Nadmiar tkanki tłuszczowej – Liposukcja

W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi lipolizy wspomaganej laserem. Jest to aktualnie najnowocześniejsza, najskuteczniejsza i obarczona najmniejszym ryzykiem metoda pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej i konturowania sylwetki. Nasz laser – SlimLipo 3D firmy Palomar do przeprowadzania takich zabiegów posiada rejestrację FDA i jest aktualnie najlepszy w tej klasie urządzeń.

Dzięki wykorzystaniu dwóch długości fal 924 i 975 nm oprócz niszczenia komórek tłuszczowych dochodzi również do ogrzania kolagenu i co za tym idzie znaczącego obkurczenia skóry w miejscach zabiegu. Po zastosowaniu lasera mechanicznie z wibracjami odsysany jest tłuszcz w zemulsyfikowanej postaci. Ostateczny efekt porównywalny jest do chirurgicznej plastyki brzucha. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia elastyczności i napięcia skóry, co nie jest możliwe przy klasycznej liposukcji chirurgicznej.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, ewentualnie dodatkowo z wykorzystaniem sedacji wziewnej. Dzięki temu nie ma zagrożeń wiążących się z zastosowaniem pełnej narkozy w przypadku lipolizy klasycznej lub plastyki brzucha.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza