Konturowanie ust kwasem hialuronowym

Piękne, kształtne i proporcjonalne usta potrafią być jednym z najcenniejszych i zarazem najbardziej widocznych zewnętrznych atrybutów kobiety. Ich proporcje, kształt, zarys i kolor mogą zarówno dodawać jak i odbierać nam urok. Ponadto gdybyśmy mieli sklasyfikować modele i rodzaje ust, na pewno okazałoby się, że jest ich kilkadziesiąt, a opisywanie każdego zajęłoby sporo czasu. Są jednak pewne kanony piękna, których zachowanie sprawia, że każda kobieta bez względu na wiek, wielkość i objętość czerwieni wargowej może wyglądać pięknie, naturalnie i z klasą.

Wyrównanie konturu ust

Nie każda kobieta jest zadowolona z wielkości i kształtu swoich ust. Moda na ich powiększanie za pomocą kwasu hialuronowego wykreowała dziwny trend, który sprawia, że wiele kobiet zapomina jak powinny wyglądać eleganckie i atrakcyjne usta.  Bardzo często zdarza się, że wiele Pań mijanych na ulicy wygląda tak samo, tak samo źle! Ale czy o to właśnie chodzi? Naszym zdaniem nie.

Bardzo często zdarza się, że wraz z wiekiem kolor czerwieni wargowej zaczyna się rozmywać. Staje się niewyraźny i płowy, a śluzówka ust zaczyna się lekko zapadać. Wargi stają się cienkie i płaskie, co zdecydowanie negatywnie wpływa na wygląd całej twarzy. Nieprofesjonalne powiększanie ust może w konsekwencji sprawić, że ich kontur ulegnie całkowitemu zniszczeniu, usta będą wyglądałby nienaturalnie i raczej oszpecą niż upiększą całokształt naszej twarzy. Takie Panie stają się wówczas obiektem drwin i dowcipów.

Konturowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który ma za zadanie:

  • poprawić zbyt płaski kształt ust
  • przywrócić naturalne proporcje ust
  • zapobiec powstawaniu zmarszczek palacza, bądź zniwelować już istniejące.

W opinii lekarza medycyny estetycznej – doktora Łukszy – kluczowym zadaniem jest odpowiednio dopasować rodzaj zabiegu i preparatu do potrzeb pacjentki. Nie każda z Pań jest świadoma, że samo powiększanie ust nie jest jedynym rozwiązaniem w celu poprawy ich wyglądu.

W naszym gabinecie można skorzystać także z usług:

  • korekty asymetrii ust
  • poprawy ich nawilżenia i objętości
  • uniesienia kącików
  • wyrównanie proporcji
  • odmłodzenia okolicy czerwieni wargowej w tym wypełnienie zmarszczek palacza – konturowania ust
  • przywrócenia koloru czerwieni wargowej i jej konturu makijażem permanentnym
  • skorygowania proporcji całego obszaru – od szczęki po brodę

Często łączymy poszczególne techniki, które pozwalają osiągnąć zachwycające rezultaty już po pierwszym zabiegu.

W naszym gabinecie głównie pracujemy na preparacie preparat Francuskiej firmy Vivacy łączy w sobie usieciowany kwas hialuronowy, naturalny antyoksydant – mannitol oraz lidokainę (znieczulenie). Co więcej preparat gwarantuje wyjątkowo naturalny efekt korekcji oraz zapewnia pacjentowi najwyższy stopień komfortu podczas zabiegu. Najwyższej jakości kwas hialuronowy o stężeniu 20mg/g, zamknięty w postaci żelu.

Zawarty w preparacie mannitol który naturalnie występuje mi.in. w warzywach, owocach i algach przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników. Mannitol jest odpowiedzialny również za stymulację fibroblastów, które produkują kolagen w skórze. Następnie preparat z lidokainą pozwala na wypełnianie zmarszczek, modelowanie kształtu ust i nadawanie im objętości. Ponadto wykorzystuje się go korygowanie okolic jarzmowych i skroniowych. Preparat świetnie sprawdza się również w odmładzaniu skóry dłoni.