Niechirurgiczna korekta brody – w jaki sposób następuje modelowanie. Mała, nieproporcjonalna, asymetryczna, z szeroką podstawą lub cofnięta broda bywa często przekleństwem niektórych pacjentów. Jest to szczególnie widoczne z profilu i zaburza poważnie proporcje i symetrię twarzy.

Korekta brody przy użyciu kwasu hialuronowego daje zwykle fantastyczne efekty. Doświadczony lekarz poradzi sobie z tym problemem w kilka minut. Następnie do korekcji używamy odpowiednich preparatów. Podczas jednej sesji aplikujemy zwykle od 1 do 2 ml kwasu hialuronowego. Wszystko zależy od potrzeb w danym przypadku a efekty końcowe mogą dawać dyskretną poprawę lub być wręcz spektakularne. Wszystko zależy od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg oraz wielkości korekty.
Zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Korekta brody kwasem hialuronowym jest to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w okolicę brody. Co więcej kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, która odpowiada za jej nawilżenie, sprężystość i jędrność. Wstrzykiwany kwas hialuronowy uzupełnia ubytki objętości w okolicy brody, co pozwala na wyrównanie jej kształtu, wyostrzenie linii żuchwy, a także wypełnienie bruzd wargowo-bródkowych.

Zabieg korekcji brody kwasem hialuronowym jest wykonywany w gabinecie lekarskim. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem, podczas której omawia jego oczekiwania i dobiera odpowiedni preparat oraz technikę wstrzykiwania. Na koniec zabieg trwa około 30 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku dni. Co się tyczy bezpieczeństwa, zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu.

Efekty zabiegu są widoczne od razu po jego wykonaniu i utrzymują się przez około 8-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Efekty przed i po