroigłowa

 Jest metodą kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne, bardzo intensywne nakłuwanie. Mikronakłuwanie powoduje w obrębie skóry mikrourazy i mikrokrwawienie. Jest to sposób mechanicznej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Proces przebudowy skóry i tworzenia się nowego kolagenu trwa kilka tygodni.

Podczas zabiegu dostarczamy do skóry nieusieciowanego kwasu hialuronowego, substancji odżywczych takich jak witaminy, mikroelementy oraz wiele innych.

Zabiegi mezoterapii działają na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest korzystny wpływ substancji aktywnych zawartych w preparacie – koktajlu. Kolejnym efekt ogniskowego gojenia i autoregeneracji po licznych nakłuciach do których dochodzi podczas zabiegu. Przypominamy, że w przypadku Dermapena4 jest to aż 1920 nakłuć na sekundę. Jeszcze innym jest efekt mechaniczny czyli mechanicznej stymulacji skóry poprzez wstrzyknięty kwas hialuronowy – efekt chemiczny stymulacji, który utrzymuje się w niej  kilka dni po zabiegu.

Laser frakcyjny ablacyjny

Lasery frakcyjne ablacyjne są najbardziej skutecznymi laserami stosowanymi w medycynie estetycznej. Działanie tego typu laserów polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry za pomocą światła laserowego, które wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Efektem jest przegrzanie, uszkodzenie a kolejno stymulacja procesów naprawczych prowadzących do wytworzenia się nowego kolagenu. Laser ablacyjny nie uszkadza skóry na całej powierzchni tylko ją „dziurkuje”. Poszczególne kolumny uszkodzonej tkanki są otoczone tkaną nieuszkodzoną co przyspiesza proces regeneracji i gojenia oraz zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

Laser frakcyjny ablacyjny działa dwutorowo:

  • intensywnie stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastyny
  • powoduje złuszczenie naskórka.

Oba te mechanizmy czynią go bardzo skutecznym narzędziem w walce ze starzeniem się skóry.

Laser naczyniowy

Tego typu lasery mają tak dobraną długość wali świetlnej, że oddziałuje ona selektywnie tylko na wybrane miejsca, w których zgromadzona jest hemoglobina. Mechanizm działania polega na pochłanianiu wiązki świetlnej  przez hemoglobinę znajdującą się w krwi. Sprawia to, że rozszerzone naczynka zostają zniszczone, w wyniku czego  znikają a skóra wygląda znacznie korzystniej. Jest to sposób na zmatowienie rumienia i leczenie trądziku różowatego.