Nawilżanie skóry to jeden z najważniejszych elementów utrzymywania jej młodego wyglądu.

Człowiek w około 70% składa się z wody. Dzięki niej zachodzą wszystkie ważne procesy w naszym organizmie. Nic więc dziwnego w tym, że kiedy zaczyna brakować jej w skórze spotkamy się z pierwszymi oznakami starzenia. Nadmierna transepidermalna utrata wody (TEWL), czynniki zewnętrzne takie jak:

  • wiatr
  • słońce
  • chłód
  • suche, klimatyzowane powietrze
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (solaria)

sprawiają, że nasza skóra staje się sucha, pomarszczona, pozbawiona sprężystości, gęstości i napięcia.

W okolicach oczu, czoła, bruzd nosowo-wargowych pojawiają się pierwsze zmarszczki. Pomimo, że scenariusz na życie Twojej pięknej, młodej skóry zapowiada się negatywnie możesz zrobić wiele, by temu zapobiec.

Kwas hialuronowy, a starzenie się skóry

Za utrzymywanie odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry odpowiedzialny jest kwas hialuronowy, który jak gąbka pochłania wodę z otoczenia i zaopatrzy w nią komórki, kiedy tylko tego potrzebują. Niestety wraz z wiekiem moc tej cennej substancji zostaje znacznie ograniczona i później  wyczerpana. Wówczas pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Stosowanie kremów bogatych w różne składniki aktywne pozwala na walkę z czynnikami zewnętrznymi, niestety nie ma wpływu na to, co dzieję się zaraz pod warstwą rogową naskórka i tym bardziej w skórze właściwej.

Co możesz zrobić? Jak zapobiegać starzeniu się skóry i długotrwale zachować ją w dobrej kondycji? Odpowiedź jest prosta – podać kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry.

Nawilżanie skóry – zastrzyk młodości

Stosowanie kwasu hialuronowego w kosmetykach jest niezwykle popularne. Niestety ze względu na wielkość cząsteczki substancja ta nie wchłania się w głąb skóry. Aby skutecznie podać ją do skóry właściwej należy ją po prostu wstrzyknąć. Pomimo, że wszelkiego rodzaju iniekcje kojarzą się każdemu człowiekowi z dość nieprzyjemną procedurą, to jednak mezoterapia igłowa z zastosowaniem koktajli z kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, na który decydują się pacjentki w każdym wieku.

Podanie nieusieciowanego kwasu hialuronowego pozwala na błyskawiczne odzyskanie witalności skóry, aż do momentu, w którym zostaje on całkowicie wchłonięty – zazwyczaj jest to około 2-ch tygodni. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć w celu podtrzymania efektów.

Aby móc cieszyć się maksymalnie dobrym efektem zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów dwa razy do roku.

Mezoterapia mikroigłowa – Dermapen – alternatywa dla wrażliwych

Aktualnie czas jest dla nas niezwykle ważny, zwłaszcza w przypadku rekonwalescencji. Zastosowanie tradycyjnej igły w każdym rodzaju mezoterapii rodzi za sobą ryzyko powstania siniaka, który  stopniowo ulega wchłonięciu. Niemniej jednak nie musimy się na to godzić. Dermapen jest urządzeniem, które pozwala nie tylko na znaczne skrócenie okresu rekonwalescencji pozabiegowej, ale także na spotęgowanie efektu anti-aging.

Dzięki opracowaniu innowacyjnego systemu jednorazowych kartridży podczas zabiegu dochodzi o wytworzenia tysięcy mikrokanalików, w które wtłaczany jest kwas hialuronowy wraz z innymi składnikami aktywnymi. W efekcie dochodzi nie tylko do nawilżenia i rewitalizacji skóry. Dodatkowo poprzez nakłucia zostają zastymulowane fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg praktycznie nie wymaga rekonwalescencji i może być powtarzany w odstępach co 8-14 dni.