Zabiegi na modelowanie sylwetki

Moda na idealne gładkie ciało nigdy nie przemija. Niestety nie każdego z nas matka natura obdarzyła pożądanymi proporcjami i smukłą sylwetką. Wypukłe bryczesy, obfite boczki, płaskie pośladki, cellulit. Nie wiesz jak pozbyć się problemu? My wiemy i jesteśmy Ci w stanie pomóc. Modelowanie sylwetki w gabinecie Biogenica to indywidualnie dobrana terapia, która skutecznie pozwoli Ci pozbyć się problemu.

Chcesz cieszyć się smukłą i zgrabną sylwetką? A możesz pragniesz skorygować niektóre drobnostki, na przykład cellulit w swoim ciele? Z pomocą przychodzimy my i nasz gabinet medycyny estetycznej Biogenica! Oferujemy drenaż limfatyczny, presoterapie oraz zabiegi antycellulitowe. Wybierz najlepszy zabieg dla siebie, zapoznaj się z jego ofertą i zarezerwuj go w naszym gabinecie! Z pewnością tego nie pożałujesz. W przypadku nurtujących Cię pytań odnośnie któregoś z zabiegów, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasi specjaliści wytłumaczą wszystko w przystępny i zrozumiały sposób. Mamy nadzieję, że wybierzesz właśnie nasz gabinet medycyny estetycznej. Do zobaczenia!

Modelowanie sylwetki w medycynie estetycznej

Modelowanie sylwetki w medycynie estetycznej to zabiegi, których celem jest wyszczuplenie ciała, poprawa proporcji, trwale i szybko usunięcie zbędnych komórek tłuszczowych z określonych miejsc oraz ujędrnienie skóry.

Zabiegi modelujące sylwetkę mogą być wykonywane w różnym wieku, niezależnie od płci. Są przeznaczone dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego ciała, ale nie są w stanie osiągnąć zadowalających efektów poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne.

Do najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę należą:

  • Liposukcja – jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała. Liposukcję można wykonywać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
  • Endermologia – jest to zabieg nieinwazyjny, który wykorzystuje mechaniczne działanie ruloników i podciśnienia do rozbicia komórek tłuszczowych i ujędrnienia skóry. Endermologię można stosować do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz poprawy krążenia.
  • Karboksyterapia – jest to zabieg polegający na iniekcji dwutlenku węgla pod skórę. Dwutlenek węgla pobudza metabolizm i krążenie krwi, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.
  • Infuzja tlenowa – jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę tlenu i substancji aktywnych. Infuzja tlenowa poprawia napięcie i elastyczność skóry, a także pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Radiofrekwencja – jest to zabieg nieinwazyjny, który wykorzystuje fale radiowe do ujędrnienia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Co więcej radiofrekwencję można stosować do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz poprawy napięcia skóry.
  • HiFu – jest to zabieg nieinwazyjny, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości do ujędrnienia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. HiFu można stosować do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz poprawy napięcia skóry.
  • Lipolaser – jest to zabieg nieinwazyjny, który wykorzystuje laser do redukcji tkanki tłuszczowej. Lipolaser można ponadto stosować do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz poprawy napięcia skóry.

Wybór odpowiedniego zabiegu modelującego sylwetkę zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem.

Zabiegi modelujące sylwetkę mogą być bezpieczne i skuteczne, pod warunkiem, że są wykonywane przez doświadczonego lekarza lub kosmetologa. Należy pamiętać, że każdy zabieg wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań, dlatego przed jego wykonaniem należy dokładnie zapoznać się z informacją o zabiegu i możliwych powikłaniach.

Efekty zabiegów modelujących sylwetkę

Efekty zabiegów modelujących sylwetkę są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak pełny efekt widoczny jest po kilku tygodniach. W przypadku zabiegów inwazyjnych, takich jak liposukcja, ostateczny efekt widoczny jest po kilku miesiącach.

Efekty zabiegów modelujących sylwetkę utrzymują się przez kilka lat, jednak należy pamiętać, że aby zachować uzyskane efekty, należy stosować zdrową dietę i regularnie ćwiczyć.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza