Wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym pozwala nadać ustom na nowo piękny wygląd. Zmarszczki pojawiające się wokół ust nazywane powszechnie zmarszczkami palacza potrafią bardzo postarzać wygląd całej twarzy, a zwłaszcza okolicy ust. Potrafią znacząco postarzyć stosunkowo młode pacjentki. Pomimo swojej potocznej nazwy ich powstawanie wcale nie musi być związane z paleniem wyrobów tytoniowych. Oczywiście najlepszą metodą dbania o młody wygląd jest regularna pielęgnacja czerwieni wargowej i skóry wokół ust. W przypadkach kiedy zmarszczki już powstały i nastąpiło ich utrwalanie niezbędne okazuje się ich wypełnienie kwasem hialuronowym, przy użyciu kilku połączonych technik.

Zabieg wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym najczęściej łączy się wraz z podniesieniem kącików ust oraz odbudową ich konturu. Dzięki temu, efekt zabiegu będzie nie tylko ładniejszy, ale także trwalszy. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy wiąże wodę poprawiając objętość ust. W wyniku czego poprawia ich wygląd, wielkość i zapobiega starzeniu się skóry w całej okolicy, w której dokonywaliśmy korekty.


Zmarszczki palacza to pionowe zmarszczki pojawiające się w kącikach ust, w wyniku częstego marszczenia ust podczas palenia papierosów. Są one jednym z charakterystycznych oznak starzenia się skóry wokół ust.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie zmarszczek palacza jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, który odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w okolice zmarszczek palacza pozwala wypełnić je i wygładzić.

Zabieg wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny i bezbolesny. Zazwyczaj trwa około 30 minut. Przed zabiegiem lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Następnie, za pomocą cienkiej igły, wstrzykuje kwas hialuronowy w zmarszczki. Na koniec lekarz wykonuje delikatny masaż, który ma na celu równomierne rozprowadzenie wypełniacza.

Efekty zabiegu są widoczne natychmiast po jego wykonaniu. Zmarszczki palacza stają się wyraźnie wygładzone, a skóra zyskuje na jędrności. Efekty utrzymują się od 6 do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu.

Wypełnianie zmarszczek – Przeciwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym są:

  • alergia na kwas hialuronowy
  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje skóry w miejscu zabiegu
  • choroby autoimmunologiczne

Po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i ekspozycji skóry na słońce przez kilka dni.

Efekty przed i po