Modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu hialutonowego pozwala na określenie ich kształtu i ustalenie ich proporcji. Wykorzysujtemy do tego kwas hialuronowy, którego największą zaletą jest brak blizn.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Piękne, kształtne, wydatne i proporcjonalne usta sprawiają, że czujemy się pięknie i młodo. Niestety nie każdego z nas matka natura obdarzyła zbyt hojnie. Ponadto upływający czas znacząco odznacza się na wyglądzie naszych ust. Wąskie, niesymetryczne, pozbawione wyraźnego konturu, płaskie, spierzchnięte, z kącikami skierowanymi w dół. To tylko część problemów, z którymi do naszego gabinetu zgłaszają się pacjentki.

W przeszłości kobiety, które chciały upiększyć swoje usta mogły je pomalować je pomadką, albo skorzystać z permanentnych wypełniaczy, które w efekcie dawały bardzo nienaturalny, wręcz ordynarny efekt. Rozwój chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej miały zdecydowany wpływ na zastosowanie w medycynie kwasu hialuronowego. Ten cudowny środek, stosowany aktualnie w milionach ampułek rocznie zyskał sławę ze względu na:

 • jego naturalność (Kwas hialuronowy, pomimo, że produkowany syntetycznie jest dobrze znany naszemu organizmowi. Jako substancja chemiczna naturalnie występuje w naszej skórze),
 • wchłanialność – biodegradowalność (kwas hialuronowy ulega całkowitemu wchłonięciu, dzięki temu efekt zabiegu w każdym momencie możemy skorygować),
 • krótka rekonwalescencja po zabiegu,
 • brak wytwarzania blizn jak np. w przypadku zabiegu Buffalo lip,
 • dostępność (w samym Poznaniu istnieje około 120 gabinetów oferujących zabiegi powiększania ust),
 • cena (Zabiegi medycyny estetycznej są zdecydowanie niższe niż procedury chirurgiczne).

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym aktualnie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Dobry specjalista wie jednak, że poza samym powiększaniem ust za pomocą kwasu hialuronowego możemy:

 • nawilżyć usta, zapobiegać powstawaniu spierzchnięć,
 •  wyrównać asymetrię ust,
 • dodać objętości,
 • odbudować kontur,
 • unieść kąciki ust,
 • wypełnić zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza,
 • przywrócić objętość czerwieni wargowej i całej okolicy ust,
 • zmienić proporcje ust.

Modelowanie Ust – Czego używamy

NOWOŚĆ: Nowy produkt w kultowej gamie wypełniaczy tkankowych STYLAGE ® jest przeznaczony do zwiększania objętości ust, korekty konturu ust i/lub, oraz do nawilżenia czerwieni wargowej.
To produkt do iniekcji, opracowany specjalnie w celu korekcji ust, którego parametry reologiczne dopasowane są odpowiednio do budowy anatomicznej warg. Dodatkowo zawarty w preparacie chlorowodorek lidokainy łagodzi ból związany z wykonaniem iniekcji.
ma wyższe stężenie kwasu hialuronowego(20 mg/g) oraz większą gęstość, niż STYLAGE ® Special Lips, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jeszcze pełniejszych ust! Efekt zabiegu utrzymuje się aż do 12 miesięcy!

STYLAGE® M to żel na bazie kwasu hialuronowego, przeznaczony do wypełnienia średnich i głębokich zmarszczek w obrębie twarzy, poprzez wstrzyknięcie preparatu do głębszych warstw skóry właściwej. Preparat ten jest również wskazany do korekcji konturu ust oraz/lub powiększenia ich objętości, poprzez wstrzyknięcie żelu w błonę śluzową warg.

STYL AGE® M został wybrany jako najlepszy preparat w kategorii: Wypełniacze – usta i okolica, w konkursie „Perły Dermatologii Estetycznej 2020” organizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Iniekcja implantu skórnego w postaci żelu na bazie kwasu hialuronowego jest procedurą medyczną.

Wyroby medyczne klasy III, podlegające regulacjom prawnym, oznakowane znakiem CE (CE 0344). Do podawania wyłącznie przez odpowiednio przeszkolonego lekarza posiadającego ważne prawo wykonywania zawodu.

Kwas Hialuronowy

Nie od dziś wiadomo, że kwas hialuronowy potrafi zdziałać cuda! Zapobiega starzeniu się skóry poprzez nawodnienie, nawilża, wypełnia zmarszczki czy przywraca objętość tkankom, a zarazem je unosi. Dodatkowo, kwas hialuronowy odznacza się znacznym bezpieczeństwem. W końcu występuje on również w sposób naturalny w naszym organizmie. Znajduje się w mazi stawowej, jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, a także występuje w wielu innych miejscach w organizmie. Kwas hialuronowy można wykorzystać między innymi do powiększania i modelowania ust, korekcji doliny łez, modelowania pośladków, wypełniania zmarszczek o różnej głębokości czy przywracania owalu i proporcji twarzy. Jeśli planujesz skorzystać z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi specjaliści podejdą do zadania z dużą odpowiedzialnością, zaangażowaniem i pasją. Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

Posted on Dr Krzysztof Łuksza