Korekta nosa z użyciem preparatów z kwasem hialuronowym – bezpieczna i nieoperacyjna metoda.

Przy drobnych korekcjach kształtu nosa metody z użyciem wypełniaczy stanowią naturalną alternatywę dla zabiegów chirurgii plastycznej. Tymczasem obawa przed nieodwracalnymi zmianami, które są konsekwencją interwencji chirurgicznej powoduję, że coraz częściej wykonujemy zabiegi korekcji kształtu nosa stosując do zabiegu kwas hialuronowy. Co więcej niska cena, szybkość wykonania oraz dobre efekty to zalety tej procedury.

Należy pamiętać jednak, że nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego

Problemem pozostają duże asymetrie powypadkowe, złamane nosy i przegrody bez nastawienia w przeszłości. Ostatecznie to wymaga interwencji chirurga plastyka. Często chirurdzy nie chcą również wykonywać zabiegów po wcześniejszych korektach wypełniaczami. Poprawianie po wcześniejszych interwencjach chirurgicznych również obarcza sporym ryzykiem i zwykle nie wykonujemy takich poprawek. Drobne asymetrie i „garbki” to dzisiaj raczej żaden problem dla medycyny estetycznej.

Notabene przy zabiegu wykonanym przez doświadczonego lekarza, który odpowiednio dobierze preparat efekty bywają spektakularne i utrzymują się latami.

Nie każdy przypadek da się zakwalifikować do korekcji kwasem hialuronowym, więc czasami należy pamiętać, że nasze możliwości pozostają ograniczone i nie zawsze da się zastąpić procedury chirurgiczne.

Korekta Nosa – Warto zapamiętać

Cel zabiegu/wskazania
optyczne wyszczuplenie nosa, wygładzenie garbatego nosa, podniesienie haczykowatego nosa

Przygotowanie do zabiegu
Każdy zabieg należy wcześniej skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania

duże asymetrie, ubytki, nierealne oczekiwania pacjenta

Rodzaj znieczulenia
krem

Czas trwania
20 – 40 minut

Objawy po zabiegu
lekki obrzęk, zaczerwienienie, siniaki

Efekty zabiegu
korekcja kształtu

Efekty przed i po