wypełnianie zmarszczek Poznań

Kwas hialuronowy z pewnością jest jednym z najpopularniejszych wypełniaczy. A choć większości kojarzy się przede wszystkim z ustami, substancja ta jest bardzo często stosowana do wypełniania bruzd i zmarszczek. Zastanawiasz się nad takim zabiegiem? Dowiedz się, na czym polega i jak długo będziesz mogła cieszyć się jego efektem!

Na czym polega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Aby odpowiedzieć na pytanie o to, jak długo utrzymują się efekty wypełniania zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym, koniecznie należy wyjaśnić, na czym właściwie polega ten zabieg. Sam kwas hialuronowy, który podawany jest metodą iniekcji bezpośrednio w obszar zmarszczki lub bruzdy, to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. znaleźć ją można w różnych tkankach i narządach, w tym w naszej skórze. Odpowiada ona za jej odpowiednie nawilżenie, sprężystość i elastyczność. Dzięki temu, że jego obecność w skórze jest naturalna, jest jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy. Co więcej, wchłania się on z czasem, co ma swoje plusy i minusy. Dlatego właśnie rezultat utrzymuje się od 12 do maksymalnie 24 miesięcy. Kiedy efekt przestanie być zadowalający, zabieg można powtórzyć.

Efekty wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek i bruzd za pomocą kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć niezwykle naturalne, a jednocześnie bardzo zadowalające rezultaty. Z jego szczególnych właściwości korzystają już pacjenci w wieku 30. lat, którzy chcą zwalczyć pierwsze oznaki starzenie. Substancją tą najczęściej wypełnia się takie zmiany, jak:

  • zmarszczki poziome na czole;
  • zmarszczkę pionową na czole u nasadzie nosa (lwia zmarszczka);
  • drobne zmarszczki w kącikach oczu (kurze łapki);
  • ubytek tkanki w obszarze pod oczami, od wewnętrznego kącika oczu (dolina łez);
  • bruzdy nosowo-wargowe (małpi pyszczek);
  • bruzdy od kącików ust w kierunku brody (zmarszczki / bruzdy marionetki);
  • drobne zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza).

Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się również w rewitalizacji skóry szyi, dekoltu i dłoni. Nie tylko doskonale wypełnia tkanki, lecz także cudownie je nawilża.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Proces wypełniania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego jest niezwykle prosty. W wybrany obszar specjalista podaje starannie określoną ilość preparatu, najczęściej za pomocą cienkiej igły. Zazwyczaj preparat wstrzykuje się w kilku miejscach wzdłuż zmarszczki. Włącznie z wcześniejszym wywiadem, mającym na celu wykluczenie przeciwwskazań oraz dobór najlepszego preparatu i sposobu postępowania, całość trwa zazwyczaj ok. 45 minut. Zabieg jest właściwie bezbolesny, wykonywany po znieczuleniu obszaru jego przeprowadzenia za pomocą specjalnego kremu. Niekiedy pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort, co zależne jest od indywidualnych uwarunkowań.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to zdecydowanie jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy. Jednak również co do jego zastosowania istnieje kilka przeciwwskazań. Pierwszym z nich z pewnością będzie okres ciąży i karmienia piersią, a także zmiany nowotworowe. Co więcej, lekarz nie przeprowadzi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym na skórze zmienionej chorobowo, np. w wyniku infekcji lub urazu. Procedury nie przeprowadza się też u osób z ogólną infekcją organizmu. Szczególnym przypadkiem są choroby autoimmunologiczne. Ze względu na mnogość ich typów oraz często dość różnorodny przebieg nawet w obrębie jednej jednostki chorobowej, ostateczna decyzja o zastosowaniu wypełniacza zależeć będzie od lekarza.

Wskazania po zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

 Po wykonaniu zabiegu wypełniania zmarszczek pacjent nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji. Powinien jednak stosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim, w dniu zabiegu należy unikać wahań temperatury ciała. W związku z tym nie powinno się między innymi intensywnie ćwiczyć oraz korzystać z sauny i solarium. O sposobie pielęgnacji cery i ewentualnych innych wskazaniach z pewnością poinformuje Cię nasz specjalista. Należy też pamiętać, że po wykonaniu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym niekiedy występują krótkotrwałe objawy niepożądane, jak rumień, zasinienia, obrzęk, świąd i bolesność. Są one rzadkością, a jeśli nawet się pojawią, utrzymują się przez okres od kilku godzin do kilku dni, po czym znikają samoistnie.

Rozważasz zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą Biogenica w Poznaniu i ustalcie plan działania!