Nadmiar tkanki tłuszczowej – Liposukcja

Nadmiar tkanki tłuszczowej może zostać zredukowany przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi lipolizy wspomaganej laserem. Aktualnie to najnowocześniejsza, najskuteczniejsza i obarczona najmniejszym ryzykiem metoda pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej i konturowania sylwetki. Nasz laser – SlimLipo 3D firmy Palomar do przeprowadzania takich zabiegów posiada rejestrację FDA i jest aktualnie najlepszy w tej klasie urządzeń.

Dzięki wykorzystaniu dwóch długości fal 924 i 975 nm oprócz niszczenia komórek tłuszczowych dochodzi również do ogrzania kolagenu i co za tym idzie znaczącego obkurczenia skóry w miejscach zabiegu. Po zastosowaniu lasera mechanicznie z wibracjami odsysuje się tłuszcz w zemulsyfikowanej postaci. Ostateczny efekt porównywalny jest do chirurgicznej plastyki brzucha. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia elastyczności i napięcia skóry, co nie jest możliwe przy klasycznej liposukcji chirurgicznej.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, ewentualnie dodatkowo z wykorzystaniem sedacji wziewnej. Dzięki temu nie ma zagrożeń wiążących się z zastosowaniem pełnej narkozy w przypadku lipolizy klasycznej lub plastyki brzucha.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – Przyczyny

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest problemem, z którym boryka się wiele osób. Może wynikać z czynników, takich jak:

  • nieprawidłowa dieta
  • brak aktywności fizycznej
  • zaburzenia hormonalne
  • choroby przewlekłe

W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej, który nie ustępuje mimo zmian w stylu życia, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Inne zabiegi

Do najpopularniejszych zabiegów na nadmiar tkanki tłuszczowej należą:

  • Liposukcja to zabieg chirurgiczny polegający na odsysaniu tłuszczu z określonych miejsc ciała. Jest to skuteczna metoda, która pozwala pozbyć się nawet dużej ilości tkanki tłuszczowej.
  • Kriolipoliza to zabieg polegający na kontrolowanym schładzaniu tkanki tłuszczowej, co prowadzi do jej rozpadu. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.
  • Endermologia to zabieg polegający na masażu podciśnieniowym, który pobudza krążenie krwi i limfy, a także wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Mezoterapia igłowa polega na podskórnym podaniu substancji aktywnych, które mają działanie lipolityczne, czyli pozwalają rozpuścić depozyty tłuszczu.
  • Fala radiowa to zabieg polegający na emitowaniu fal radiowych, które powodują przegrzanie tkanki tłuszczowej, co prowadzi do jej rozpadu.
  • Laser może być wykorzystywany do redukcji tkanki tłuszczowej na różne sposoby. Jednym z nich jest laserowa liposukcja, która jest mniej inwazyjna niż tradycyjna liposukcja.

Wybór odpowiedniego zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem.

Oprócz zabiegów medycyny estetycznej, w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej ważne jest również stosowanie zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Pozostałe: