Chirurgia plastyczna

Chirurgia Plastyczna Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Chirurgia plastyczna

Sprawdź ceny
Chirurgia plastyczna w gabinecie medycyny estetycznej Biogenica w Poznaniu Dzięki zastosowaniu laserów jesteśmy w stanie wykonać zabiegi nie wymagające zastosowania znieczulenia ogólnego czy też długotrwałego okresu rekonwalescencji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami:

  • redukcja tkanki tłuszczowej (lipoliza laserowa z liposukcją) laserem Palomar SlimLipo 3D
  • usuwanie nadmiaru skóry na powiekach górnych – plastyka powiek laserem Deka SmartXide DOT 2
  • przywracanie objętości tkankom – lipofilling – przeszczep tłuszczu metodą Colemana
  • laserowy lifiting skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz powiek – laser Deka SmartXide DOT 2
  • dermabrazja blizn potrądzikowych, pooparzeniowych
  • podcinanie blizn subcision

Chirurgia plastyczna – Zabiegi

Posted on Dr Krzysztof Łuksza

Plastyka powiek górnych

Z upływem lat wielu Pacjentów zauważa nadmiar skóry w okolicach powiek górnych. Ten nieestetyczny defekt wpływa na ograniczenie naszego pola widzenia. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zabieg plastyki powiek górnych, którego wykonać można za pomocą tradycyjnych metod chirurgicznych, bądź wykorzystaniem lasera.

Przeszczep tłluszczu Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Przeszczep tłuszczu

Wraz z upływem czasu, dostrzegamy na naszej twarzy coraz liczniejsze ubytki objętości. W skutek procesów starzenia pojawiają się liczne bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetek, chomiki, etc. Spowodowane jest to miejscowym zanikiem tłuszczu włókien kolagenowych, elastynowych, oraz wody. Najlepszym rozwiązaniem na odzyskanie jędrności skóry twarzy jest przeszczep tłuszczu – Lipofilling.

Liposukcja Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Liposukcja

Aktualnie najskuteczniejszą metodą pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej i konturowania sylwetki jest zabieg lipolizy wspomaganej laserem. Ta najnowocześniejsza metoda, obarczona jest najmniejszym ryzykiem. W naszym gabinecie do przeprowadzania zabiegu wykorzystujemy aktualnie najlepszy w tej klasie laser SlimLipo 3D firmy Polomar, posiadający rejestrację FDA.

Dermabrazja blizn

Dermabrazja chirurgiczna

Do leczenia blizn potrądzikowych w wybranych obszarach wykorzystujemy zabieg dermabrazji chirurgicznej. Przeprowadzamy go na całej powierzchni twarzy w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem peelingu średnio głębokiego, by ujednolicić strukturę skóry.

Laserowe usuwanie znamion

Usuwanie znamion

Brodawki i włókniaki umieszczone w okolicach narażonych na otarcia, czy nadrywanie, stanowią nie tylko mankament estetyczny ale przede wszystkim drażniący i nieprzyjemny dla większości osób. W profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej za pomocą odpowiedniego lasera można w szybki i bezpieczny sposób usunąć na stałe przeszkadzające nam zmiany.

Leczenie blizn pooperacyjnych, po cięciu cesarskim

Leczenie blizn pooperacyjnych

Najczęściej spotykanymi rodzajami blizn z jakimi mamy do czynienia są blizny zanikowe i przerastające. Jednak zdarza się też tak, że spotykamy się z obiema formami naraz nawet w obrębie jednej blizny. Leczenie tego rodzaju zmian jest skomplikowanym i bardzo indywidualnym zabiegiem. Ważny jest wybór odpowiedniej techniki zabiegowej, czy wykorzystanych preparatów oraz urządzeń dostosowanych w zależności od potrzeb Pacjenta.