Medycyna estetyczna w Poznaniu na najwyższym poziomie

Medycyna estetyczna obejmuje bardzo szeroki zakres działań, w których skład wchodzą liczne metody terapeutyczne – od zabiegów laserowych po chirurgię plastyczną. Jest to o tyle ciekawe, że każdego roku pojawiają się coraz to nowsze i bardziej innowacyjne sposoby wsparcia zdrowia oraz urody zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Medycyna estetyczna niesie bowiem wsparcie absolutnie każdemu – pomaga niezależnie od płci czy wieku. Korzystają z niej osoby młode, które pragną zredukować np. nieestetyczne blizny czy asymetrie, jak i pacjenci oraz pacjentki mające nieco więcej lat – tutaj prym wiodą zabiegi odmładzające, redukujące zmarszczki, poprawiające elastyczność skóry i na powrót nadające jej blasku oraz zdrowego kolorytu.

Nowoczesny, profesjonalny gabinet medycyny estetycznej 

Biogenica – nasza Klinika medycyny estetycznej – opiera wszystkie swoje działania o sprawdzone, przebadane i naukowo potwierdzone metody. Nasi specjaliści ponadto nieustannie się szkolą, poszerzając oraz aktualizując swoją wiedzę. Korzystamy przy tym z nowoczesnych sprzętów i jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowinkami w tym zakresie. Jest to o tyle istotne, że medycyna estetyczna cały czas się rozwija, dając nam coraz więcej i więcej możliwości!

Medycyna Estetyczna – Zabiegi – wsparcie na wielu polach

Jakie zabiegi medycyny estetycznej szczególnie często wykonujemy w naszej poznańskiej Klinice? Gwarantujemy wsparcie doświadczonych ekspertów w zakresie:

  • zabiegów z wykorzystaniem botoksu (toksyny botulinowej typu A);
  • modelowania ust – m.in. wyrównywania ich asymetrii, powiększania, odbudowywania konturu;
  • zabiegów kwasem hialuronowym oraz innymi wypełniaczami;
  • różnego rodzaju laseroterapii – m.in. depilacji laserowej, zamykania naczynek, leczenia rumienia, redukowania blizn czy liftingu laserowego;
  • mezoterapii – tak bezigłowej, jak i igłowej (w tym karboksyterapii);
  • mezoterapii mikroigłowej DERMAPEN4®;
  • zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego;
  • modelowania sylwetki – pomagając zredukować cellulit, zmniejszając objętość tkanki tłuszczowej, pobudzając mikrokrążenie etc.

To tylko niewielki procent zabiegów medycyny estetycznej, które znajdują się w naszej ofercie. Jak już wspominaliśmy, ta gałąź medycyny pozostaje niezwykle szeroka i – co ważne – odpowiada nie tylko na potrzeby związane z wyglądem. Choć często pierwsze skojarzenia związane właśnie z medycyną estetyczną przywodzą na myśl pragnienie poprawy urody, warto pamiętać, że nieraz są one bardzo ważne pod względem komfortu codziennego funkcjonowania i poprawy zdrowia (w tym także emocjonalnego – kompleksy związane z wyglądem potrafią silnie wpłynąć na stan psychiczny). 

Co więcej, w naszych gabinetach medycyny estetycznej eksperci niosą też wsparcie w problemach, które z pozoru wydają się zupełnie niezwiązane z tym obszarem. Mowa m.in. o łagodzeniu problemu bruksizmu (nocnego, niekontrolowanego zaciskania i zgrzytania zębami), leczeniu nadpotliwości czy migren botoksem. Tak, w tym wszystko mogą skutecznie pomóc lekarze medycyny estetycznej – nie bój się sięgać po ich pomoc, jesteśmy dla Ciebie!

Posted on Dr Krzysztof Łuksza