Sculptra Kwas L – polimlekowy

Kwas polimlekowy zwany najsilniejszym stymulatorem, według badań zwiększa ilość kolagenu typu I po 3 miesiącach o 66,5%. Preparat pobudza produkcję kolagenu i redukuje zmarszczki. Preparat składa się z kwasu L-polimlekowego, który podobnie jak kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w organizmie człowieka. Preparat jest biozgodny i biokompatybilny, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznej i jest bezpieczny dla pacjenta. Pozytywne właściwości kwasu polimlekowego nie tylko pobudzają produkcję nowego kolagenu, ale i prowadzą do naturalnego liftingu skóry. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie struktur kolagenowych, zabieg przynosi poprawę wyglądu twarzy.

Sculptra aktywuje zdolność skóry do produkcji kolagenu, przywracając jej strukturę i naturalną jędrność.

Kolagen jest włóknistym białkiem, występującym w głębszych warstwach skóry i ma kluczowe znaczenie dla jej młodego i zdrowego wyglądu. Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja naszego naturalnego kolagenu, a jego utrata prowadzi z czasem do wiotczenia skóry i powstania zmarszczek.

  • Sculptra to oryginalny stymulator kolagenu, który stopniowo i długotrwale odnawia Twoją skórę, stymulując naturalną produkcję kolagenu. Sculptra daje Ci kontrolę nad skórą – dzięki niej możesz wyglądać tak wspaniale jak się czujesz.
  • Przywraca skórze podparcie strukturalne utracone w wyniku procesu starzenia się, w celu zmniejszenia wiotkości skóry.

Stopniowo odbudowuje skórę. Regeneruje skórę, przywracając jej objętość i wygładzając zmarszczki.

  • Zapewnia długotrwałe efekty.

Efekty utrzymują się do 25 miesięcy od ostatniego zabiegu.

Preparat Sculptra został po raz pierwszy zatwierdzony w 1999 roku w Europie do wypełniania niewielkich ubytków w obrębie twarzy. Obecnie jest dostępny w ponad 40 krajach na całym świecie.

Preparat Sculptra składa się z kwasu poli-L-mlekowego, który jest syntetycznym polimerem stosowanym w organizmie człowieka od 1960 roku, a jako materiał do szwów medycznych od 1970 roku.

Zaleca się wykonać serię 2-4 zabiegów w odstępach 1-3 miesięcy.

Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew, alergia na którykolwiek ze składników preparatu, skłonność do tworzenia się bliznowców (kleoidów) i blizn przerosłych, zakażenie lub stan zapalny skóry

Zalecenia po zabiegu: masaż miejsc poddanych zabiegowi według wskazań lekarza.