Przeszczep tłuszczu

Przeszczep tłluszczu Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Przeszczep tłuszczu – Lipofilling

Sprawdź ceny
Wraz z upływem czasu i wskutek procesów starzenia często dostrzegamy na twarzy ubytki objętości i tkanki tłuszczowej spowodowane miejscowym zanikiem tłuszczu, włókien kolagenowych elastynowych oraz wody, co skutkuje wiotkością tkanek i ich obwisaniem twarzy. Pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, chomiki, linie marionetek, cienkie sine powieki, etc. W momencie kiedy chcesz holistycznie zadbać o piękno Twojej skóry najlepszym rozwiązaniem okaże się przeszczep tłuszczu – Lipofilling.

Zabieg przeszczepu tłuszczu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej w znieczuleniu miejscowym oraz po odpowiednim jej przygotowaniu i zaimplantowaniu pod skórę do miejsc, w których jej brakuje. Najczęściej wykorzystywanymi obszarami do pobrań tłuszczu są boczne i przyśrodkowe powierzchnie ud, okolice brzucha i podbrzusza.

Przeszczep tłuszczu – Warto zapamiętać

Cel zabiegu/wskazania
Wypełnienie ubytków na twarzy związanej z procesem starzenia

Przygotowanie do zabiegu
Zażywanie Rutinoscorbinu, stosowanie maści z witaminą K np.

Niezbędne badania
• badania krwi: morfologia, OB, czas krzepnięcia, czas krwawienia • ogólne badanie moczu, • lipidogram • cholesterol całkowity, HDL,LDL, VLDL, trójglicerydy • cukier na czczo, • badanie ASPAT i ALAT • WZW B i C • HIV

Rodzaj znieczulenia
miejscowe

Czas trwania
2-3 h

Zalecenia pozabiegowe
Obrzęk i zasinienia utrzymują się zwykle nie dłużej niż 14-21 dni; Powrót do pracy umysłowej i do prowadzenia samochodu po 1 dniu.

Objawy po zabiegu
dyskomfort/ ból, obrzęk, zasinienia

Możliwe powikłania
nadmierna korekta (po pewnym czasie nadmiar tłuszczu wchłonie się); niewystarczająca korekta (może wymagać kolejnego zabiegu); wyczuwalne zgrubienia pod skórą (ustępują zwykle po masażu); krwiak, infekcja – wyjątkowo rzadko jak przy każdym zastrzyku.

Efekty zabiegu
Przywrócenie młodzieńczych rysów twarzy.

Przeszczep tłuszczu – przed i po