Hydroksyapatyt wapnia

WYPEŁNIENIE – STYMULACJA – EFEKT LIFTINGU

Radiesse Stymulator
Radiesse Stymulator
Radiesse Stymulator

Ponad 190 badań klinicznych i publikacji naukowych.

Zatwierdzony przez FDA (Agencja Żywności i Leków, FDA – amerykańska instytucja rządowa) od 2006 r.

Stymulator – doświadczenie

Ponad 5 mln wykonanych zabiegów.

Radiesse Stymulator
Radiesse Stymulator

Zabieg Radiesse trwa przeciętnie około 30min. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Co więcej zabieg nie wymaga wrześniejszego przygotowania oraz okresu rekonwalescencji. Następnie efekty zabiegu utrzymują się kilkanaście miesięcy. Wynika to z tego, że zawarty w preparacie nośnik żelowy zapewnia natychmiastowy rezultat w postaci naturalnie odmłodzonej, bardziej elastycznej i grubszej skóry. Równocześnie po kilku miesiącach od zabiegu żel znika, a w jego miejsce pojawia się kolagen. Ponadto jest on naturalnie wyprodukowany przez fibroblasty, a wszystko dzięki mikrocząsteczkom hydroksyapatytu wapnia. Tworzą one w tkankach odpowiednie warunki do jego powstawania.

Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, obecna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze poddawanej zabiegowi, nowotwory i choroby immunologiczne w trakcie leczenia, antykoagulanty – leki rozrzedzające krew.

Stmylatory – wyjaśnienie

„Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry, przede wszystkim poprzez odbudowę kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Również nie od dziś wiadomo że synteza obu białek spada wraz z wiekiem, co skutkuje pogorszeniem kondycji skóry.

Stymulatory tkankowe działają poprzez pobudzanie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. W zależności od rodzaju preparatu, stymulacja ta może odbywać się na kilka sposobów:

  • Stymulacja mechaniczna – polega na wprowadzeniu preparatu do skóry za pomocą mikroigieł. Mikroigły powodują uszkodzenia skóry, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.
  • Stymulacja chemiczna – polega na wprowadzeniu preparatu do skóry za pomocą iniekcji. Preparat zawiera substancje, które pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
  • Stymulacja biorezonansowa – polega na wprowadzeniu do skóry preparatu z wykorzystaniem fal radiowych. Fale radiowe stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Po pierwsze: Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są stosunkowo krótkie i bezpieczne. Po drugie: Zazwyczaj nie wymagają rekonwalescencji i można do nich wrócić do codziennych obowiązków bezpośrednio po zabiegu.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są widoczne stopniowo, w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Zabiegi te mogą przynieść następujące korzyści:

  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • Spłycenie zmarszczek
  • Wygładzenie powierzchni skóry
  • Zmniejszenie przebarwień
  • Poprawa kolorytu skóry

Stymulatory tkankowe poleca się dla osób, które chcą odmłodzić wygląd skóry i poprawić jej kondycję. Zabiegi te można wykonywać zarówno u osób młodych, jak i u osób starszych.