Asymetria ust

Często w naszym gabinecie medycyny estetycznej pojawiają się pacjentki, które chcą wyrównać „krzywe usta”. Asymetria ust może być spowodowana naturalną urodą, urazem, efektem po porażeniach nerwów ruchowych w obrębie twarzy, udarami lub nieprawidłowym zaimplantowaniem kwasu hialuronowego.

W niektórych przypadkach mamy do czynienia z tzw. asymetrią dynamiczną, która pojawia się w momencie kiedy pacjentka mówi bądź się uśmiecha.

Osobną grupę pacjentów stanowią natomiast ci, u których asymetria ust jest spowodowana zaburzeniem pracy mięśni, plastyką zajęczej wargi, bliznami powypadkowymi, czy bliznami spowodowanymi przez częste opryszczki.

Człowiek z natury nie jest istotą symetryczną w związku z czym nie należy doszukiwać się jakiś poważniejszych powodów posiadania asymetrii.

Jak można ją skorygować?

  • rozpuszczenie kwasu hialuronowego – jeżeli został podany w nadmiarze lub nieprawidłowo,
  • ewakuacja lub rozpuszczenie i rozmasowanie grudek po zdarzającej się niekiedy dyfuzji kwasu pomiędzy włóknami mięśnia okrężnego ust,
  • korekta asymetrii za pomocą kwasu hialuronowego,
  • makijaż permanentny,
  • połączenie zabiegów powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym z makijażem permanentnym, który ma na celu uzupełnienie nierównego kolorytu czerwieni wargowej

Efekty przed i po

Posted on Dr Krzysztof Łuksza