Po Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i anti-aging.

dr krzysztof łuksza

Swoje studia ukończył w 1994 roku na Poznańskiej Akademii Medycznej (aktualnie Uniwersytet Medyczny) im. Karola Marcinkowskiego. Od samego początku zainspirowany był procesem starzenia się oraz walką z jego oznakami. Pierwsze kursy związane z odmładzaniem skóry twarzy i ciała odbył w 2008 roku. Co więcej w 2009 rozpoczął naukę w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. dyplom krzysztof łuksza

Przez cały okres równolegle uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach, a także zarówno polskich jak i światowych konferencjach naukowych. Następnie w 2010 roku zainspirowany holistycznym podejściem do procesu starzenia się nie tylko skóry, ale także organizmu rozpoczął międzynarodową specjalizację z Medycyny Anti-Aging w World Society of Anti-Aging Medicine. Dzięki temu od roku 2008 jest członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystw Lekarskiego oraz od 2011 roku członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.  A od 2015 roku jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii.

Gabinet

Doktor Krzysztof Łuksza w 2009 roku otworzył poznański gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej – Klinika Piękna, która w późniejszym czasie zmieniła nazwę na klinikę Biogenica. Rzeczywiście był jednym z pierwszych lekarzy w wielkopolsce, który zastosował zabiegi laserowe w odmładzaniu skóry. Opracował również swoją własną technikę autorską frakcjonowania laserowego laserem CO2, na temat której napisał pracę podyplomową. Właściwie od samego początku Doktor Łuksza skrupulatnie dbał o dobre zrozumienie potrzeb pacjenta i indywidualny dobór technik zabiegowych. Jego domeną jest przede wszystkim umiar i nastawienie na naturalny i długotrwały efekt. Co więcej od zawsze był przeciwnikiem wynaturzania kobiecego piękna. Ponadto zawsze dąży do edukacji pacjenta odnośnie zastosowania w medycynie estetycznej metod alternatywnych.

Doktor Krzysztof Łuksza jest znanym i cenionym lekarzem nie tylko wśród swoich pacjentów, ale również kolegów po fachu. Z wielką pasją dzieli się zdobytym doświadczeniem nie tylko podczas spotkań, ale również jako wykładowca podczas międzynarodowych kongresów. Mimo tego wykazuje się ogromna pokorą i skromnością. Regularnie uczestniczy w kongresach medycyny i dermatologii estetycznej organizowanych przez Stowarzyszenie Dermatologów Estetycznych i Lekarzy Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.

Doktor Krzysztof Łuksza – Certyfikaty

Doktor Krzysztof Łuksza – Publikacje

Magdalena Pastuszak-Gabinowska, Jarosław Peregud-Pogorzelski,Krzysztof Łuksza, Piotr Sznelewski, Andrzej Brodkiewicz
„Wybrane aspekty molekularnych podstaw tworzenia się bliznowców / Some aspects of molecular bases of keloid formation”


Andrzej Brodkiewicz, Magdalena Pastuszak-Gabinowska, Jarosław Peregud-Pogorzelski, Krzysztof Łuksza, Mieczysław Walczak, Martyna Tuziak, Maria Giżewska
„Niepełna ekspresja Zespołu Klippel-Trenaunay”


Inga Krzywy, Edward Krzywy, Jarosław Peregud-Pogorzelski, Krzysztof Łuksza, Andrzej Brodkiewicz
„KADM – czy jest się czego obawiać”

Doktor Krzysztof Łuksza – Wystąpienia naukowe

11 stycznia 2020 roku

Odbyła się XXIV Konferencja Naukowo Szkoleniowa PTMEiA- A.

Doktor Krzysztof Łuksza wraz z doktorem Piotrem Sznelewskim poprowadzili ponadto wykład pt.: „Techniki laserowe a inne zabiegi z medycyny estetycznej”


27 września 2019 roku

XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej dr Krzysztof Łuksza oraz dr Piotr Sznelewski poprowadzili wykład „Terapia materiałami autologicznymi jako element terapii łącznej z leserami”


22-24 listopada 2018 roku

X Konferencja Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w Gdyni

Dr Krzysztof Łuksza poprowadził następnie wykład pt.: „Procedury lipofilingu z zabiegami laserowymi” oraz wspólnie z dr Piotrem Sznelewskim wykład pt.: „Powikłania po zabiegach wykonanych przez lekarzy i nie lekarzy” oraz zaprezentowali wideoprezentację – „Techniki łączone: laser CO2 i PRP”


27-30 września 2018 roku 

XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Warszawa

Dr Krzysztof Łuksza oraz dr Piotr Sznelewski jako prowadzący wykłady na temat:

„Terapie laserowe w połączeniu z terapiami autologicznymi w medycynie estetycznej” oraz „Terapie łączone (ozonoterapia, krioterapia wlewy dożylne) w medycynie ortomolekularnej”


Konferencje

12-13 maja 2018 r

XXI KONFERENCJA NAUKOWO- SZKOLENIOWA

„Okrągły stół”: Up-to-date technologii laserowych

Przy tym: Dr Piotr Sznelewski, Dr Krzysztof Łuksza, Dr Krzysztof Kaczyński, Dr Waldemar Jankowiak


XVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti- Aging 6-8 października 2017

Dr Krzysztof Łuksza oraz dr Piotr Sznelewski jako prowadzący wykłady na temat:

Męski Anti-Aging. Jak to robimy?
Jednoczesny resurfacing laserowy z lipofiling’iem. Synergia technologii.

Workshop

„Nowoczesne technologie laserowe w medycynie estetycznej – techniki łączone z terapiami lekowymi i autologicznymi (PRP, lipotransfer)”


IX konferencja sekcji dermatologii estetycznej polskiego towarzystwa dermatologicznego „Dermatologia estetyczna – nauka czy rzemiosło” 22-24 czerwca 2017 r, Gdynia

Dr Krzysztof Łuksza – wykład pt. „Powikłania po zabiegach wykonywanych przez lekarzy”
Dr Krzysztof Łuksza oraz dr Piotr Sznelewski prowadzący kurs „Laseroterapia w Dermatologii Estetycznej – od podstaw biofizycznych do zastosowań praktycznych”


XVIII Konferencja Szkoleniowo- Naukowa 4 i 5 lutego 2017r.

Krzysztof Łuksza, Waldemar Jankowiak, Piotr Sznelewski oraz Piotr Kończak

jako prowadzący wykład na temat: „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej- bezpieczeństwo zabiegów. ”


XVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti- Aging 7-9 października 2016

Dr Krzysztof Łuksza oraz dr Piotr Sznelewski jako prowadzący wykłady na tematy:

  • Po pierwsze: „Powikłania zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez osoby nie będące lekarzami”,
  • Po drugie: „Terapie łączone w redukcji blizn- iniekcje, lasery, kriochirurgia”,
  • Po trzecie: „Nowoczesne technologie laserowe w medycynie estetycznej- skuteczność, bezpieczeństwo, techniki łączone z terapiami autologicznymi i lekowymi”

I Międzynarodowa Konferencja Ozonowa, dr Krzysztof Łuksza, dr Piotr Sznelewski „Ozonoterapia w medycynie Anti-Aging i medycynie sportowej”, Ciechocinek 2016


Techniki Laserowe

Zabiegi laserowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem w medycynie wykonywanym w gabinecie lekarskim. Na zakończenie dzięki sporemu doświadczeniu i setkom wykonanych zabiegów lek. med. Krzysztof Łuksza osiągnął spore doświadczenie, którym chętnie dzieli się z innymi lekarzami.

Krzysztof Łuksza, Piotr Sznelewski
Wykład: „Blaski i cienie technik laserowych”
XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – Warszawa 2015 więcej


Krzysztof Łuksza, Piotr Sznelewski
Wykład: „Powikłania zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez osoby niebędące lekarzami jako przyczynek do uszczegółowienia prawa w Polsce”
XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – Warszawa 2015 więcej


Krzysztof Łuksza, Piotr Sznelewski
Wykład: „Zaawansowane techniki z użyciem frakcjonującego lasera CO2 w procedurach łączonych (Advanced techniques for using the CO2 fractional laser in combined procedures)”. więcej
XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – Warszawa 2012
Streszczenie z wykładu znajduje się w kwartalniku: Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine [4/2012]  


Krzysztof Łuksza, Piotr Sznelewski
Workshop: „Zaawansowane techniki z użyciem ablacyjnego lasera frakcjonującego Flaming-Frax w procedurach łączonych (Advanced techniques using ablative Flaming-Frax fractional laser in combined procedures)”. więcej
XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – Warszawa 2012


Krzysztof Łuksza
Prezentacja: „Techniki łączone z wykorzystaniem peelingów medycznych, lasera, tretinoiny i osocza bogatopłytkowego” więcej
Ekspert to ekspert – Kurs Medyczny – Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych – Warszawa 2011

Posted on Dr Krzysztof Łuksza