Dermapen – mezoteriapia mikroigłowa

DERMAPEN® – Urządzenie Aktualnie już 4-tej generacji firmy EQUIPMED poprawia skuteczność przezskórnego wprowadzania substancji czynnych w głąb skóry. Procedurę właściwie nazywamy mezoterapią mikroigłową. Do urządzenia stosuje się specjalne cartridge z jedenastoma mikroigłami. Używając Dermapena jesteśmy w stanie ponadto wykonać do 1400 mikronakłuć na minutę. Co więcej przy tych parametrach wydaje się, że jest to metoda absolutnie bezkonkurencyjna w stosunku do tradycyjnej mezoterapii.

Zabieg wykonany przy użyciu urządzenia DERMAPEN® jest bardziej komfortowy dla pacjenta i co ważniejsze skuteczny, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do dotychczasowych metod stosowanych w różnego rodzaju zabiegach mezoterapii. Niezwykła skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwala zarówno lekarzom jak i pacjentom cieszyć się efektami terapii bez efektów ubocznych. Konsekwencjami zwykłych mezoterapii są zazwyczaj siniaki, natomiast po użyciu dermapena to raczej rzadkość. Mogą być widoczne później na następny dzień drobniutkie strupki i odrobinę obrzęku tkanki z zaczerwienieniem. Po 48 godzinach zazwyczaj nie ma już żadnego śladu po zabiegu.

Konsekwencjami zwykłych mezoterapii są zazwyczaj siniaki, natomiast po użyciu urządzenia DERMAPEN® to raczej rzadkość. Mogą być również widoczne na następny dzień drobniutkie strupki i odrobinę obrzęku tkanki z zaczerwienieniem. Jednakże po 48 godzinach zazwyczaj nie ma już żadnego śladu po zabiegu.

Dermapen - Działanie

Poprzez automatyczne nakłuwanie skóry zastosowane w urządzeniu DERMAPEN® poprawiamy efektywność zabiegu poprzez zwiększenie i ułatwienie przenikania substancji aktywnych w skórę. Ból przy wykonywaniu zabiegu jest niewielki. Porównać go można do delikatnego szczypania.

Efekty mezoterapii z użyciem Dermapen:

 • redukcja i spłycenie zmarszczek,
 • zwężenie rozstępów i pogrubienie w miejscach dystroficznych,
 • poprawa i wypłycenie blizn potrądzikowych,
 • Stymulacja przebudowy kolagenu w bliznach przerastających i oparzeniowych,
 • poprawa efektów leczenia łysienia

Dermapen – Jak to działa? Co się dzieje?

 • Poprzez nakłuwanie – a więc uraz mechaniczny stymulujemy fibroblasty do nadprodukcji kolagenu i elastyny,
 • Poprzez nakłuwanie stymulujemy uwalnianie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
 • Poprawa widoczna jest w postaci pogrubienia i zwiększenia napięcia skóry

DERMAPEN® dzięki technologi automatycznego, wielokrotnego nakłuwania jest dużo bardziej wydajny i skuteczny niż inne metody używane w mezoterapii. Zabiegi z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN® nie wyłączają pacjenta z życia społecznego i zawodowego poprzez zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia siniaków.

Dermapen - Głębokość penetracji

Istnieje możliwość regulowania głębokości iniekcji (zakres od 0,5 mm do 2,5 mm). Zależy to od obszaru, w którym wykonujemy zabieg oraz od rodzaju leczonej zmiany. Zaplanowanie głębokości i co za tym idzie intensywności zabiegu daje nam kontrolę nad długością czasu leczenia (zwykle jest to od 24 – 72 godz, kiedy utrzymuje się delikatny obrzęk i zaczerwienienie).

Dermapen® Zalety

 • stosunkowo krótki czas potrzebny do wykonania zabiegu,
 • pełna kontrola nad głębokością iniekcji,
 • niewielki ból,
 • krótki czas rekonwalescencji,
 • prostota obsługi,
 • sterylność – (jednorazowe cartridge z igłami)

Dermapen® – Efekty przed i po:

Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe - Przed i Po

Zabiegi przeciwstarzeniowe

Zabiegi przeiwstarzeniowe - Przed i Po

DERMAPEN® wyznacza nowy kierunek w mezoterapii i mało inwazyjnych technikach

DERMAPEN® doceniony został nagrodą BEST MEDICAL DEVICE na AESTHETIC SHOW w Las Vegas w IV 2012 roku.

Certyfikaty – FDA oraz CE.