Usuwanie nadmiernego owłosienia

Usuwanie owłosienia z ciała jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych zarówno w gabinetach medycyny estetycznej jak i kosmetycznych. Ciepły wosk i pasta cukrowa usuwają włosy wraz z cebulkami, jednakże nie niszą mieszków włosowych wobec czego zabiegi należy regularnie powtarzać. Depilację laserową znamy w medycynie estetycznej od dawna. Pierwotnie zabieg wykonywało się głownie u osób cierpiących na hirsutyzm, u których nadmierne owłosienie powodowało duży dyskomfort estetyczny, a nawet odtrącenie społeczne. Początkowo zabiegi depilacji laserowej były niezwykle bolesne i długotrwałe, wobec czego często stosowano maści znieczulające, a ceny zabiegów osiągały astronomiczne kwoty. Wprowadzenie na do gabinetów kosmetycznych alternatywy w formie urządzeń typu IPL szybko zyskało na popularności. Niestety mała skuteczność, spora liczba zabiegów niezbędnych do osiągnięcia pożądanych efektów i wysokie ryzyko powikłań doprowadziło do ostudzenia zapału osób pragnących cieszyć się idealnie gładką skórą.

Nadmierne owłosienie – Innowacja podwójnego lasera do depilacji Alma Soprano Ice

Wyższość zastosowanie laserów w celu usunięcia nadmiernego owłosienia z każdej okolicy ciała polega na precyzyjnym zniszczeniu mieszka włosowego. Dzięki wyzwoleniu energii lasera tylko w miejscu, w którym znajduje się cebulka włosa skóra otaczająca mieszek zostaje nienaruszona. Niestety do tej pory zabiegi depilacji laserowej były bolesne, długotrwałe, osiągały słabe efekty przy jasnym owłosieniu. Ponadto posiadały przeciwwskazania dla osób z ciemną karnacją. Firma Alma Lasers wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stworzyła specjalną technologie SHR, In-Motion oraz ICE, które rozwiązały wszystkie te problemy.

SHR – technologia, którą pokochasz bez względu na kolor skóry i włosów
Zastosowana w laserze Soprano Ice technologia SHR stopniowo podgrzewa skórę właściwą doprowadzając do skoagulowania mieszka włosa, bez ingerencji w otaczające go tkanki. Dzięki tej technologii zabieg jest bezpieczny również dla osób, które posiadają ciemną karnację oraz jasne i cienkie włosy. Brak reakcji wiązki lasera z melaniną zawartą w skórze powoduje, że ryzyko oparzeń jest praktycznie bliskie zera. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu dwóch długości fal – 755 i 810 nm. Każda z nich potrafi wywołać w skórze i w cebulkach włosów pożądane przez nas efekty. Ich odpowiednie połączenie zwiększa znacząco skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

In-Motion – nie masz czasu do stracenia – a jedynie włosy
Dużym atutem zabiegów depilacji laserowej Soprano Ice jest czas ich wykonania. Dzięki wprowadzeniu technologii In Motion głowica lasera w sposób ciągły przesuwa się po obszarze zabiegowym. Ponadto odbywa się to bez długotrwałych przerw związanych z pojedynczą emisją wiązki laserowej i każdorazowym przykładaniu głowicy.

Zaletami tej technologii są:

  • skrócenie czasu zabiegu o ponad połowę
  • pełne i dokładne pokrycie obszaru zabiegowego – bez pustych miejsc, w których np. głowicy lasera nie przyłożono.

Nadmierne owłosienie – Skuteczna depilacja bez bólu i pieczenia

Kolejnym patentem jest zastosowanie technologii ICE. Dzięki równomiernemu chłodzeniu powierzchni skóry podczas zabiegu nie tylko zapobiegamy jej oparzeniom. Co więcej sprawiamy, że zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny. Technologia ICE nie wpływaw więc negatywnie na efektywność wykonywanego zabiegu.

Na koniec zabiegi epilacji laserowej przestaje się kojarzyć z bólem i dyskomfortem. Laser firmy Alma Soprano ICE jest innowacyjnym urządzeniem, wyposażonym w najnowocześniejsze technologie służące usunięciu nadmiernego owłosienia z każdej okolicy ciała. Co więcej jeśli chcesz szybko i skutecznie usunąć włosy z twarzy i ciała koniecznie zapisz się już dziś na pierwszy zabieg. Przekonaj się, że warto.

Pozostałe:

Przeczytaj również:

Problem: wrastające owłosienie

Nadmierne owłosienie

Ile kosztuje zabieg epilacji laserowej?

Usuwanie owłosienia

Zabiegi laserowe

Pozostałe problemy medycyny estetycznej