Konturowanie ust

Piękne, kształtne usta potrafią być jednym z najcenniejszych i zarazem najbardziej widocznych zewnętrznych atrybutów kobiety. Ich proporcje, kształt, zarys i kolor mogą zarówno dodawać jak i odbierać nam urok. Gdybyśmy mieli sklasyfikować modele i rodzaje ust, na pewno okazałoby się, że jest ich kilkadziesiąt, a opisywanie każdego zajęłoby sporo czasu. Są jednak pewne kanony piękna, których zachowanie sprawia, że każda kobieta bez względu na wiek, wielkość i objętość czerwieni wargowej może wyglądać pięknie, naturalnie i z klasą.

Nie każda kobieta jest zadowolona z wielkości i kształtu swoich ust. Moda na ich powiększanie za pomocą kwasu hialuronowego wykreowała dziwny trend, który sprawia, że wiele kobiet zapomina jak powinny wyglądać eleganckie i atrakcyjne usta.  Bardzo często zdarza się, że wiele Pań mijanych na ulicy wygląda tak samo. Ale czy o to właśnie chodzi? Naszym zdaniem nie.

Bardzo często zdarza się, że wraz z wiekiem kolor czerwieni wargowej zaczyna się rozmywać. Staje się niewyraźny i płowy, a śluzówka ust zaczyna się lekko zapadać. Wargi stają się cienkie i płaskie, co zdecydowanie negatywnie wpływa na wygląd całej twarzy. Nieprofesjonalne powiększanie ust może w konsekwencji sprawić, że ich kontur ulegnie całkowitemu rozmyciu, usta będą wyglądałby nienaturalnie i raczej oszpecą niż upiększą całokształt naszej twarzy.

Konturowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który ma za zadanie:

  • poprawić zbyt płaski kształt ust
  • przywrócić naturalne proporcje ust
  • zapobiec powstawaniu zmarszczek palacza, bądź zniwelować już istniejące.

W opinii lekarza medycyny estetycznej – doktora Łukszy – kluczowym zadaniem jest odpowiednio dopasować rodzaj zabiegu i preparatu do potrzeb pacjentki. Nie każda z Pań jest świadoma, że samo powiększanie ust nie jest jedynym rozwiązaniem w celu poprawy ich wyglądu. W naszym gabinecie można skorzystać także z usług:

  • korekty asymetrii ust,
  • poprawy ich nawilżenia i objętości,
  • uniesienia kącików,
  • wyrównanie proporcji,
  • odmłodzenia okolicy czerwieni wargowej w tym wypełnienie zmarszczek palacza – konturowania ust,
  • przywrócenia koloru czerwieni wargowej i jej konturu makijażem permanentnym.

Często łączymy poszczególne techniki, które pozwalają osiągnąć zachwycające rezultaty już po pierwszym zabiegu.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza